Rychlost.cz Články strana 6

Články

Strana:1 2 3 4 5 6

Způsoby internetového připojení

Datum vydání: 11.02.2008

Internet je fenoménem, bez něhož bychom si už asi jen těžko dokázali představit všední konání a počínání, na jaké jsme běžně zvyklí. Na jeho počátku ale nestály 10M připojení s neomezeným limitem jaké dnes běžně nabízejí telekomunikační operátoři. O tom, jak to bylo a jak to je s druhy a typy internetových připojení si povíme v dnešním článku.

Chceme doma WiFi

Datum vydání: 04.02.2008

Dnešním článkem bych rád pomohl všem, kteří touží mít domácí WiFi síť, ale doposud si na její realizaci sami netroufli, a kamaráda, znalého problematiky, ve svém okolí nemají. Nebojme se ničeho, a pusťme se po hlavě rovnou do hlubin.

Webové prohlížeče

Datum vydání: 22.01.2008

Webové stránky tvoří základ sítě internet. Spousta informací navzájem provázaná odkazy je tou silou, díky které se internet tak rozšířil. Webové prohlížeče tvoří takové pomyslné okno do internetu, díky kterému dnes může téměř kdokoliv vyhledávat informace z celého světa.

Poznaváme WiFi

Datum vydání: 08.01.2008

Pojem WiFi je často skloňován v mnoha článcích o možnostech připojení k Internetu. Téměř každý ví, že se jedná o bezdrátové připojení, ale co přesně se pod pojmem WiFi skrývá je mnohým uživatelům neznámo. Již samotný název WiFi zní dost tajemně. Název WiFi vznikl ze slov Wireless Fidelity, což je možno přeložit jako „bezdrátová spolehlivost“. Sítě WiFi by tedy měly být vysoce spolehlivé. Ale abyste si mohli užívat spolehlivé sítě, je potřeba se seznámit s pozadím WiFi, s existujícími standardy a možnostmi, protože jen tehdy budete schopni provozovat spolehlivou a funkční síť.

Instalace malé domácí počítačové sítě LAN

Datum vydání: 02.01.2008

V dnešní době, kdy poměrně velká část rodin se staršími dětmi vlastní více než jeden počítač, vyvstává nejednomu tatínkovi na mysli otázka, jak nejsnadněji a s co nejnižšími náklady připojit oba počítače k internetu. Přes nepřeberné množství technických informací, nacházejících se na internetu, je málokdy k dispozici srozumitelně popsané řešení, které laika či trochu pokročilého uživatele nezatěžuje nutností znát mnoho technických termínů, týkajících se počítačových sítí.

Server Rychlost.cz hledá autory článků

Datum vydání: 14.11.2007

Články jsou honorované, autorská odměna bude ve výši, která je běžná u konkurence. Témata článku by měla zapadat do tématiky serveru Rychlost.cz.