Rychlost.cz Články

Články

Vodafone jako jediný operátor spojil síly s Prima+. Uživatelé automaticky získají tarif PREMIUM

Vodafone jako jediný operátor v ČR spojil síly s Prima+. V souvislosti s tím 21. května přejmenoval svou internetovou televizi na Vodafone TV+. Uživatelé automaticky získají tarif Prima+ PREMIUM s přístupem k více než 2 000 českým i zahraničním titulům. Předplatné je vyjde na 220 až 390 Kč měsíčně.

Datum vydání: 27.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Warner TV – jak ji naladit a co nabízí za program?

Fanouškové kvalitní filmové a seriálové zábavy mají k dispozici další kanál plný nestárnoucích titulů, a to Warner TV. Za jeho spuštěním stojí mediální gigant Warner Bros. Discovery, který divákům přináší to nejlepší ze své bohaté knihovny. Těšit se můžete na trháky, jako je Blade Runner, ale i oblíbené superhrdiny z dílny DC. Jak Warner TV naladíte a co vše od ní můžete očekávat?

Datum vydání: 23.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Redakce

„Zombie internet“ se pomalu stává skutečností. Proč je automaticky generovaný AI obsah nebezpečný?

Internet se mění a hrozí, že se z něj stane „zombie“ plné automaticky generovaného obsahu. Tento fenomén, označovaný jako „slop“, je tvořen texty a obrázky generovanými umělou inteligencí bez lidského dohledu. Slop je nebezpečný zejména proto, že často obsahuje nepravdivé informace, které mohou být matoucí a zavádějící.

Datum vydání: 22.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Google Bard vs ChatGPT-4 – kdo je králem AI nástrojů?

Google Bard (Gemini) a ChatGPT-4 jsou dva nejpokročilejší jazykové modely umělé inteligence. Jak se od sebe liší a co vše dokážou? Přečtěte si naše porovnání obou AI nástrojů a zjistěte, který z nich je pro vás tím pravým pomocníkem, ať už se chystáte AI využívat při práci nebo jste jen zvědaví, co vše umí. Prozkoumejte dostupné funkce, kvalitu výstupů i cenové rozdíly.

Datum vydání: 21.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Redakce

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě. Zákazníci T-Mobile stále více využívají mobilní data, jejichž spotřeba meziročně vzrostla o 33,2 %. Společnost pokračuje v masivních investicích do digitalizace a výstavby ultrarychlých 5G sítí, kdy pokrytí obyvatel 5G signálem dosáhlo 85 %, a do konce roku 2024 plánuje pokrýt přes 90 % populace.

Datum vydání: 17.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Bezpečnost na internetu: 9 pravidel, jak ochránit vaše osobní údaje online

Chraňte svá data na internetu s našimi 9 pravidly bezpečnosti na internetu. Naučte se vytvořit silné heslo, zapnout 2FA ověření a bezpečně používat internetové bankovnictví. Zjistěte, proč je důležitá aktualizace softwaru a z jakého důvodu byste měli věnovat pozornost webům, které navštěvujete. S naším průvodcem už nebudete snadným cílem hackerů.

Datum vydání: 16.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Redakce

Muskův Starlink pod palbou! Sluneční bouře ohrožuje satelitní internet

Nejsilnější geomagnetická sluneční bouře za posledních 20 let ohrožuje satelitní systémy včetně Muskova Starlinku. Bouře narušuje komunikaci satelitů a způsobuje výpadky a zpomalení internetu. Elon Musk se snaží uživatele uklidnit, ale NOAA varuje, že bouře bude pravděpodobně pokračovat.

Datum vydání: 15.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Umělá inteligence pro špiony? Microsoft vytvořil AI odříznutou od internetu

Microsoft představil revoluční AI systém pro zpravodajské služby, který funguje zcela bez připojení k internetu. Tato technologie umožňuje analýzu přísně tajných informací bez rizika úniku dat. Systém je založen na modelu GPT-4 a je umístěn v zabezpečeném cloudovém prostředí. Americké zpravodajské agentury tak získávají nástroj pro efektivnější a bezpečnější práci s citlivými daty.

Datum vydání: 13.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

ČEZ míří do světa vysokorychlostního internetu. Už má přes 100 000 zákazníků

Energetický gigant ČEZ se stává významným hráčem na poli internetového připojení. Prostřednictvím akvizic regionálních providerů, jako je mostecká společnost WMS a pardubická Edera Group, se ČEZNET rozrostl na více než 100 000 zákazníků. Strategie ČEZ se zaměřuje na poskytování vysokorychlostního optického internetu v regionech s vlastní infrastrukturou, čímž posiluje svou pozici na trhu „poslední míle“.

Datum vydání: 08.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

O2 spouští novou kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“. Zároveň chce letos zmodernizovat celou mobilní síť

O2 investuje do masivní modernizace své mobilní sítě a do konce roku plánuje pokrýt téměř celé Česko 5G signálem. S rostoucí poptávkou po datech navyšuje kapacitu sítě a spouští kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“, která má za úkol ukázat zákazníkům možnosti a výhody 5G připojení. Zákazníci si zároveň mohou aktivovat neomezená „Data naplno“ a užívat si rychlý internet bez omezení.

Datum vydání: 06.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Přehled rychlostí internetu v dubnu 2024

Rychlost internetu v dubnu roku 2024.

Datum vydání: 01.05., autor: Redakce, Téma: Přehledy připojení

Nová kybernetická hrozba „Muddling Meerkat“ mapuje internet na celosvětové úrovni

Nová kybernetická hrozba s názvem „Muddling Meerkat“, pravděpodobně pocházející z Číny, mapuje internet a obchází bezpečnostní opatření. Využívá systém doménových jmen (DNS) a otevřené DNS servery ke sledování globální internetové aktivity. Experti se domnívají, že může být cílem zmapování internetu nebo tajný výzkum.

Datum vydání: 01.05., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

CETIN vstupuje do světa kybernetické bezpečnosti s novou značkou CETIN X

Společnost CETIN rozšiřuje své portfolio o služby kybernetické bezpečnosti pod značkou CETIN X. Reaguje tak na rostoucí hrozbu kybernetických útoků a nabízí firmám i veřejné správě komplexní ochranu, včetně nepřetržitého monitoringu, analýzy hrozeb a pokročilých testů.

Datum vydání: 29.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Satelity Starlinku mohou být nebezpečné. Podle bývalé fyzičky NASA narušují magnetické pole Země

Projekt Starlink od SpaceX slibuje globální vysokorychlostní internet, ale bývalá fyzička NASA Dr. Sierra Solter-Hunt varuje před jeho možným dopadem na magnetické pole Země. Tisíce satelitů Starlink totiž vytvářejí vodivou vrstvu v atmosféře, která by mohla narušit magnetosféru chránící Zemi před kosmickým zářením.

Datum vydání: 24.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Konec nekonečného čekání na lince. Uživatelské podpoře u O2 pomáhá umělá inteligence

Umělá inteligence (AI) mění svět zákaznické péče. Společnost O2 implementuje AI nástroje, včetně aplikace Virtual Buddy, která pomáhá zaměstnancům rychle a efektivně řešit dotazy klientů. Díky AI se zkracuje doba řešení dotazů, zvyšuje se efektivita práce a zlepšuje se spokojenost zákazníků.

Datum vydání: 19.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

O2 představilo nový projekt Unity. S Air Bank můžete získat za platbu vyúčtování 300 Kč zpět

O2 a Air Bank rozšiřují spolupráci pod hlavičkou projektu Unity. Společní zákazníci mohou získat k novému telefonu Samsung Galaxy S24 zdarma 50palcovou LED televizi Samsung. Pokračuje také odměna 300 Kč měsíčně za placení faktur O2 z běžného účtu Air Bank. Všechny výhody Unity si mohou klienti aktivovat v online samoobsluze. Do budoucna se počítá se zapojením dalších firem ze skupiny PPF.

Datum vydání: 17.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

4 nejnebezpečnější viry, které útočí na Čechy. Víte, jak se před nimi chránit?

Čtyři nejnebezpečnější počítačové viry, které aktuálně útočí na české uživatele, jsou spyware Agent Tesla a Formbook, malware Rescoms, umožňující vzdálené ovládání, a adware Andreed napadající Android. Škodlivé kódy se šíří hlavně přes podezřelé e-maily a falešné aplikace.

Datum vydání: 15.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

Budeme platit za hledání na Googlu? Společnost chce zpoplatnit AI vyhledávání na internetu

Internetové vyhledávání, jak ho známe, směřuje k obrovské proměně. Google a další technologičtí giganti údajně plánují zavést poplatky za prémiové vyhledávací služby využívající výkonnou umělou inteligenci (AI). Důvodem jsou obrovské náklady na provoz těchto pokročilých systémů. Experti předpovídají, že všichni hlavní hráči v oboru AI budou nuceni přejít na předplatné, aby své náklady dokázali pokrýt.

Datum vydání: 12.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

5G pro auta na dálnici: Internet budoucnosti umožní autonomní řízení

Český operátor CETIN a polský Towerlinek Poland plánují v následujících letech pokrýt 125 km dálnice A1 mezi Ostravou a městem Čenstochová revoluční 5G sítí. Ta dokáže podporovat provoz autonomních a chytrých vozidel díky vysokorychlostnímu a spolehlivému mobilnímu internetu. Projekt zahrnuje vybudování komplexní infrastruktury pro streamování a analýzu dat pomocí AI v reálném čase.

Datum vydání: 10.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality

T-Mobile přináší bleskovou rychlost internetu až 250 Mb/s. Navýšení se mu podařilo dosáhnout díky 5G technologii

T-Mobile přináší revolučně rychlý Bezdrátový internet díky 5G technologii. Od 2. dubna si zákazníci mohou vybrat z nových tarifů s rychlostmi od 20 do 250 Mb/s. Základní tarif s rychlostí 20 Mb/s stojí 449 Kč měsíčně, zatímco prémiový tarif s až 250 Mb/s vyjde na 749 Kč měsíčně. Instalace nižších tarifů je snadná a zvládnou ji sami zákazníci, u nejvyššího tarifu zajistí správné nastavení technik.

Datum vydání: 08.04., autor: Jakub Janíček, Téma: Aktuality
Strana:1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11