Rychlost.cz Články strana 3

Články

Strana:1 2 3 4 5 6

Na co si dát pozor při nastavení routeru?

Datum vydání: 09.05.2018

Běžný uživatel se nastavení domácího routeru s největší pravděpodobností vyhne a využije továrního nastavení přímo od výrobce. Chcete-li však nastavení sítě upravit a podívat se do pokročilé konfigurace vašeho routeru, vyplatí se dát si pozor. Na co konkrétně?

Projekt LOON přináší internet do odlehlých oblastí

Datum vydání: 02.05.2018

O projektu LOON společnosti Alphabet (Google) se hovoří již několik let. Cílem je využívat balony k internetovému pokrytí odlehlých oblastí. Po letech legislativních komplikací, patentových sporů a testovacích letů přináší projekt první výsledky a především novou naději do dalších regionů.

Jak je na tom neomezený mobilní internet?

Datum vydání: 18.04.2018

S opravdu neomezeným mobilním internetem je to v České republice jako s Yetim. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. Představení nových datových balíčků, které se specializují na mobilní data, zákazníky zrovna dvakrát nepotěšily. Z jakého důvodu? A ví se, kdy se má začít blýskat na lepší časy bez nutnosti počítat data?

Proč měřit přenos dat na internetu a v domácí síti?

Datum vydání: 13.04.2018, komentářů: 1

Zamyslete se nad tím, jaký objem dat vlastně přenášíte a stahujete. Je vaše připojení odpovídající, naddimenzované, nebo naopak žalostně nedostatečné? Odpověď vám může přinést měření přenosu dat.

Jaké mobilní připojení je nejrychlejší?

Datum vydání: 06.04.2018

V posledních letech dochází k výraznému zvyšování rychlosti mobilního internetu. Jaký mobilní operátor se může aktuálně pochlubit nejvyšší rychlostí?

Existuje internet bez agregace?

Datum vydání: 30.03.2018

Nic není tak v vzteku jako připojení, které občas funguje a občas se loudá jako šnek. Pokud potřebujete opravdu rychlý a stabilní připojení, na které je stoprocentní spolehnutí v kteroukoliv denní i noční dobu, zamyslete se nad internetem bez agregace.

Vše, co potřebujete vědět o TV přes internet

Datum vydání: 23.03.2018

V posledních letech se výrazně začalo rozšiřovat vysílání televizních programů prostřednictvím internetu, označované jako IPTV (Internet Protocol Television). Toto vysílání poskytují především telekomunikační operátoři prostřednictvím svých telefonních linek. Co vše byste měli vědět, než začnete televizi přes internet sledovat?

Jak omezit rychlost připojení k internetu?

Datum vydání: 16.03.2018

„Proč byste vlastně chtěli omezit rychlost připojení k internetu?“. Takto zní asi nejčastější otázka na toto téma. Ovšem tahle záležitost zdaleka není tak jednoduchá, jak se na první pohled jeví. Pokud totiž není nastavena žádná priorita a množství přenášených dat pro jednotlivá zařízení není vhodně upraveno, mohou nastat komplikace.

Škodí Wi-Fi lidskému zdraví?

Datum vydání: 09.03.2018

Jak to je doopravdy se škodlivostí Wi-Fi signálu, který se dnes vyskytuje prakticky všude kolem nás? To je už řadu let intenzivně probíraná a přitom zdaleka nedořešená otázka. Podívejte se na jedny z posledních poznatků.

Historie prohlížeče Internet Explorer

Datum vydání: 02.03.2018

Někteří ho nenávidí, pro další je synonymem internetu jako takového. Prohlížeč Internet Explorer je legednou a jeho vývoj započal už před dvaadvaceti roky. Podívejte se na zajímavé informace z jeho minulosti.

Víte, kolik vás stojí provoz routeru?

Datum vydání: 23.02.2018

Bez internetu se dnes obejde jen málokdo. Proto se pochopitelně objevují hlasy poukazující na dopad provozu internetu na životní prostředí z hlediska spotřeby elektřiny. Nejedná se o zanedbatelné množství! Dle průzkumů jde o nějakých 7 % z celosvětové spotřeby elektřiny.

Jak efektivně používat záložky v prohlížeči?

Datum vydání: 16.02.2018

K čemu slouží záložky v internetových prohlížečích? To ví prakticky každý mírně pokročilý uživatel, ale pouze velmi malé procento lidí s nimi dokáže skutečně efektivně pracovat. Podívejte se, jak si díky nim můžete zjednodušit práci i přístup k zábavě.

Sledování videa s pomalým připojením

Datum vydání: 08.02.2018

Sledování videa online klade zvýšené nároky na rychlost internetu a schopnost připojení přenášet větší objemy dat. Jak si se sledováním videa poradit, když máte pomalejší připojení k internetu? Inspirujte se několika praktickými radami.

Jak rychlé by mělo být načítání webových stránek?

Datum vydání: 01.02.2018

Životní tempo se stále zrychluje a cokoli zbytečně pomalé dokáže člověka dokonale rozčilovat. To platí pochopitelně i o načítání webových stránek. Jak zjistit, zda-li za pomalým načítáním stojí vaše internetové připojení, nebo samotný provozovatel webu?

5 tipů pro rychlé a bezproblémové stahování z internetu

Datum vydání: 25.01.2018

Chcete soubory z internetu stahovat co nejrychleji? Podívejte se na 5 praktických tipů a přestaňte zbytečně ztrácet čas čekáním na to, než se vám soubory stáhnou do počítače.

Proč byste měli aktualizovat váš prohlížeč?

Datum vydání: 18.01.2018

Prakticky každý prohlížeč vám nabídne čas od času aktualizaci. Využijete ji, nebo raději zůstáváte u „osvědčeného“ a zažitého vzhledu? Proč vlastně prohlížeč neustále aktualizovat a zvykat si na změny, které s aktualizací souvisejí a přicházejí?

Infrastruktura internetu pod lupou

Datum vydání: 11.01.2018

Internet se stal běžnou součástí života. Zamysleli jste se však někdy nad tím, jak vlastně funguje a z čeho se skládá? Infrastruktura internetu je velmi zajímavé téma, které vám pomůže lépe pochopit, jakým způsobem fungují webové stránky a další služby.

Jak vybrat stabilní rychlý internet pro hráče?

Datum vydání: 04.01.2018

Požadavky na stabilitu a rychlost internetového připojení jsou ze strany hráčů počítačových her opravdu vysoké. Na co si dát pozor při výběru poskytovatele, pokud si chcete užívat hraní online?

Vytvořte si domácí cloud

Datum vydání: 28.12.2017

Bojíte se ztráty dat a chcete mít všechny důležité soubory v bezpečí? Máte mnoho dat, která chcete mít kdykoliv k dispozici? Vytvořte si domácí cloud a podívejte se na jeho hlavní výhody.

Skutečně anonymní internet? Objevte Tor a další možnosti

Datum vydání: 21.12.2017

Řadíte se k lidem, kteří si chtějí z libovolného důvodu dávat pozor na soukromí? V tom případě byste neměli přehlížet možnost anonymního surfování na internetu. Následující informace shrnují všechny snadno dostupné možnosti, jak při používání internetu sdílet minimum informací.