Rychlost.cz Informace Podmínky užití

Hostování serveru

Změříme společně rychlost internetu

Projekt Rychlost.cz měří připojení v Česku od roku 2004. Denně naši uživatelé provedou desítky tisíc testů. Zapojení většího počtu serverů (testovacích bodů) nám umožní nabídnout nejen lepší pokrytí, ale hlavně ještě přesnější měření internetu než doposud.

Přidáte se?

Stačí pouze nainstalovat náš testovací server.

Hostování je výhodné pro poskytovatele internetového připojení (ISP) nebo webhostingu. Zapojit se však může kdokoli, kdo má vlastní fyzický či virtuální server.

OBJEKTIVNOST STATISTIK

Z důvodu zachování objektivnosti statistik připojení nejsou testy provedené uživateli na server jeho poskytovatele připojení započítány do statistik. Ve výchozím stavu se uživateli vybere server, který není poskytován jeho poskytovatelem připojení.

POSTUP

Snadná instalace. Pokud zvládáte správu linuxového serveru na základní úrovni, nebudete mít s instalací problém. Pošleme vám přesný postup a rádi poradíme, když bude potřeba.

Po domluvě můžeme instalaci vyřídit za vás.

ZABEZPEČENÍ

Náš testovací server nevyžaduje běh pod superuživatelem ROOT, naopak přímo vyžaduje NON-ROOT uživatele, tedy bez administrátorských práv.

Proces testování nijak neblokuje další využití na dané IP adrese.

Server funguje primárně na portech 8080 a 8443 (případně je možno změnit na jiné).

Pokud už nějaké měření rychlosti na svém serveru hostujete, není to žádný problém. Náš server může být na stejném místě.

BENEFITY

Hostováním serveru získáte.

  • spolehlivé a nezávislé hodnocení. Jsme jedničkou v ČR a působíme i v zahraničí. Naši uživatelé dělají přes 70 tisíc testů denně.
  • body pro svůj brand. Budete partnerem projektu s celosvětovým dosahem. Testovací body máme v Japonsku, Švýcarsku i Velké Británii.
  • promo na stránce Rychlost.cz (nebo její mezinárodní variantě Meter.net a dalších národních verzích). Vaše značka bude na očích našich uživatelů, kteří si provedou test.
  • testovací server pod vlastní správou. Výhodné především pro poskytovatele internetového připojení. Podmínkou je záruka, že rychlost internetové linky bude stejná, jako mají vaši uživatelé (případně vyšší). Výsledný výběr testovacího serveru je však na uživateli a tomto projektu.

PARAMETRY SERVERU

Jaké servery hledáme

K zajištění co nejvyšší kvality testovaní rychlosti připojení je důležité, aby byly zapojené servery hostované v datacentrech s vysokou propustností sítě.

Požadavky na síť

  • 1 Gbits a více

Požadavky na hardware

  • 1-core CPU @ 2,0 GHz nebo vyšší
  • 1 GB RAM
  • Může být virtuální (KVM, XEN, VMWARE)

Požadavky na software

  • Linux (debian, ubuntu nebo jiný aktuální)