Rychlost.cz Články strana 5

Články

Strana:1 2 3 4 5 6

5 praktických rad, jak vybrat kvalitní WIFI router

Datum vydání: 31.07.2017

Moderní WIFI router nabízí víc než jen možnost připojit se k internetu. Výběr routeru by měl vycházet z toho, jak bude využíván. Podívejte se na pětici praktických rad, které vás s nákupem pomohou.

Proč by vás měla zajímat rychlost uploadu?

Datum vydání: 13.07.2017

Většina uživatelů se při prvním seznámení se světem internetu zajímá především o rychlost stahování dat, tedy o takzvaný download. Velmi podstatná je ale i rychlost a objem odesílaných dat. Proč hraje rychlost uploadu podstatnou roli?

Konec roamingu! Jak na mobilní internet v zahraničí?

Datum vydání: 03.07.2017

Je zde konec roamingu. Při používání telefonu v dalších členských zemích EU platíte stejně jako v domácí síti. Jedná se o zásadní změnu a skvělý krok vpřed, nicméně jako vždy se najde několik tradičních „ale“.

Rychlý internet ve vesmíru? Takhle to řeší v NASA

Datum vydání: 21.06.2017

Využít vesmírný program k lepšímu přenosu internetového signálu? Na první pohled to zní poněkud zvláštně, ale americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku známý pod zkratkou NASA se nevěnuje jen programu vesmírných letů a výzkumu v oblasti letectví.

Čeká nás konec Wi-Fi?

Datum vydání: 06.06.2017

Pokrytí Wi-Fi signálem považujeme za samozřejmost a nejpraktičtější způsob, jak se připojit k internetu z mobilního zařízení. Nabídka datových tarifů a sítě se však mění, a proto mnozí uživatelé přestávají Wi-Fi nezbytně potřebovat. Vystačí si s mobilními daty. Je Wi-Fi odsouzeno k záhubě?

Wifi Heat Map odhalí kvalitu Wifi signálu

Datum vydání: 25.05.2017

Pokrytí členitých či větších prostor signálem Wifi není jednoduché. Mobilní aplikace Wifi Heat Map pro operační systém Android vám pomůže odhalit nedostatky sítě v podobě míst se slabým signálem. To vše jednoduše a zcela zdarma, v kanceláři i doma. Jak aplikaci používat?

S kým cestovat, když potřebujete spolehlivé připojení?

Datum vydání: 23.05.2017

Při cestování vlakem nebo autobusem stále častěji potřebujeme využívat připojení k internetu. Kvalitní Wi-Fi se stalo žádaným standardem a počet dopravců, kteří tuto službu poskytují, se zvyšuje. S kým cestovat, když potřebujete na cestách pohodlně pracovat?

Jaké přístroje v domácnosti se brzy neobejdou bez internetu?

Datum vydání: 12.05.2017

Internet je nedílnou součástí našeho života. Často slouží i tam, kde si to ani neuvědomujeme. Moderní domácí spotřebiče i další zařízení ho budou využívat ve stále větší míře. Co přináší internet věcí?

Co dělat, když vás zaskočí výpadek internetu?

Datum vydání: 18.04.2017

Výpadek internetového připojení je velmi nepříjemným zážitkem, který dokáže způsobit nemalé komplikace. Naučte se řešit nefunkční připojení u velkých poskytovalů internetu a zjistěte, jak odhalit nejčastější zdroje problémů.

Co dokáže nová generace mobilních datových sítí 5G?

Datum vydání: 31.03.2017, komentářů: 1

Stažení filmu ve vysokém rozlišení během 4 sekund? Nejen to slibuje nová generace mobilních datových sítí, na kterou se do osmi let připojí dle odhadů více než miliarda mobilních zařízení. Co dalšího nás jako uživatele čeká?

10 pravidel pro bezpečné heslo na internetu

Datum vydání: 07.03.2017

Přihlášení prostřednictvím hesla vyžaduje prakticky každá internetová služba či sociální síť. Jakými radami se řídit při výběru bezpečného hesla? Pokud si myslíte, že je to minimální délka 8 znaků a přítomnost speciálního symbolu, vyvede vás následující seznam pravidel z omylu.

Co vám skutečně hrozí, když se připojíte k veřejné Wi-Fi?

Datum vydání: 10.02.2017

Sedíte v kavárně, připojíte se k veřejné Wi-Fi síti a začnete řešit vaše pracovní záležitosti. Vše od e-mailů až po platby. Jsou během těchto aktivit vaše data a hesla v bezpečí? Podívejte se na možná rizika a několik tipů, jak se jim chytře vyhnout. Vaše soukromí totiž není zdaleka tak chráněno, jak se nad šálkem dobré kávy může zdát.

Mobilní sítě

Datum vydání: 02.02.2015

V prvním díle našeho nového seriálu o nejrozšířenějších typech internetového připojení se zaměříme na mobilní sítě třetí generace a to zejména proto, že jde o soubor nejrozšířenějších a nejdostupnějších technologií internetového připojení, které lze využívat téměř kdekoliv. Zároveň jde o poměrně aktuální téma v souvislosti s upgradem na LTE, které by mělo hlavně v budoucnu přinést výrazné zrychlení.

Jaký bude rok 2015?

Datum vydání: 22.01.2015

Změny na poli bezpečnosti, internetové neutrality i platebních systémů

Největší hackerské útoky roku 2014

Datum vydání: 05.01.2015, komentářů: 2

Rok 2014 přinesl meziroční nárůst hackerských útoků o 47%. Pojďte se spolu s námi podívat na nejnebezpečnější útoky, jaká zaznamenaly servery předních internetových, obchodních a finančních společností.

Server Rychlost.cz hledá autory článků

Datum vydání: 19.12.2014

Články jsou honorované, autorská odměna bude ve výši, která je běžná u konkurence. Témata článku by měla zapadat do tématiky serveru Rychlost.cz.

ADSL od O2 bez FUP - měsíc po té

Datum vydání: 06.05.2008

Je tomu již měsíc co O2 oficiálně zrušilo regulační prvek FUP (Fair Use Policy) u svých ADSL tarifů. Pojďmě se podívat jak se to projevilo na výsledcích testů v dubnu. Článek se zaměřuje na nejpoužívanější tarify ADSL O2 a to ADSL 2048 a ADSL 4096.

ADSL - technologie

Datum vydání: 25.03.2008

Připojení k internetu se stává pomalu samozřejmostí pro mnoho moderních domácností. Na trhu je k dispozici mnoho poskytovatelů, kteří nabízejí připojení pomocí různých technologií. Mezi rozšířené technologie patří i ADSL.

Firewall a Windows

Datum vydání: 06.03.2008

V dobách dávno minulých, kdy počítače ještě zabíraly celou místnost a namísto dnes již ustupujících disket a CD se používaly děrované štítky si jen málokdo lámal hlavu s tím, jak tento hučící kolos zabezpečit před všemožnými útoky zvenčí. Dnes, v době internetu, Billa Gatese a Al Kajdy se člověk může obávat naprosto čehokoliv, a proto volba účinného firewallu není zas tak úplně od věci. Tento článek by vám měl poskytnout základní informace o této problematice.

Bittorrent

Datum vydání: 13.02.2008

Slova jako BitTorrent nebo peer-to-peer sítě si mnoho lidí spojuje s počítačovým pirátstvím a nelegálním kopírováním filmů. To je samozřejmě mylná představa, protože BitTorrent je pouze technologie, kterou můžete využívat zcela legálně a jistě si jí velmi oblíbíte.