Sedíte v kavárně, připojíte se k veřejné Wi-Fi síti a začnete řešit vaše pracovní záležitosti. Vše od e-mailů až po platby. Jsou během těchto aktivit vaše data a hesla v bezpečí? Podívejte se na možná rizika a několik tipů, jak se jim chytře vyhnout. Vaše soukromí totiž není zdaleka tak chráněno, jak se nad šálkem dobré kávy může zdát.
V prvním díle našeho nového seriálu o nejrozšířenějších typech internetového připojení se zaměříme na mobilní sítě třetí generace a to zejména proto, že jde o soubor nejrozšířenějších a nejdostupnějších technologií internetového připojení, které lze využívat téměř kdekoliv. Zároveň jde o poměrně aktuální téma v souvislosti s upgradem na LTE, které by mělo hlavně v budoucnu přinést výrazné zrychlení.
Změny na poli bezpečnosti, internetové neutrality i platebních systémů
Rok 2014 přinesl meziroční nárůst hackerských útoků o 47%. Pojďte se spolu s námi podívat na nejnebezpečnější útoky, jaká zaznamenaly servery předních internetových, obchodních a finančních společností.
Články jsou honorované, autorská odměna bude ve výši, která je běžná u konkurence. Témata článku by měla zapadat do tématiky serveru Rychlost.cz.
Je tomu již měsíc co O2 oficiálně zrušilo regulační prvek FUP (Fair Use Policy) u svých ADSL tarifů. Pojďmě se podívat jak se to projevilo na výsledcích testů v dubnu. Článek se zaměřuje na nejpoužívanější tarify ADSL O2 a to ADSL 2048 a ADSL 4096.
Připojení k internetu se stává pomalu samozřejmostí pro mnoho moderních domácností. Na trhu je k dispozici mnoho poskytovatelů, kteří nabízejí připojení pomocí různých technologií. Mezi rozšířené technologie patří i ADSL.
V dobách dávno minulých, kdy počítače ještě zabíraly celou místnost a namísto dnes již ustupujících disket a CD se používaly děrované štítky si jen málokdo lámal hlavu s tím, jak tento hučící kolos zabezpečit před všemožnými útoky zvenčí. Dnes, v době internetu, Billa Gatese a Al Kajdy se člověk může obávat naprosto čehokoliv, a proto volba účinného firewallu není zas tak úplně od věci. Tento článek by vám měl poskytnout základní informace o této problematice.
Slova jako BitTorrent nebo peer-to-peer sítě si mnoho lidí spojuje s počítačovým pirátstvím a nelegálním kopírováním filmů. To je samozřejmě mylná představa, protože BitTorrent je pouze technologie, kterou můžete využívat zcela legálně a jistě si jí velmi oblíbíte.
Internet je fenoménem, bez něhož bychom si už asi jen těžko dokázali představit všední konání a počínání, na jaké jsme běžně zvyklí. Na jeho počátku ale nestály 10M připojení s neomezeným limitem jaké dnes běžně nabízejí telekomunikační operátoři. O tom, jak to bylo a jak to je s druhy a typy internetových připojení si povíme v dnešním článku.
Dnešním článkem bych rád pomohl všem, kteří touží mít domácí WiFi síť, ale doposud si na její realizaci sami netroufli, a kamaráda, znalého problematiky, ve svém okolí nemají. Nebojme se ničeho, a pusťme se po hlavě rovnou do hlubin.
Webové stránky tvoří základ sítě internet. Spousta informací navzájem provázaná odkazy je tou silou, díky které se internet tak rozšířil. Webové prohlížeče tvoří takové pomyslné okno do internetu, díky kterému dnes může téměř kdokoliv vyhledávat informace z celého světa.
Pojem WiFi je často skloňován v mnoha článcích o možnostech připojení k Internetu. Téměř každý ví, že se jedná o bezdrátové připojení, ale co přesně se pod pojmem WiFi skrývá je mnohým uživatelům neznámo. Již samotný název WiFi zní dost tajemně. Název WiFi vznikl ze slov Wireless Fidelity, což je možno přeložit jako „bezdrátová spolehlivost“. Sítě WiFi by tedy měly být vysoce spolehlivé. Ale abyste si mohli užívat spolehlivé sítě, je potřeba se seznámit s pozadím WiFi, s existujícími standardy a možnostmi, protože jen tehdy budete schopni provozovat spolehlivou a funkční síť.
Články jsou honorované, autorská odměna bude ve výši, která je běžná u konkurence. Témata článku by měla zapadat do tématiky serveru Rychlost.cz.