Většina uživatelů se při prvním seznámení se světem internetu zajímá především o rychlost stahování dat, tedy o takzvaný download. Velmi podstatná je ale i rychlost a objem odesílaných dat. Proč hraje rychlost uploadu podstatnou roli?
Je zde konec roamingu. Při používání telefonu v dalších členských zemích EU platíte stejně jako v domácí síti. Jedná se o zásadní změnu a skvělý krok vpřed, nicméně jako vždy se najde několik tradičních „ale“.
Využít vesmírný program k lepšímu přenosu internetového signálu? Na první pohled to zní poněkud zvláštně, ale americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku známý pod zkratkou NASA se nevěnuje jen programu vesmírných letů a výzkumu v oblasti letectví.
Pokrytí Wi-Fi signálem považujeme za samozřejmost a nejpraktičtější způsob, jak se připojit k internetu z mobilního zařízení. Nabídka datových tarifů a sítě se však mění, a proto mnozí uživatelé přestávají Wi-Fi nezbytně potřebovat. Vystačí si s mobilními daty. Je Wi-Fi odsouzeno k záhubě?
Pokrytí členitých či větších prostor signálem Wifi není jednoduché. Mobilní aplikace Wifi Heat Map pro operační systém Android vám pomůže odhalit nedostatky sítě v podobě míst se slabým signálem. To vše jednoduše a zcela zdarma, v kanceláři i doma. Jak aplikaci používat?
Při cestování vlakem nebo autobusem stále častěji potřebujeme využívat připojení k internetu. Kvalitní Wi-Fi se stalo žádaným standardem a počet dopravců, kteří tuto službu poskytují, se zvyšuje. S kým cestovat, když potřebujete na cestách pohodlně pracovat?
Internet je nedílnou součástí našeho života. Často slouží i tam, kde si to ani neuvědomujeme. Moderní domácí spotřebiče i další zařízení ho budou využívat ve stále větší míře. Co přináší internet věcí?
Výpadek internetového připojení je velmi nepříjemným zážitkem, který dokáže způsobit nemalé komplikace. Naučte se řešit nefunkční připojení u velkých poskytovalů internetu a zjistěte, jak odhalit nejčastější zdroje problémů.
Stažení filmu ve vysokém rozlišení během 4 sekund? Nejen to slibuje nová generace mobilních datových sítí, na kterou se do osmi let připojí dle odhadů více než miliarda mobilních zařízení. Co dalšího nás jako uživatele čeká?
Přihlášení prostřednictvím hesla vyžaduje prakticky každá internetová služba či sociální síť. Jakými radami se řídit při výběru bezpečného hesla? Pokud si myslíte, že je to minimální délka 8 znaků a přítomnost speciálního symbolu, vyvede vás následující seznam pravidel z omylu.
Sedíte v kavárně, připojíte se k veřejné Wi-Fi síti a začnete řešit vaše pracovní záležitosti. Vše od e-mailů až po platby. Jsou během těchto aktivit vaše data a hesla v bezpečí? Podívejte se na možná rizika a několik tipů, jak se jim chytře vyhnout. Vaše soukromí totiž není zdaleka tak chráněno, jak se nad šálkem dobré kávy může zdát.
V prvním díle našeho nového seriálu o nejrozšířenějších typech internetového připojení se zaměříme na mobilní sítě třetí generace a to zejména proto, že jde o soubor nejrozšířenějších a nejdostupnějších technologií internetového připojení, které lze využívat téměř kdekoliv. Zároveň jde o poměrně aktuální téma v souvislosti s upgradem na LTE, které by mělo hlavně v budoucnu přinést výrazné zrychlení.
Změny na poli bezpečnosti, internetové neutrality i platebních systémů
Rok 2014 přinesl meziroční nárůst hackerských útoků o 47%. Pojďte se spolu s námi podívat na nejnebezpečnější útoky, jaká zaznamenaly servery předních internetových, obchodních a finančních společností.
Články jsou honorované, autorská odměna bude ve výši, která je běžná u konkurence. Témata článku by měla zapadat do tématiky serveru Rychlost.cz.
Je tomu již měsíc co O2 oficiálně zrušilo regulační prvek FUP (Fair Use Policy) u svých ADSL tarifů. Pojďmě se podívat jak se to projevilo na výsledcích testů v dubnu. Článek se zaměřuje na nejpoužívanější tarify ADSL O2 a to ADSL 2048 a ADSL 4096.
Připojení k internetu se stává pomalu samozřejmostí pro mnoho moderních domácností. Na trhu je k dispozici mnoho poskytovatelů, kteří nabízejí připojení pomocí různých technologií. Mezi rozšířené technologie patří i ADSL.
V dobách dávno minulých, kdy počítače ještě zabíraly celou místnost a namísto dnes již ustupujících disket a CD se používaly děrované štítky si jen málokdo lámal hlavu s tím, jak tento hučící kolos zabezpečit před všemožnými útoky zvenčí. Dnes, v době internetu, Billa Gatese a Al Kajdy se člověk může obávat naprosto čehokoliv, a proto volba účinného firewallu není zas tak úplně od věci. Tento článek by vám měl poskytnout základní informace o této problematice.
Slova jako BitTorrent nebo peer-to-peer sítě si mnoho lidí spojuje s počítačovým pirátstvím a nelegálním kopírováním filmů. To je samozřejmě mylná představa, protože BitTorrent je pouze technologie, kterou můžete využívat zcela legálně a jistě si jí velmi oblíbíte.
Internet je fenoménem, bez něhož bychom si už asi jen těžko dokázali představit všední konání a počínání, na jaké jsme běžně zvyklí. Na jeho počátku ale nestály 10M připojení s neomezeným limitem jaké dnes běžně nabízejí telekomunikační operátoři. O tom, jak to bylo a jak to je s druhy a typy internetových připojení si povíme v dnešním článku.