Trend, kulturní fenomén, zábava i výnosné povolání pro čím dál větší množství lidí. Je zde doba YouTuberů, kteří mají možnost založit si velmi jednoduše kanál, začít natáčet a oslovit tak statisíce lidí. A bez čeho se YouTuber neobejde? Bez kreativních nápadů, dávky exhibicionismu a v neposlední řadě kvalitního internetového připojení.
Máte smůlu a kabel s internetem nedosáhne tam, kam potřebujete? V tom případě se vám bude hodit několik praktických rad, jak ho prodloužit a pohodlně tak zavést internet v domě, velké kanceláři a dalších prostorách, kde chcete být online a Wi-Fi pro vás z libovolného důvodu není vhodné řešení.
Běžný uživatel se nastavení domácího routeru s největší pravděpodobností vyhne a využije továrního nastavení přímo od výrobce. Chcete-li však nastavení sítě upravit a podívat se do pokročilé konfigurace vašeho routeru, vyplatí se dát si pozor. Na co konkrétně?
O projektu LOON společnosti Alphabet (Google) se hovoří již několik let. Cílem je využívat balony k internetovému pokrytí odlehlých oblastí. Po letech legislativních komplikací, patentových sporů a testovacích letů přináší projekt první výsledky a především novou naději do dalších regionů.
S opravdu neomezeným mobilním internetem je to v České republice jako s Yetim. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. Představení nových datových balíčků, které se specializují na mobilní data, zákazníky zrovna dvakrát nepotěšily. Z jakého důvodu? A ví se, kdy se má začít blýskat na lepší časy bez nutnosti počítat data?
V posledních letech se výrazně začalo rozšiřovat vysílání televizních programů prostřednictvím internetu, označované jako IPTV (Internet Protocol Television). Toto vysílání poskytují především telekomunikační operátoři prostřednictvím svých telefonních linek. Co vše byste měli vědět, než začnete televizi přes internet sledovat?
„Proč byste vlastně chtěli omezit rychlost připojení k internetu?“. Takto zní asi nejčastější otázka na toto téma. Ovšem tahle záležitost zdaleka není tak jednoduchá, jak se na první pohled jeví. Pokud totiž není nastavena žádná priorita a množství přenášených dat pro jednotlivá zařízení není vhodně upraveno, mohou nastat komplikace.
Bez internetu se dnes obejde jen málokdo. Proto se pochopitelně objevují hlasy poukazující na dopad provozu internetu na životní prostředí z hlediska spotřeby elektřiny. Nejedná se o zanedbatelné množství! Dle průzkumů jde o nějakých 7 % z celosvětové spotřeby elektřiny.
K čemu slouží záložky v internetových prohlížečích? To ví prakticky každý mírně pokročilý uživatel, ale pouze velmi malé procento lidí s nimi dokáže skutečně efektivně pracovat. Podívejte se, jak si díky nim můžete zjednodušit práci i přístup k zábavě.
Životní tempo se stále zrychluje a cokoli zbytečně pomalé dokáže člověka dokonale rozčilovat. To platí pochopitelně i o načítání webových stránek. Jak zjistit, zda-li za pomalým načítáním stojí vaše internetové připojení, nebo samotný provozovatel webu?