Rychlost.cz Články Proč hostovat Rychlost.cz právě na vašem serveru?

Proč hostovat Rychlost.cz právě na vašem serveru?

11.05.2020

Denně si na stránce Rychlost.cz změří rychlost internetu tisíce až desetitisíce uživatelů, kteří hledají objektivní a nezkreslené informace o svém připojení. Hosting serveru Rychlost.cz na vašem serveru pomůže podávat co nejpřesnější informace uživatelům a zviditelní vaši značku. Pojďme si tedy detailně rozebrat všechny výhody hostování a důvody, proč nové servery hledáme.

Výhody hostování pro váš server

Hostovat náš testovací server může každý, kdo vlastní fyzický či virtuální server. Nejvíce výhod hostování testovacího serveru přináší především poskytovatelům internetového připojení nebo s ním spojených služeb, popř. webhostingu. Tím prvním pádným důvodem pro hostování je samozřejmě to, že patříme ke špičce ve svém oboru nejenom u nás, ale i v zahraničí, a to už od roku 2004. Zakládáme si na férovosti a objektivním přístupu k testování rychlosti internetu. Důvěra uživatelů znamená, že když se váš server objeví na úvodní stránce nebo ve výsledcích testu, mohou si být jistí, že podané informace jsou spolehlivé a pravdivé.

Poskytovatelé internetu mohou také využít dalších služeb, které dále zviditelní jejich nabídku, od definice poskytovaných typů připojení až po vyplnění tarifů, díky kterým lze vytvářet detailnější statistiky. Velké množství těchto doplňkových služeb je navíc zdarma.

Instalace vyžaduje běh pod non-root uživatelem bez administrátorských práv. Proces testování pak nijak nenarušuje běžný chod serveru. Pokud již na svém serveru máte nasazeno jiné měření rychlosti, bez problémů můžete nasadit i Rychlost.cz.

Skutečně objektivní testování

V čem se tedy lišíme od ostatních? Když uživatel zavítá na naši stránku a chce si otestovat rychlost připojení, pak se ve výchozím stavu nevybere server jeho poskytovatele. Důvodem je vyšší objektivita testu připojení a také naše nestrannost z hlediska poskytovatelů služeb. Server poskytovatele by byl ze statistik vyloučen dokonce i v případě, že by jej uživatel sám manuálně nastavil jako výchozí. Pokud by totiž náš test zahrnoval servery poskytovatele uživatelů, mohlo by to vypadat, že se snažíme tyto poskytovatele v podstatě nutit k hostování našeho testovacího serveru. Bohužel mnohé dostupné měřiče rychlosti internetu tuto situaci vůbec neřeší a testují vůči serveru poskytovatele bez jakékoliv zmínky o problematických aspektech. Díky vyloučení poskytovatelských serverů poskytujeme jasnější a nezaujatý pohled v našich statistikách.

Test z pohledu uživatele

Jak tedy vlastně souběžný test s výběrem více serverů probíhá? Podrobný popis najdete zde, ale stručně lze říci, že po kliknutí uživatele nastane toto:

  • Dojde ke změření odezvy na všechny servery v daném výběru a dále jsou vybrány pouze ty, které odpoví do přibližně 1 sekundy.
  • Následně je změřen jitter vůči serveru s nejrychlejší odezvou. Vůči tomuto serveru se také provede jednovláknový test downloadu.
  • Poté je download změřen vícevláknově vůči všem serverům nevyřazeným při testu odezvy.
  • Proces je zopakován pro změření uploadu

Snadný a rychlý postup

Co tedy potřebujete, pokud chcete hostovat testovací server? Samotnou instalaci by měl zvládnout každý, kdo se alespoň zběžně vyzná ve správě linuxového serveru. Nutné je, aby váš server byl hostován v datacentru, která má vysokou propustnost sítě a splňoval základní požadavky na hardware (1-core CPU @ 2,0 GHz, 1 GB RAM). V případě jakýchkoliv potíží vám rádi poradíme a pomůžeme vše správně nastavit. Těšíme se na spolupráci. Detailní informace hostování serveru naleznete zde.

Autor článku: Redakce