Rychlost.cz Články Automatické přepínání mezi Wi-Fi podle síly signálu

Automatické přepínání mezi Wi-Fi podle síly signálu

Autor článku: Lukáš Benzl | 24.04.2019

Telefon si občas nevybere úplně dobře

Pokud máte v dosahu několik různých Wi-Fi sítí, někdy se telefon či jiné zařízení připojí docela chaoticky. Po ověření signálu můžete dokonce dojít ke zjištění, že si z neznámých důvodů vybral ten úplně nejslabší signál. Pro ruční přepnutí musíte jít do nastavení, což není pohodlné a časově to zdržuje.

Jak odhalit slabá místa Wi-Fi pokrytí ve velkém bytě?

Chcete odhalit, jak silný máte Wi-Fi signál v různých částech vašeho bydlení? Pro operační systém Android je skvělým tipem aplikace Wifi Heat Map. Vytvořte si potom teplotní mapu kvality dostupného signálu na neomezeně velké ploše (ovšem s rozmyslem, aby mapa měla smysl a plnila svůj účel). Pro začátek potřebujete plánek prostoru, který chcete zmapovat (postačí i kreslený, který si pomocí aplikace jednoduše vyfotíte). Potom projdete prostor, který je ohraničen na mapě a dotykem prstu zaznamenáte důležité body. Síla signálu v těchto místech se zobrazí a zůstane uložena pro další použití.

Tento systém se hodí především pro rozsáhlé byty, kde používáte k dostatečnému pokrytí několik Wi-Fi routerů. Šikovná pomůcka, která poslouží i jako nápověda pro případné přidání dalšího routeru nebo pro vhodnější rozmístění stávajících. Pokud chcete získat přístup k hardwarovým identifikátorům blízkých externích zařízení pomocí skenování rozhraní Bluetooth a Wi-Fi, musí mít vaše aplikace příslušné oprávnění: ACCESS_FINE_LOCATION nebo ACCESS_COARSE_LOCATION.

Další šikovná aplikace

Jste majitelem mobilního telefonu s operačním systémem Android? Potom si pečlivě přečtěte informace o velmi praktické aplikaci, která byla právě pro uživatele Androidu vyvinuta. Bezesporu vám ušetří nervy a čas, hlavně je nedocenitelným pomocníkem v momentech, kdy s Wi-Fi sítěmi a signálem nastanou problémy. Problémem většiny chytrých telefonů používajících operační systém Android je to, že mají tendenci udržovat již navázané spojení s konkrétním přístupovým bodem až do úplné ztráty signálu a nesnaží se vyhledat dostupný silnější signál. Po totální ztrátě signálu se sice k další dostupné síti konečně připojí, to ale může znamenat přerušení hovoru a problémy s jeho navázáním.

Právě tyto problémy řeší velmi pohotově a vhodně aplikace Wi-FLY, která po zjištění, že se v dosahu nachází silnější Wi-Fi signál, provede odpojení od stávající sítě a okamžitě, zcela plynule, naváže spojení s dostupnou sítí, nabízející lepší signál, tudíž logicky i lepší spojení. To znamená, že rychlost připojení k internetu bude vždy na dostupném maximu. Velkou předností je také jednoduché nastavení. Stačí, když si vytvoříte určitou skupinu, do níž zahrnete dostupné Wi-Fi sítě v dané lokalitě a když váš smartphone některou z nich zaregistruje, automaticky se potom připojuje. V případě, že dojde k poklesu signálu (z důvodu změny vašeho stanoviště nebo zeslábnutí signálu), stejně automaticky proběhne přepnutí na síť s lepším signálem. To probíhá bez nutnosti manuální změny zadání nového přístupového bodu. Pro přístupové body, u nichž je vyžadováno heslo, musíte ho samozřejmě při sestavování skupiny zadat. Aplikace je zdarma.

Řešení v podobě aplikace WIFI SWITCHER

Tato aplikace umožňuje nastavit preferované sítě Wi-Fi i volbu nejnižší úrovně signálu, při níž dochází k automatickému přepnutí. Po zobrazení dostupných Wi-Fi sítí vyberte ty, k nimž se chcete připojovat a označte je jako preferované. Potom nastavíte úroveň síly signálu pro přepínání. Dostupná je i vypínatelná funkce dotázání před přepnutím" která oznamuje dostupnost silnějšího signálu a čeká na potvrzení nebo odmítnutí. Tím máte hotovo a přepínání bude probíhat tak, jak jste ho nastavili.

S nelogickým přepínáním mezi sítěmi a ztrátou signálu se již trápit nemusíte. Automatické změna sítě vám ušetří mnoho nervů a vy budete mít jistotu, že zůstanete s mobilem, tabletem či jiným moiblním zařízením stále online.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):