Síťové ethernetové kabely se zpravidla využívají k přenosu dat. Standardy IEEE 802.3af a 802.3at však navíc definují funkci napájení po síťovém kabelu. Malá síťová zařízení tak můžete napájet i bez nutnosti přivádět napětí dalším samostatným kabelem. Pojďme se zaměřit na výhody a nevýhody PoE (Power over Ethernet) a jeho specifika.
Pokud chcete připojit počítač k internetu nebo do domácí sítě pomocí kabelu, máte dvě možnosti. Buď si v obchodě koupíte již hotový kabel s konektory v požadované délce, nebo si jej vyrobíte svépomocí. Domácí výroba síťového kabelu je nezbytná zejména v případě, potřebujete-li jej protáhnout úzkým otvorem, do kterého se konektor nevejde. Musíte ho obvykle namontovat dodatečně až po protažení kabelu skrz malý otvor. Přečtěte si, jak takový kabel vyrobit a jak opravit ten stávající.
Z bouřky jde už tak nějak podvědomě docela strach, máte taky ten pocit? A hlavně v létě, kdy se najednou za parného dne zatáhne obloha a objeví se během chvilky temné, modrošedé mraky, bezvětří se promění v zesilující nápory větru a k prvnímu zahřmění není daleko. Pojďte zjistit, zdali mají rozmary počasí vliv na kvalitu vašeho připojení k internetu.
Pokud se s mobilním telefonem pohybujete (chodíte doma, jedete autem, hromadnou dopravou, někdy stačí jen popojít o pár desítek metrů), můžete se setkat s tím, že signál slábne nebo se úplně ztrácí. Je to nepříjemné, navíc taková situace nastane prakticky vždy v situaci, kdy potřebujete něco dokončit, to už je zákon schválnosti. Je-li v dosahu další Wi-Fi síť, která má lepší signál, lze ovšem najít schůdné řešení.
Už samotné pořízení kvalitního routeru bývá poměrně komplikované, a proto problémy spojené s jeho používáním otravují dvojnásob. Podívejte se na několik praktických informací, tipů a rad, které vám v první řadě představí samotný router a v druhé poradí, jak vyřešit jeho nežádoucí přehřívání.
Svět počítačů a technologií se vyvíjí stéle dopředu, občas ani nestíháte sledovat, co je nového. K takovým výrazným skokům patří i nástup kvantového internetu - připojení nové generace. Kvantová technologie je na dosah, třebaže od komerčního provozu ji dělí ještě několik let. Ale výsledek bude bezesporu stát za to!
Určitě se do stavby domu nepustíme naslepo, bez projektu a konzultace s odborníky. I tak ale musíte mít na zřeteli datové rozvody, bez nichž se dnes žádný moderní dům ani jiná stavba neobejde. U své nové domácnosti jistě budete chtít využívat inteligentní řízení provozu a datové rozvody (spolu s anténními a dalšími rozvody) jsou bezesporu k této funkci potřebné.
Pomalý internet a cíleně? Na první pohled to vypadá, že nic takového asi nechcete, každý je přece rád, když má internetové připojení co nejrychlejší a o pomalejší tok dat nestojí. Ovšem když už na to dojde, můžete si pomalejší internetové připojení na svém počítači nebo jiném zařízení nasimulovat.
Znáte IP adresu svého routeru a máte ji někde uloženou? Potom je všechno v pořádku. Ovšem pokud zaváháte a zeptáte se, co je ta IP adresa vlastně zač a k čemu slouží, čtěte určitě dál, může totiž kdykoli nastat situace, kdy získané informace dobře zúročíte.
Děti dnes zvládají počítače, notebooky a laptopy občas lépe, než mnozí z jejich rodičů, o prarodičích ani nemluvě. Ovšem každá legrace a zábava má své meze, takže i když třeba nechcete a zásah do virtuální svobody svého milovaného potomka se vám tak trochu příčí, někdy nic jiného nezbývá. Vyzkoušeli jste domluvy, vysvětlování, snažili se po dobrém a výsledek se nedostavil?
Chcete být vždycky v obraze, mít přehled o aktuálním dění a nenechat si ujít své oblíbené pořady, televizní soutěže, sportovní přenosy nebo dokumentární filmy? Jednoduchým a fungujícím řešením je sledování vysílaných programů online prostřednictvím internetu, případně i vyhledání záznamů z archívu a databáze. Jde to zadarmo nebo s použitím placených funkcí a streamů prakticky u všech českých programů, stejně jako u většiny programů ze zahraničí.
Potřebujete spolehlivou síť, která bude pokrývat celou plochu domu včetně dílny, garáže nebo verandy a dvora? Pomocí dvou propojených routerů to snadno zvládnete, bezdrátové řešení je navíc značně jednodušší a umístění routerů můžete měnit bez nové instalace propojovacích kabelů. Instalace bezdrátové sítě se dvěma přemostěním propojenými routery není nijak nadmíru složitá. S tímto podrobným návodem to určitě zvládnete na jedničku!
Ptáte se, jaký smysl má mezi sebou propojovat dva routery? Jejich spojení může být velmi přínosné a má hned několik možností využití. Chcete si vytvořit síť, která spolehlivě pokryje celý dům? Potom spojené routery jsou optimálním řešením. Potřebujete rozšířit dosah Wi-Fi tak, abyste bez problémů bezdrátově šířený signál měli k dispozici i v dílně, v garáži nebo na dvoře či v dalších prostorách? Spojení routerů vám to umožní.
Tuto otázku si jistě položil nejeden zaměstnanec i zaměstnavatel. Možnost „odpočinout si“ v pracovní době vyřízením soukromých emailů, surfováním po webech nebo projížděním obsahu na sociálních sítích je lákavá. Může být ale zaměstnanec při těchto aktivitách sledován? A má naopak zaměstnavatel právo monitorovat činnost pracovníka, aby zjistil, že jej neplatí za prohlížení zdi na Facebooku?
Internet se na první pohled zdá být místem naprosté svobody, kde pravidla určují pouze jeho uživatelé. A kdysi tomu tak skutečně i bylo. Nicméně, s tím jak se internet šíří a proniká do všech oblastí života, stává se čím dál častěji předmětem zájmu zákonodárců.
Zvolit si ideální internetové připojení do firmy je pochopitelně obtížnější než vybrat si domácí tarif pro běžné surfování, hraní online her a stahování. Při hledání optimálního podnikatelského řešení je nutné zohlednit specifika, možnosti a potřeby vaší společnosti.
Internetové připojení je pomalé a nestabilní, cena vysoká a zákaznická podpora vám nikdy nepomůže. Zní vám to povědomě? Pokud ano, je nejvyšší čas vašeho poskytovatele připojení vyměnit za někoho, kdo vám nabídne kvalitnější služby. Přechod je často jednodušší, než se na první pohled zdá.