Průměrná rychlost stahování internetu v ČR vzrostla meziročně o 13,5 % a v srpnu 2026 dosáhla 115 Mb/s. Otestováno bylo přes 436 tisíc připojení.
V srpnu 2026 dosáhla průměrná rychlost stahování v České republice hodnoty 115,14 Mb/s, což znamená meziroční růst o 13,5 %. Průměrná rychlost nahrávání se vyšplhala na 70,55 Mb/s, což je oproti loňsku nárůst o 18,6 %. Během měsíce uživatelé provedli 436 076 měření, přičemž unikátních testujících bylo 203 735.
V srpnu uživatelé provedli celkem 436 076 měření, přičemž unikátních testujících bylo 203 735. Výrazněji rostla průměrná rychlost nahrávání, která meziročně vzrostla o 18,6 %. Rozdíl mezi počtem testů a unikátních uživatelů ukazuje, že mnozí testovali vícekrát.
| Rychlost internetu v srpnu 2026 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Vodafone | 134,3 Mb/s | 31,89 Mb/s | 19,0 ms | +8% | -9% | -12% | +28% | +10% | -16% |
| 2. | O2 | 86,06 Mb/s | 28,62 Mb/s | 21,3 ms | +9% | +4,2% | -24% | +21% | +13% | -3,4% |
| 3. | T-MOBILE | 85,71 Mb/s | 41,90 Mb/s | 25,8 ms | -1,1% | +8% | -16% | +19% | +39% | +0,1% |
| Rychlost internetu v srpnu 2026 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | T-MOBILE | 112,1 Mb/s | 34,40 Mb/s | 43,6 ms | +13% | +12% | -4,6% | +21% | +21% | +6% |
| 2. | O2 | 72,17 Mb/s | 21,99 Mb/s | 40,5 ms | +17% | +7% | +8% | -12% | -7% | -1,5% |
| 3. | Vodafone | 64,57 Mb/s | 25,93 Mb/s | 40,7 ms | -2,4% | -6% | -1,9% | +0,7% | -6% | -2,4% |
| Rychlost internetu v srpnu 2026 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | SilesNet | 483,8 Mb/s | 483,9 Mb/s | 11,9 ms | - | - | - | -3,5% | -5% | +1,8% |
| 2. | PODA | 368,0 Mb/s | 340,5 Mb/s | 13,9 ms | +8% | +14% | -7% | +1,9% | -1,7% | +12% |
| 3. | Vodafone | 336,8 Mb/s | 72,47 Mb/s | 19,3 ms | -3,0% | -3,0% | -4,1% | +16% | +29% | +4,2% |
| 4. | CC INTERNET | 320,2 Mb/s | 353,0 Mb/s | 30,4 ms | -1,9% | -9% | +119% | -7% | -6% | +95% |
| 5. | Pe3ny Net | 316,0 Mb/s | 294,5 Mb/s | 36,3 ms | -12% | -9% | +70% | +15% | +38% | +244% |
| 6. | Grape SC, a.s. | 315,7 Mb/s | 315,3 Mb/s | 9,1 ms | +12% | -10% | -80% | +50% | +35% | -68% |
| 7. | EDERA Group a.s. | 288,3 Mb/s | 276,4 Mb/s | 9,2 ms | +29% | +42% | -14% | +65% | +109% | -41% |
| 8. | M-SOFT | 285,4 Mb/s | 302,2 Mb/s | 18,3 ms | -7% | +19% | +17% | -9% | +2,5% | +10% |
| 9. | Dragon Internet | 266,3 Mb/s | 261,4 Mb/s | 11,2 ms | +28% | +33% | -0,7% | +3,5% | +0,7% | +46% |
| 10. | ČEZNET | 261,2 Mb/s | 152,4 Mb/s | 13,5 ms | +25% | +45% | +0,5% | -0,4% | -7% | -24% |
| Rychlost internetu v srpnu 2026 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Starlink | 90,58 Mb/s | 12,94 Mb/s | 54,3 ms | +9% | -2,4% | +8% | -33% | -19% | +18% |
| Rychlost internetu v srpnu 2026 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Amigo!Net | 246,2 Mb/s | 156,7 Mb/s | 15,6 ms | +51% | +28% | -43% | +106% | +30% | -22% |
| 2. | JAW networks | 175,4 Mb/s | 155,4 Mb/s | 28,9 ms | +158% | +125% | +10% | +95% | +62% | +11% |
| 3. | Pe3ny Net | 147,5 Mb/s | 136,2 Mb/s | 14,4 ms | -27% | -26% | +25% | -6% | -0,4% | -76% |
| 4. | SATT | 146,5 Mb/s | 96,77 Mb/s | 23,6 ms | -3,7% | -15% | -8% | +68% | +49% | +23% |
| 5. | PODA | 140,0 Mb/s | 99,50 Mb/s | 25,3 ms | -10% | -10% | +13% | +8% | -0,3% | +7% |
| 6. | CC INTERNET | 131,1 Mb/s | 167,6 Mb/s | 26,3 ms | -13% | +2,9% | +16% | -14% | -5% | +55% |
| 7. | DATONET | 126,7 Mb/s | 135,5 Mb/s | 19,3 ms | - | - | - | +49% | +54% | +25% |
| 8. | Vejnet | 125,6 Mb/s | 56,22 Mb/s | 27,8 ms | +24% | +23% | -9% | +138% | +114% | +8% |
| 9. | SilesNet | 122,5 Mb/s | 116,1 Mb/s | 32,9 ms | +0,6% | +12% | +20% | +98% | +129% | +28% |
| 10. | C2NET | 120,4 Mb/s | 76,80 Mb/s | 19,9 ms | -18% | -39% | +25% | +29% | -6% | -10% |
Nejvyšší průměrné rychlosti stahování v srpnu nabídli poskytovatelé TETANET (259,31 Mb/s) a Metron (255,68 Mb/s). Do první pětky se dostali také SilesNet, VIVO - CITY a Lbnet cz, přičemž rozptyl mezi prvním a pátým místem činí téměř 30 Mb/s. Oproti předchozím měsícům zůstává pořadí na čele stabilní.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | TETANET | 259,3 Mb/s | 244,4 Mb/s | 19,4 ms | +1,4% | -0,5% | +64% | -11% | -10% | +68% |
| 2. | Metron | 255,7 Mb/s | 237,0 Mb/s | 14,2 ms | +16% | +11% | -44% | +46% | +33% | -13% |
| 3. | SilesNet | 240,2 Mb/s | 239,3 Mb/s | 26,1 ms | +13% | +12% | -30% | +24% | +20% | +20% |
| 4. | VIVO - CITY | 230,0 Mb/s | 232,7 Mb/s | 20,3 ms | -0,3% | +6% | +12% | +21% | +30% | +42% |
| 5. | Lbnet cz | 229,9 Mb/s | 234,6 Mb/s | 26,6 ms | +120% | +74% | +42% | +108% | +53% | +1,1% |
| 6. | Amigo!Net | 228,7 Mb/s | 167,9 Mb/s | 17,3 ms | -1,8% | -2,8% | +4,7% | +26% | +16% | -31% |
| 7. | SOFTEX NCP s.r.o. | 228,7 Mb/s | 244,0 Mb/s | 14,3 ms | +57% | +60% | -13% | +16% | +22% | +5% |
| 8. | PODA | 211,8 Mb/s | 175,1 Mb/s | 23,6 ms | +4,7% | +2,4% | -1,2% | +1,2% | -4,6% | +4,6% |
| 9. | SATT | 197,6 Mb/s | 122,3 Mb/s | 18,1 ms | +18% | +14% | -27% | +30% | +23% | -39% |
| 10. | C2NET | 197,3 Mb/s | 153,5 Mb/s | 19,3 ms | -4,4% | -13% | -4,1% | +18% | +20% | +9% |
| 11. | Cznet.cz | 196,8 Mb/s | 168,9 Mb/s | 23,9 ms | -0,9% | -15% | +19% | +12% | -2,2% | +15% |
| 12. | Wolfnet | 195,8 Mb/s | 190,7 Mb/s | 20,6 ms | +25% | +37% | +26% | +68% | +105% | +28% |
| 13. | Pe3ny Net | 195,4 Mb/s | 181,2 Mb/s | 28,8 ms | -10% | -8% | +35% | +39% | +52% | +29% |
| 14. | CC INTERNET | 187,9 Mb/s | 207,5 Mb/s | 24,0 ms | -9% | -10% | +10% | +0,2% | -1,8% | +29% |
| 15. | Rychlý drát | 185,5 Mb/s | 190,5 Mb/s | 26,6 ms | -18% | -14% | +118% | +0,1% | +1,5% | +55% |
HnojnikNet si meziročně polepšil nejvíce, když zvýšil průměrnou rychlost stahování z 39,96 Mb/s na 85,87 Mb/s (+114,9 %). Výrazný nárůst zaznamenal také Lbnet cz se zrychlením o 108,2 % a Pranet.cz, který si polepšil o 87,2 % oproti loňskému srpnu.
| Poskytovatel | Aktuálně | Před rokem | Změna | |
| 1. | HnojnikNet | 85,87 Mb/s | 39,96 Mb/s | +114,9% |
| 2. | Lbnet cz | 229,9 Mb/s | 110,4 Mb/s | +108,2% |
| 3. | Pranet.cz | 96,15 Mb/s | 51,36 Mb/s | +87,2% |
| 4. | Wolfnet | 195,8 Mb/s | 116,9 Mb/s | +67,5% |
| 5. | JAW networks | 140,2 Mb/s | 88,38 Mb/s | +58,6% |
| 6. | ha-vel | 125,6 Mb/s | 79,24 Mb/s | +58,5% |
| 7. | HoralNET s.r.o. | 74,04 Mb/s | 47,24 Mb/s | +56,7% |
| 8. | NetAir | 46,91 Mb/s | 30,77 Mb/s | +52,5% |
| 9. | ALPHA StylSoft | 143,4 Mb/s | 95,58 Mb/s | +50,0% |
| 10. | LAN servis | 79,60 Mb/s | 53,29 Mb/s | +49,4% |
Okres Praha hl.m. dosáhl v srpnu nejvyšší průměrné rychlosti stahování: 217,12 Mb/s. Nejlepšího výsledku zde dosáhl poskytovatel T-MOBILE, který v tomto okrese drží pozici lídra.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | T-MOBILE | 292,1 Mb/s | 202,3 Mb/s | 14,6 ms | +27% | +28% | -15% | +18% | +8% | -11% |
| 2. | Vodafone | 251,5 Mb/s | 82,51 Mb/s | 20,1 ms | +6% | +13% | -26% | +24% | +64% | -9% |
| 3. | O2 | 138,8 Mb/s | 86,25 Mb/s | 19,7 ms | -7% | -7% | -25% | -13% | +6% | +0,4% |
| 4. | Airwaynet | 98,29 Mb/s | 93,86 Mb/s | 11,9 ms | +18% | +0,7% | +19% | -4,8% | +7% | -59% |
Nejvyšší průměrnou rychlost nahrávání naměřili uživatelé v Ostravě, kde upload dosáhl 133,15 Mb/s. Nejlepším poskytovatelem v této oblasti je PODA, která zde drží prvenství v uploadu.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | PODA | 325,4 Mb/s | 299,6 Mb/s | 13,3 ms | +10% | +16% | -20% | -5% | -5% | -9% |
| 2. | T-MOBILE | 243,5 Mb/s | 177,6 Mb/s | 24,1 ms | -13% | -1,1% | -11% | +53% | +93% | -9% |
| 3. | O2 | 129,4 Mb/s | 74,21 Mb/s | 23,5 ms | +21% | +9% | -25% | -2,1% | +10% | -20% |
| 4. | Warnet.cz | 109,7 Mb/s | 42,67 Mb/s | 13,8 ms | -9% | +8% | +45% | -2,5% | -31% | -22% |
| 5. | Vodafone | 203,8 Mb/s | 42,43 Mb/s | 24,9 ms | -11% | -11% | -17% | +9% | -3,0% | +16% |
Praha hl.m. je zároveň okres s nejnižší průměrnou odezvou – ping zde činil 17,89 ms. Nejlepších hodnot dosáhli uživatelé připojení od Airwaynet.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Airwaynet | 98,29 Mb/s | 93,86 Mb/s | 11,9 ms | +18% | +0,7% | +19% | -4,8% | +7% | -59% |
| 2. | T-MOBILE | 292,1 Mb/s | 202,3 Mb/s | 14,6 ms | +27% | +28% | -15% | +18% | +8% | -11% |
| 3. | O2 | 138,8 Mb/s | 86,25 Mb/s | 19,7 ms | -7% | -7% | -25% | -13% | +6% | +0,4% |
| 4. | Vodafone | 251,5 Mb/s | 82,51 Mb/s | 20,1 ms | +6% | +13% | -26% | +24% | +64% | -9% |
Ze všech 454 974 provedených testů mělo 71,0 % výslednou rychlost nad 20 Mb/s a 24,5 % nad 100 Mb/s. Naopak 10,2 % měření spadlo pod 5 Mb/s. Vysoký podíl rychlých přípojek ukazuje, že většina uživatelů má dnes k dispozici dostatečnou kapacitu pro běžné využití internetu.
Průměrná rychlost stahování dle hodiny — zvlášť pro pracovní dny a víkend.
Nejrychlejší kolem 14:00 (114,0 Mb/s), nejpomalejší ve špičce kolem 21:00 (96,51 Mb/s) — propad o 15,3 %.
Červené body = málo testů (pod 50 % mediánu): 0:00, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00, 5:00, 6:00
Nejrychlejší kolem 11:00 (100,1 Mb/s), nejpomalejší ve špičce kolem 13:00 (90,92 Mb/s) — propad o 9,2 %.
Červené body = málo testů (pod 50 % mediánu): 0:00, 1:00, 2:00, 3:00, 4:00, 5:00, 6:00
Porovnání rychlosti stahování při měření jedním a více vlákny. Vícevláknový test lépe saturuje linku, jednovláknový ukazuje reálný výkon jednoho spojení. Celkový rozdíl činí 35,1 %.
V krajském srovnání zůstává nejrychlejší Praha s průměrem 217,12 Mb/s. Na opačném konci žebříčku je Královéhradecký kraj, kde průměrná rychlost činí 102,65 Mb/s. Rozdíl mezi nejrychlejším a nejpomalejším regionem tak přesahuje 114 Mb/s.
| Kraj | Stahování | Nahrávání | Odezva | Testů | |
| 1. | Praha | 217,1 Mb/s | 121,5 Mb/s | 17,9 ms | 3 206 |
| 2. | Ústecký kraj | 162,0 Mb/s | 102,1 Mb/s | 29,0 ms | 2 701 |
| 3. | Karlovarský kraj | 148,8 Mb/s | 100,2 Mb/s | 38,9 ms | 1 085 |
| 4. | Moravskoslezský kraj | 147,2 Mb/s | 89,26 Mb/s | 30,1 ms | 5 239 |
| 5. | Liberecký kraj | 127,4 Mb/s | 81,45 Mb/s | 29,6 ms | 2 107 |
| 6. | Jihomoravský kraj | 126,4 Mb/s | 68,91 Mb/s | 29,0 ms | 4 162 |
| 7. | Olomoucký kraj | 122,2 Mb/s | 83,52 Mb/s | 31,4 ms | 2 375 |
| 8. | Plzeňský kraj | 121,1 Mb/s | 76,05 Mb/s | 39,4 ms | 2 149 |
| 9. | Zlínský kraj | 112,6 Mb/s | 61,84 Mb/s | 33,2 ms | 2 202 |
| 10. | Jihočeský kraj | 112,6 Mb/s | 75,29 Mb/s | 34,4 ms | 2 180 |
| 11. | Pardubický kraj | 111,8 Mb/s | 66,96 Mb/s | 32,2 ms | 2 643 |
| 12. | Středočeský kraj | 107,5 Mb/s | 64,57 Mb/s | 29,5 ms | 6 051 |
| 13. | Kraj Vysočina | 105,0 Mb/s | 63,29 Mb/s | 32,0 ms | 2 370 |
| 14. | Královéhradecký kraj | 102,6 Mb/s | 57,94 Mb/s | 26,8 ms | 2 366 |
Tabulka okresů v ČR řazena dle rychlosti stahování.
| Okres | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Praha hl.m. | 217,1 Mb/s | 121,5 Mb/s | 17,9 ms | +4,1% | +6% | -23% | +14% | +20% | -16% |
| 2. | Most | 211,1 Mb/s | 113,9 Mb/s | 23,9 ms | +37% | +27% | -11% | +34% | +23% | -4,7% |
| 3. | Ostrava | 208,0 Mb/s | 133,2 Mb/s | 21,2 ms | -5% | -0,6% | -18% | +6% | +1,7% | -18% |
| 4. | Brno-město | 205,5 Mb/s | 92,97 Mb/s | 27,9 ms | +5% | -1,2% | +23% | +10% | -7% | +23% |
| 5. | Ústí nad Labem | 188,7 Mb/s | 125,3 Mb/s | 24,3 ms | -7% | -12% | +17% | -0,1% | +11% | +30% |
| 6. | Plzeň-město | 186,9 Mb/s | 131,2 Mb/s | 21,9 ms | -2,2% | -7% | -1,8% | +4,0% | +17% | +2,0% |
| 7. | Teplice | 175,8 Mb/s | 96,90 Mb/s | 21,4 ms | +5% | -8% | -16% | +20% | +48% | -13% |
| 8. | Karlovy Vary | 163,8 Mb/s | 117,5 Mb/s | 36,8 ms | +26% | +39% | +37% | +38% | +51% | +46% |
| 9. | Karviná | 159,9 Mb/s | 104,1 Mb/s | 32,0 ms | -13% | -4,2% | +4,9% | +37% | +42% | -11% |
| 10. | Přerov | 155,9 Mb/s | 120,5 Mb/s | 28,2 ms | +11% | +9% | +1,2% | +32% | +35% | -24% |
| 11. | Sokolov | 154,1 Mb/s | 103,8 Mb/s | 23,6 ms | +0,7% | +23% | -24% | +43% | +100% | +1,6% |
| 12. | Chomutov | 150,8 Mb/s | 117,1 Mb/s | 50,4 ms | -16% | -19% | +94% | +9% | +1,8% | +67% |
| 13. | Kladno | 147,8 Mb/s | 74,75 Mb/s | 20,7 ms | +39% | -0,5% | -31% | +33% | +76% | -29% |
| 14. | Rokycany | 147,6 Mb/s | 71,71 Mb/s | 24,1 ms | +99% | +48% | +0,9% | +95% | +44% | -20% |
| 15. | Mělník | 146,7 Mb/s | 84,47 Mb/s | 28,0 ms | -1,2% | -13% | +15% | +14% | -8% | +10% |
| 16. | Louny | 142,0 Mb/s | 96,42 Mb/s | 26,5 ms | +4,9% | +0,8% | -22% | +42% | +48% | -15% |
| 17. | Děčín | 139,1 Mb/s | 80,79 Mb/s | 27,6 ms | +44% | +47% | -0,4% | +5% | -7% | -17% |
| 18. | Česká Lípa | 138,8 Mb/s | 95,28 Mb/s | 33,1 ms | +6% | +11% | +6% | +20% | +28% | +1,8% |
| 19. | Liberec | 137,8 Mb/s | 88,32 Mb/s | 29,5 ms | +14% | +29% | +22% | +30% | +55% | +4,5% |
| 20. | Český Krumlov | 137,1 Mb/s | 94,13 Mb/s | 30,5 ms | +23% | +50% | +16% | +80% | +129% | +26% |
| 21. | Jablonec nad Nisou | 134,8 Mb/s | 80,05 Mb/s | 26,3 ms | +14% | +12% | -37% | +19% | +8% | -10% |
| 22. | Kroměříž | 134,7 Mb/s | 90,02 Mb/s | 41,0 ms | +28% | +29% | +50% | +47% | +68% | +45% |
| 23. | Nymburk | 133,0 Mb/s | 95,00 Mb/s | 31,3 ms | -2,0% | +1,5% | +30% | +19% | +22% | +34% |
| 24. | Litoměřice | 132,6 Mb/s | 91,12 Mb/s | 30,5 ms | -6% | -15% | -13% | +6% | +1,7% | +34% |
| 25. | Pardubice | 132,6 Mb/s | 82,49 Mb/s | 24,2 ms | -15% | -17% | +1,7% | +19% | +45% | -2,8% |
| 26. | Olomouc | 132,5 Mb/s | 86,27 Mb/s | 29,2 ms | -3,5% | -12% | +7% | -0,1% | -8% | -0,3% |
| 27. | České Budějovice | 131,0 Mb/s | 99,33 Mb/s | 27,7 ms | +3,4% | +10% | -12% | +9% | +22% | -7% |
| 28. | Frýdek-Místek | 129,5 Mb/s | 70,84 Mb/s | 33,3 ms | +26% | +0,4% | -7% | +15% | +0,8% | -15% |
| 29. | Zlín | 129,2 Mb/s | 71,30 Mb/s | 26,0 ms | +6% | +27% | +10% | +15% | +47% | -10% |
| 30. | Břeclav | 128,6 Mb/s | 89,10 Mb/s | 23,7 ms | +10% | +9% | -10% | +30% | +39% | -24% |
| 31. | Jihlava | 126,4 Mb/s | 99,50 Mb/s | 32,6 ms | +12% | +30% | +11% | +22% | +29% | +14% |
| 32. | Cheb | 126,0 Mb/s | 76,50 Mb/s | 56,1 ms | +20% | +59% | +124% | +32% | +25% | +115% |
| 33. | Třebíč | 125,7 Mb/s | 81,65 Mb/s | 42,2 ms | +46% | +46% | -18% | +37% | +21% | +22% |
| 34. | Náchod | 119,0 Mb/s | 63,46 Mb/s | 25,9 ms | +21% | +31% | +7% | +21% | +11% | -56% |
| 35. | Šumperk | 117,7 Mb/s | 70,50 Mb/s | 32,1 ms | +16% | +17% | -10% | +15% | +93% | -0,7% |
| 36. | Hradec Králové | 115,9 Mb/s | 62,91 Mb/s | 26,1 ms | +12% | +14% | +11% | +7% | +30% | +0,2% |
| 37. | Rakovník | 115,3 Mb/s | 72,41 Mb/s | 21,2 ms | +7% | +42% | -30% | +80% | +72% | -45% |
| 38. | Strakonice | 113,3 Mb/s | 75,14 Mb/s | 64,0 ms | -19% | -33% | +166% | -13% | -2,9% | +110% |
| 39. | Bruntál | 112,0 Mb/s | 74,07 Mb/s | 26,2 ms | -9% | -5% | -24% | +6% | -3,2% | -6% |
| 40. | Blansko | 108,0 Mb/s | 65,85 Mb/s | 32,3 ms | -8% | -4,4% | +4,9% | +23% | +55% | -0,1% |
| 41. | Ústí nad Orlicí | 107,1 Mb/s | 56,54 Mb/s | 31,1 ms | +34% | -4,2% | +10% | +41% | +75% | -13% |
| 42. | Svitavy | 106,8 Mb/s | 77,52 Mb/s | 41,9 ms | +5,0% | +7% | +62% | +28% | +67% | +0,5% |
| 43. | Praha-východ | 105,7 Mb/s | 55,19 Mb/s | 33,9 ms | -20% | -26% | +52% | +16% | +3,5% | +2,9% |
| 44. | Trutnov | 104,7 Mb/s | 62,36 Mb/s | 26,0 ms | -4,4% | +27% | -7% | +20% | +22% | -10% |
| 45. | Klatovy | 104,6 Mb/s | 65,01 Mb/s | 54,8 ms | +40% | +33% | +103% | +34% | +28% | +47% |
| 46. | Hodonín | 104,1 Mb/s | 57,94 Mb/s | 28,6 ms | +17% | +31% | +8% | +12% | +49% | -7% |
| 47. | Plzeň-jih | 103,4 Mb/s | 59,96 Mb/s | 50,2 ms | -22% | -14% | +72% | +66% | +73% | +97% |
| 48. | Jindřichův Hradec | 103,1 Mb/s | 47,44 Mb/s | 29,8 ms | +39% | +39% | -35% | +43% | +37% | -11% |
| 49. | Nový Jičín | 103,1 Mb/s | 56,96 Mb/s | 32,4 ms | +12% | +12% | -3,2% | +13% | +2,6% | +4,9% |
| 50. | Žďár nad Sázavou | 102,5 Mb/s | 53,29 Mb/s | 25,4 ms | +20% | +18% | -43% | +21% | +15% | -38% |
| 51. | Kolín | 101,7 Mb/s | 65,47 Mb/s | 23,5 ms | +30% | +76% | -27% | +16% | +15% | +0,6% |
| 52. | Uherské Hradiště | 100,5 Mb/s | 57,07 Mb/s | 24,4 ms | +14% | +30% | -20% | +24% | +21% | +1,2% |
| 53. | Prostějov | 99,90 Mb/s | 76,08 Mb/s | 31,7 ms | -18% | -17% | +32% | +5% | +17% | +19% |
| 54. | Brno-venkov | 99,47 Mb/s | 55,63 Mb/s | 32,1 ms | -4,5% | -10% | -10% | -15% | -22% | +13% |
| 55. | Mladá Boleslav | 98,53 Mb/s | 80,52 Mb/s | 28,4 ms | +7% | +12% | +9% | -17% | -6% | +33% |
| 56. | Havlíčkův Brod | 98,22 Mb/s | 64,19 Mb/s | 37,8 ms | -7% | +7% | +36% | +8% | +70% | +43% |
| 57. | Příbram | 97,57 Mb/s | 52,14 Mb/s | 37,3 ms | +41% | +54% | +7% | -1,7% | -22% | +31% |
| 58. | Opava | 96,66 Mb/s | 49,93 Mb/s | 37,4 ms | +7% | +9% | +20% | +5% | -9% | +14% |
| 59. | Benešov | 96,58 Mb/s | 56,72 Mb/s | 28,6 ms | +14% | +12% | -16% | +36% | +30% | -9% |
| 60. | Chrudim | 95,92 Mb/s | 52,39 Mb/s | 35,8 ms | +32% | +28% | -47% | +31% | +45% | +18% |
| 61. | Kutná Hora | 94,55 Mb/s | 56,49 Mb/s | 29,8 ms | +12% | +21% | -33% | +25% | +28% | -14% |
| 62. | Vyškov | 93,89 Mb/s | 68,12 Mb/s | 25,0 ms | -21% | -10% | +24% | -9% | -38% | -2,1% |
| 63. | Písek | 93,50 Mb/s | 57,90 Mb/s | 28,6 ms | +5% | -6% | -16% | +31% | +66% | +0,0% |
| 64. | Rychnov nad Kněžnou | 92,62 Mb/s | 53,01 Mb/s | 31,2 ms | +10% | +4,0% | +13% | +16% | +41% | +25% |
| 65. | Tábor | 92,36 Mb/s | 62,05 Mb/s | 33,3 ms | +4,8% | +13% | -20% | +12% | +19% | -8% |
| 66. | Vsetín | 91,37 Mb/s | 38,39 Mb/s | 44,2 ms | +17% | +15% | +13% | +39% | +43% | +31% |
| 67. | Beroun | 90,52 Mb/s | 50,07 Mb/s | 33,5 ms | -23% | -21% | -6% | +3,9% | -6% | -13% |
| 68. | Plzeň-sever | 86,03 Mb/s | 63,61 Mb/s | 72,8 ms | +12% | +11% | +107% | -23% | -24% | +133% |
| 69. | Praha-západ | 84,76 Mb/s | 52,70 Mb/s | 32,3 ms | +3,2% | +8% | -35% | +17% | +31% | +14% |
| 70. | Prachatice | 82,42 Mb/s | 54,86 Mb/s | 49,6 ms | -9% | -10% | +76% | +36% | +40% | +18% |
| 71. | Jičín | 74,13 Mb/s | 46,29 Mb/s | 24,0 ms | -32% | -38% | -25% | -19% | -16% | -10% |
| 72. | Domažlice | 71,11 Mb/s | 36,48 Mb/s | 22,1 ms | -31% | -27% | -57% | -8% | +10% | -28% |
| 73. | Pelhřimov | 70,58 Mb/s | 39,57 Mb/s | 37,3 ms | -3,3% | +11% | +15% | +33% | +7% | -19% |
| 74. | Tachov | 67,42 Mb/s | 46,25 Mb/s | 24,8 ms | -17% | -18% | -13% | -7% | +17% | -25% |
| 75. | Semily | 64,96 Mb/s | 41,43 Mb/s | 29,9 ms | +11% | +3,2% | +45% | -0,1% | +66% | -19% |
| 76. | Znojmo | 58,18 Mb/s | 33,00 Mb/s | 30,4 ms | +18% | +27% | -27% | +7% | +20% | -13% |
| 77. | Jeseník | 41,74 Mb/s | 19,66 Mb/s | 55,4 ms | -26% | -45% | +55% | -31% | -29% | +35% |
Tabulka poskytovatelů připojení, u kterých byl uložen test s nejvyšší rychlostí. Pro každého poskytovatele je uveden pouze jeden maximální test. Odezva je vynechána, ta je zpravidla u těchto připojení mezi 0 a 1 ms.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | |
| 1. | TRIONET | 6436 Mb/s | 6422 Mb/s |
| 2. | CRA.cz - radiokomunikace | 3374 Mb/s | 2800 Mb/s |
| 3. | ha-vel | 3281 Mb/s | 3499 Mb/s |
| 4. | Grape SC, a.s. | 2966 Mb/s | 1215 Mb/s |
| 5. | Vodafone | 2563 Mb/s | 1990 Mb/s |
| 6. | SilesNet | 2327 Mb/s | 2229 Mb/s |
| 7. | Metron | 2195 Mb/s | 1085 Mb/s |
| 8. | O2 | 2023 Mb/s | 1926 Mb/s |
| 9. | PODA | 1992 Mb/s | 1061 Mb/s |
| 10. | T-MOBILE | 1971 Mb/s | 1004 Mb/s |
| 11. | United Networks SE | 1788 Mb/s | 932,9 Mb/s |
| 12. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 1783 Mb/s | 1655 Mb/s |
| 13. | Lbnet cz | 1650 Mb/s | 2038 Mb/s |
| 14. | Pe3ny Net | 1595 Mb/s | 941,9 Mb/s |
| 15. | Alberon Letohrad s.r.o. | 1565 Mb/s | 1068 Mb/s |
Zajímá vás, jak si vede vaše připojení? Otestujte si rychlost internetu a srovnejte aktuální nabídky v místě svého bydliště. V přehledech na rychlost.cz najdete i srovnání poskytovatelů podle reálných dat uživatelů.
Všechny uváděné hodnoty vycházejí z průměrů a jsou očištěné o opakovaná měření. Hlavním sledovaným parametrem je rychlost stahování, pokud není uvedeno jinak. Výsledky zahrnují pouze poskytovatele s dostatečným počtem měření v daném období.

WPA, WPA2, WPA3, AES nebo TKIP? Nastavení zabezpečení Wi-Fi může na první pohled působit zbytečně složitě. Když ale víte, co jednotlivé zkratky znamenají, je to vlastně docela jednoduché. Proto si vysvětlíme, jaké jsou mezi nimi rozdíly a která je dnes nejlepší volbou. Poradíme také, jaké nastavení zvolit, pokud máte doma starší zařízení, která nejnovější standard nepodporují.

Podvodné hovory už dávno neprozradí jen podezřelé číslo nebo lámaná čeština. Útočníci se vydávají za bankéře či policisty, dokážou zfalšovat číslo na displeji a stále častěji jim pomáhá také umělá inteligence. Vysvětlíme, co je vishing, jak takový podvod funguje, podle čeho ho poznat a co dělat, když se vás někdo po telefonu snaží připravit o citlivé údaje nebo peníze.

Myslíte si, že vás anonymní režim na internetu skryje před všemi? Ve skutečnosti funguje trochu jinak. Vysvětlíme, co skutečně dělá, kdy má smysl ho používat, kdo může vaši aktivitu stále vidět a také zda lze v anonymním režimu dohledat historii.

Průměrná rychlost stahování v ČR vzrostla meziročně o 6,6 procenta na 109,06 Mb/s. Výrazněji rostly i rychlosti uploadu a některé menší sítě více než zdvojnásobily své výsledky.

AI dokáže během pár vteřin odpovědět téměř na jakoukoliv otázku. Občas ale sebevědomě uvede i informaci, která není pravdivá. Proč se to děje a co jsou takzvané AI halucinace? V článku si vysvětlíme, jak velké jazykové modely fungují, proč někdy vytvářejí nepravdivé odpovědi a jak se vývojáři snaží tento problém postupně omezit.

Za každým načteným videem, fotografií nebo webovou stránkou stojí technologie zvaná CDN. Využívají ji streamovací služby, sociální sítě i běžné weby, přesto o ní mnoho lidí nikdy neslyšelo. V článku si vysvětlíme, co tato zkratka znamená, jak funguje, proč se obsah internetu ukládá na různých místech světa a proč se bez ní dnešní internet jen těžko obejde.
Zjistěte rychlost svého připojení
na rychlost.cz