Rychlost internetu v listopadu roku 2023.
Bez kvalitního internetové připojení si lze dnes těžko představit naší každodenní existenci. Od práce a školy až k zábavě nebo kontaktu s blízkými – všude potřebujeme, aby náš internet fungoval bez problémů. Zdá se vám, že zrovna vaše připojení mezi ty kvalitní nepatří? Podívejme se spolu na přehled přesných statistik o rychlostech internetu v jednotlivých okresech a napříč různými druhy připojení. Porovnání vám může pomoci vybrat právě tu přípojku, která je ideální pro vaše potřeby.
Top ten nejrychlejších poskytovatelů připojení v ČR za měsíc listopad roku 2023. Rozhodující roli hraje rychlost stahování.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | KTKnet - Kabelová televize Kopřivnice | 92,86 Mb/s | 52,32 Mb/s | 12,5 ms | +2,2% | +0,2% | -7,4% | -0,9% | +0,9% | -3,8% |
| 2. | VIVO - CITY | 92,51 Mb/s | 92,07 Mb/s | 10,0 ms | +7% | +2,5% | 0,0% | +37% | +8% | +2,6% |
| 3. | Internet4you | 84,55 Mb/s | 89,80 Mb/s | 12,0 ms | -4,2% | -1,7% | -4,0% | -4,3% | +14% | -4,0% |
| 4. | Amigo!Net | 82,53 Mb/s | 85,25 Mb/s | 11,5 ms | -4,1% | -4,8% | +15% | +4,1% | +10% | +4,5% |
| 5. | CC INTERNET | 80,82 Mb/s | 77,29 Mb/s | 13,0 ms | +3,3% | -10,5% | +4,6% | +16% | +22% | 0,0% |
| 6. | Rychlý drát | 80,68 Mb/s | 82,30 Mb/s | 7,0 ms | +3,1% | +24% | -22,2% | +40% | +64% | -12,5% |
| 7. | TETANET | 78,46 Mb/s | 90,30 Mb/s | 7,5 ms | -12,4% | -2,0% | +7% | +19% | +27% | -6,3% |
| 8. | Pacnet | 76,98 Mb/s | 49,42 Mb/s | 12,0 ms | +41% | +74% | +9% | +29% | -34,4% | +0,3% |
| 9. | Nej.cz | 76,94 Mb/s | 51,47 Mb/s | 13,0 ms | +1,5% | -2,8% | -0,2% | +37% | +29% | -0,2% |
| 10. | Dragon | 75,80 Mb/s | 75,42 Mb/s | 8,0 ms | +3,0% | +7% | -5,9% | +44% | +47% | 0,0% |
| 11. | Netbox | 74,45 Mb/s | 61,48 Mb/s | 8,0 ms | +8% | +7% | -3,0% | +37% | +40% | -0,4% |
| 12. | NOEL | 71,67 Mb/s | 7,85 Mb/s | 20,0 ms | +20% | +2,5% | 0,0% | +42% | +56% | +7% |
| 13. | SATT | 71,14 Mb/s | 15,88 Mb/s | 12,5 ms | -4,3% | +56% | -3,8% | +15% | +64% | -12,3% |
| 14. | IGN | 68,04 Mb/s | 15,04 Mb/s | 17,0 ms | +7% | -12,8% | +10% | +47% | +80% | 0,0% |
| 15. | Infos Art | 66,08 Mb/s | 46,00 Mb/s | 7,0 ms | +17% | +0,6% | -7,7% | +50% | +21% | -17,2% |
V rychlosti downloadu neboli stahování dat je na tom nejlépe Brno-město s rychlostí 75,52 Mb/s (medián). Gratulujeme k rychlému stahování dat! Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od Vodafone.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Vodafone | 131,1 Mb/s | 19,97 Mb/s | 15,9 ms | +10% | -0,2% | -0,4% | +46% | +20% | -0,4% |
| 2. | Pe3ny Net | 93,11 Mb/s | 93,57 Mb/s | 11,5 ms | +87% | +42% | +44% | - | - | - |
| 3. | T-MOBILE | 86,80 Mb/s | 39,79 Mb/s | 17,0 ms | +7% | +35% | -11,7% | +76% | +77% | -10,5% |
| 4. | Nej.cz | 83,21 Mb/s | 72,05 Mb/s | 7,5 ms | -1,6% | -15,1% | -9,1% | +2,0% | +18% | +15% |
| 5. | Netbox | 79,19 Mb/s | 66,51 Mb/s | 7,0 ms | +7% | +28% | 0,0% | +23% | +53% | 0,0% |
V rychlosti uploadu neboli nahrávání dat vyhrává Ústí nad Labem s rychlostí 59,55 Mb/s (medián). Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od TETANET.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | TETANET | 71,92 Mb/s | 91,62 Mb/s | 8,0 ms | -59,0% | -35,1% | +14% | -11,1% | +44% | +33% |
| 2. | STARNET, s.r.o. | 63,37 Mb/s | 60,51 Mb/s | 12,5 ms | -23,0% | +45% | +16% | +34% | +50% | +2,6% |
| 3. | Amigo!Net | 48,98 Mb/s | 54,72 Mb/s | 15,5 ms | -11,8% | -27,2% | +41% | -46,4% | -41,6% | +103% |
| 4. | T-MOBILE | 58,20 Mb/s | 35,62 Mb/s | 15,0 ms | -4,9% | +18% | -9,1% | +58% | +69% | +7% |
| 5. | Vodafone | 85,41 Mb/s | 23,44 Mb/s | 17,0 ms | -11,5% | +20% | -5,6% | +52% | +120% | +6% |
Nejrychlejší ping neboli odezvu připojení má Mladá Boleslav s hodnotou 40,82 ms (medián). Na Nejlepším typem připojení pro nízký ping v tomto okresu je připojení od Cerberos.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Cerberos | 27,86 Mb/s | 19,98 Mb/s | 6,3 ms | +3,7% | -30,9% | -71,8% | -0,6% | -1,0% | -40,5% |
| 2. | Dragon | 82,90 Mb/s | 78,70 Mb/s | 7,5 ms | +20% | +27% | -11,8% | +51% | +30% | +7% |
| 3. | O2 | 28,45 Mb/s | 14,28 Mb/s | 20,0 ms | +1,7% | +18% | +18% | +48% | +58% | -29,8% |
| 4. | Vodafone | 29,62 Mb/s | 12,39 Mb/s | 20,0 ms | +77% | -23,8% | -36,5% | -11,4% | +62% | -35,5% |
| 5. | T-MOBILE | 29,20 Mb/s | 10,09 Mb/s | 26,0 ms | +8% | -11,9% | +11% | +133% | +2,6% | -11,9% |
| Rychlost internetu v listopadu 2023 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | O2 | 47,17 Mb/s | 15,57 Mb/s | 16,0 ms | -3,8% | -2,5% | 0,0% | +21% | +59% | +7% |
| 2. | Vodafone | 43,38 Mb/s | 10,19 Mb/s | 16,5 ms | -1,1% | -0,4% | -2,9% | +10% | +2,4% | 0,0% |
| 3. | T-MOBILE | 42,17 Mb/s | 10,61 Mb/s | 15,7 ms | +8% | +3,2% | -1,7% | +29% | +8% | -1,7% |
| Rychlost internetu v listopadu 2023 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | T-MOBILE | 37,70 Mb/s | 14,48 Mb/s | 32,0 ms | -6,3% | -11,3% | -3,0% | +35% | +18% | 0,0% |
| 2. | O2 | 22,16 Mb/s | 10,86 Mb/s | 31,9 ms | -0,1% | -0,9% | +1,4% | +23% | +10% | +1,4% |
| 3. | Vodafone | 21,31 Mb/s | 11,11 Mb/s | 30,5 ms | +5% | +4,0% | -1,6% | +10% | +3,8% | -6,2% |
| Rychlost internetu v listopadu 2023 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | SilesNet | 263,2 Mb/s | 237,9 Mb/s | 9,0 ms | +21% | +29% | -5,3% | +49% | +100% | -18,2% |
| 2. | VIVO - CITY | 202,2 Mb/s | 204,1 Mb/s | 8,4 ms | +9% | +88% | -15,6% | +85% | +86% | +16% |
| 3. | Cznet.cz | 193,2 Mb/s | 165,6 Mb/s | 9,0 ms | +93% | +75% | -34,5% | +87% | +16% | +13% |
| 4. | Grape SC, a.s. | 191,3 Mb/s | 226,4 Mb/s | 7,0 ms | +114% | +140% | -12,5% | +40% | +81% | +17% |
| 5. | PODA | 169,9 Mb/s | 117,0 Mb/s | 9,6 ms | +18% | +7% | -4,0% | +69% | +24% | +7% |
| 6. | Vodafone | 148,9 Mb/s | 21,59 Mb/s | 15,0 ms | -0,3% | +1,3% | 0,0% | +4,2% | +17% | +3,4% |
| 7. | CC INTERNET | 142,7 Mb/s | 161,5 Mb/s | 7,8 ms | +53% | +66% | -19,1% | -44,7% | -54,0% | +11% |
| 8. | NOEL | 124,0 Mb/s | 7,64 Mb/s | 17,0 ms | +90% | -0,8% | -8,1% | +78% | +52% | +12% |
| 9. | ČEZNET | 119,9 Mb/s | 74,27 Mb/s | 8,0 ms | -21,2% | +59% | 0,0% | - | - | - |
| 10. | M-SOFT | 105,0 Mb/s | 98,67 Mb/s | 9,0 ms | +13% | +11% | -18,2% | +109% | +126% | +6% |
| Rychlost internetu v listopadu 2023 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Starlink | 58,55 Mb/s | 8,47 Mb/s | 52,0 ms | -24,6% | -7,6% | -6,2% | +19% | -8,3% | -7,6% |
| Rychlost internetu v listopadu 2023 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Praha12 net | 75,25 Mb/s | 34,44 Mb/s | 15,9 ms | +15% | -3,0% | -0,8% | - | - | - |
| 2. | Novosedly net | 75,04 Mb/s | 61,66 Mb/s | 21,0 ms | -13,8% | -16,6% | +40% | +142% | +770% | +5% |
| 3. | AP sobol - internet connectivity s.r.o. | 67,40 Mb/s | 31,98 Mb/s | 23,6 ms | - | - | - | - | - | - |
| 4. | Cznet.cz | 62,50 Mb/s | 12,11 Mb/s | 16,8 ms | +74% | -1,2% | -32,8% | +18% | -22,1% | -4,0% |
| 5. | VIVO - CITY | 61,32 Mb/s | 62,69 Mb/s | 9,8 ms | +12% | +35% | -11,4% | +25% | +46% | 0,0% |
| 6. | CC INTERNET | 61,11 Mb/s | 59,56 Mb/s | 13,0 ms | -5,4% | -24,4% | +4,0% | +42% | +74% | -13,6% |
| 7. | JM-Net z.s. | 60,19 Mb/s | 38,96 Mb/s | 14,1 ms | +37% | +8% | +7% | +29% | +82% | -8,2% |
| 8. | Rychlý drát | 59,94 Mb/s | 51,34 Mb/s | 8,0 ms | -1,0% | -26,2% | -8,6% | +27% | -12,4% | +14% |
| 9. | Net-Connect s.r.o. | 58,35 Mb/s | 51,80 Mb/s | 6,9 ms | +61% | +28% | -36,0% | +18% | +4,6% | -14,1% |
| 10. | Airwaynet | 58,08 Mb/s | 55,80 Mb/s | 7,8 ms | +43% | +20% | -13,9% | +19% | +11% | +19% |
Tabulka okresů v ČR řazena dle rychlosti stahování.
| Okres | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Brno-město | 75,52 Mb/s | 24,17 Mb/s | 14,8 ms | +4,0% | +2,7% | -7,8% | +36% | +23% | +5% |
| 2. | Most | 74,62 Mb/s | 24,27 Mb/s | 15,5 ms | +2,7% | +0,8% | -3,1% | +71% | +29% | -3,1% |
| 3. | Ostrava | 71,08 Mb/s | 26,14 Mb/s | 16,0 ms | +3,2% | +3,5% | 0,0% | +40% | +9% | 0,0% |
| 4. | Plzeň-město | 70,64 Mb/s | 26,98 Mb/s | 13,0 ms | +1,0% | -3,5% | 0,0% | +55% | +16% | -3,7% |
| 5. | Praha hl.m. | 68,35 Mb/s | 22,17 Mb/s | 12,5 ms | +5% | -3,7% | +4,2% | +26% | +15% | +4,2% |
| 6. | Ústí nad Labem | 59,55 Mb/s | 28,88 Mb/s | 15,5 ms | -4,8% | -3,5% | +3,3% | +41% | +38% | +11% |
| 7. | Chomutov | 53,90 Mb/s | 26,68 Mb/s | 14,0 ms | +31% | +43% | -22,2% | +23% | +18% | +17% |
| 8. | Teplice | 51,70 Mb/s | 18,70 Mb/s | 18,0 ms | +18% | -0,5% | -10,0% | +49% | +71% | 0,0% |
| 9. | Jihlava | 50,69 Mb/s | 27,43 Mb/s | 14,6 ms | +14% | +35% | -11,4% | +59% | +66% | -14,0% |
| 10. | Mělník | 47,96 Mb/s | 13,31 Mb/s | 16,0 ms | +24% | +18% | -15,8% | +41% | +27% | -8,6% |
| 11. | Olomouc | 47,94 Mb/s | 19,94 Mb/s | 16,0 ms | -12,1% | -3,9% | 0,0% | +24% | +14% | -3,0% |
| 12. | Zlín | 47,85 Mb/s | 20,71 Mb/s | 20,3 ms | +3,8% | +1,4% | +13% | +21% | +47% | +7% |
| 13. | Karviná | 46,41 Mb/s | 14,34 Mb/s | 17,0 ms | +1,4% | -23,9% | +0,1% | +22% | -11,2% | -5,6% |
| 14. | Louny | 44,77 Mb/s | 19,46 Mb/s | 17,0 ms | +1,3% | +24% | +3,0% | +48% | +94% | 0,0% |
| 15. | České Budějovice | 44,00 Mb/s | 24,34 Mb/s | 16,1 ms | -10,8% | +0,1% | -5,1% | -10,6% | +4,8% | +0,8% |
| 16. | Hradec Králové | 43,15 Mb/s | 19,89 Mb/s | 16,0 ms | +4,3% | -2,4% | -5,9% | +37% | +43% | -9,9% |
| 17. | Praha-východ | 43,07 Mb/s | 17,87 Mb/s | 16,5 ms | +6% | -7,3% | +3,4% | +15% | +8% | +8% |
| 18. | Opava | 42,57 Mb/s | 15,56 Mb/s | 17,5 ms | +29% | +22% | -2,8% | +57% | +56% | -12,5% |
| 19. | Nový Jičín | 42,12 Mb/s | 14,34 Mb/s | 19,5 ms | +5% | -5,4% | -1,7% | +42% | +37% | -4,9% |
| 20. | Nymburk | 41,28 Mb/s | 18,99 Mb/s | 14,0 ms | -4,0% | +3,6% | -11,1% | +25% | +9% | -4,3% |
| 21. | Břeclav | 41,16 Mb/s | 16,47 Mb/s | 20,5 ms | -17,9% | -17,4% | +13% | +39% | +57% | +28% |
| 22. | Plzeň-jih | 41,16 Mb/s | 19,87 Mb/s | 17,0 ms | -0,4% | +20% | +13% | +71% | +101% | +6% |
| 23. | Mladá Boleslav | 40,82 Mb/s | 21,95 Mb/s | 12,0 ms | +22% | -10,4% | -7,7% | +59% | +41% | -27,3% |
| 24. | Hodonín | 40,75 Mb/s | 16,01 Mb/s | 17,3 ms | +2,3% | +5% | -4,2% | +23% | +55% | -2,1% |
| 25. | Karlovy Vary | 40,03 Mb/s | 18,32 Mb/s | 17,0 ms | +16% | -4,4% | -1,4% | +33% | +53% | -0,7% |
| 26. | Frýdek-Místek | 39,87 Mb/s | 12,87 Mb/s | 20,0 ms | -11,1% | -24,3% | -1,2% | +24% | +25% | -9,1% |
| 27. | Benešov | 39,75 Mb/s | 16,09 Mb/s | 19,0 ms | +29% | +22% | +12% | +19% | +48% | +19% |
| 28. | Kolín | 39,03 Mb/s | 11,34 Mb/s | 17,0 ms | +23% | +9% | -2,9% | +30% | +10% | 0,0% |
| 29. | Cheb | 38,78 Mb/s | 18,51 Mb/s | 24,0 ms | +1,9% | +1,1% | +27% | +43% | +80% | +25% |
| 30. | Litoměřice | 38,57 Mb/s | 21,10 Mb/s | 16,0 ms | -3,4% | -4,4% | 0,0% | +13% | +22% | -12,3% |
| 31. | Bruntál | 38,48 Mb/s | 19,49 Mb/s | 17,0 ms | +26% | +4,7% | 0,0% | +52% | +94% | -18,1% |
| 32. | Plzeň-sever | 38,24 Mb/s | 20,01 Mb/s | 14,0 ms | -8,6% | -13,6% | -15,2% | +48% | +24% | -18,8% |
| 33. | Pardubice | 38,01 Mb/s | 14,09 Mb/s | 16,5 ms | -15,4% | -15,6% | 0,0% | +6% | +5% | +4,8% |
| 34. | Vyškov | 37,84 Mb/s | 16,12 Mb/s | 17,5 ms | +1,9% | +2,2% | -14,1% | +20% | +55% | +2,7% |
| 35. | Náchod | 37,84 Mb/s | 15,78 Mb/s | 19,0 ms | +10% | -4,9% | +2,7% | +58% | +54% | +9% |
| 36. | Liberec | 37,64 Mb/s | 17,76 Mb/s | 15,3 ms | -13,3% | -6,8% | -3,2% | -4,3% | +8% | +1,7% |
| 37. | Praha-západ | 37,60 Mb/s | 13,26 Mb/s | 15,6 ms | -2,0% | +1,2% | +10% | +20% | +22% | -2,6% |
| 38. | Sokolov | 37,51 Mb/s | 15,72 Mb/s | 17,6 ms | -6,5% | -15,8% | +0,7% | +50% | +57% | +10% |
| 39. | Jablonec nad Nisou | 36,19 Mb/s | 14,36 Mb/s | 16,7 ms | +2,5% | -12,7% | +8% | +19% | +20% | -13,1% |
| 40. | Domažlice | 36,17 Mb/s | 16,04 Mb/s | 17,0 ms | -8,0% | +3,2% | +8% | +88% | +84% | -9,7% |
| 41. | Tábor | 35,76 Mb/s | 20,28 Mb/s | 19,5 ms | +3,0% | +33% | +2,6% | +48% | +74% | -15,2% |
| 42. | Děčín | 35,74 Mb/s | 11,06 Mb/s | 17,5 ms | +0,7% | -22,0% | -10,3% | +13% | +3,4% | -4,8% |
| 43. | Česká Lípa | 35,50 Mb/s | 16,39 Mb/s | 16,5 ms | +1,4% | -8,5% | 0,0% | +28% | +62% | -10,8% |
| 44. | Brno-venkov | 35,34 Mb/s | 13,52 Mb/s | 18,0 ms | +3,5% | +13% | 0,0% | +24% | +36% | +9% |
| 45. | Prostějov | 35,34 Mb/s | 18,71 Mb/s | 17,3 ms | +11% | +3,4% | -10,2% | -2,1% | +25% | +1,7% |
| 46. | Třebíč | 34,56 Mb/s | 18,46 Mb/s | 20,0 ms | +0,7% | -3,3% | +2,6% | +38% | +78% | -9,1% |
| 47. | Vsetín | 34,42 Mb/s | 10,70 Mb/s | 20,5 ms | -8,9% | -30,8% | +9% | +16% | +3,8% | -10,9% |
| 48. | Uherské Hradiště | 34,41 Mb/s | 12,79 Mb/s | 20,5 ms | -7,4% | -16,7% | +8% | +40% | +27% | -10,9% |
| 49. | Český Krumlov | 33,99 Mb/s | 18,06 Mb/s | 18,0 ms | +0,9% | +37% | -7,7% | +1,2% | +27% | -18,2% |
| 50. | Prachatice | 33,94 Mb/s | 16,82 Mb/s | 17,8 ms | +6% | -23,7% | -6,1% | +10% | +43% | -33,9% |
| 51. | Pelhřimov | 33,74 Mb/s | 18,59 Mb/s | 18,0 ms | +6% | +28% | -10,0% | +15% | +89% | -19,9% |
| 52. | Kladno | 33,73 Mb/s | 14,60 Mb/s | 20,5 ms | -11,2% | -10,3% | +2,5% | -1,2% | +12% | +5% |
| 53. | Kutná Hora | 33,44 Mb/s | 11,35 Mb/s | 16,0 ms | +1,5% | +18% | +3,2% | +9% | +9% | -5,9% |
| 54. | Rychnov nad Kněžnou | 32,94 Mb/s | 10,35 Mb/s | 22,3 ms | +10% | -4,1% | +10% | +34% | +7% | +31% |
| 55. | Jičín | 32,44 Mb/s | 10,74 Mb/s | 19,8 ms | +2,0% | -1,2% | +13% | +14% | +12% | +15% |
| 56. | Blansko | 32,34 Mb/s | 10,20 Mb/s | 22,5 ms | +4,0% | -0,2% | +13% | +31% | +15% | +10% |
| 57. | Jindřichův Hradec | 32,33 Mb/s | 17,00 Mb/s | 17,0 ms | -8,6% | +22% | -5,6% | +35% | +67% | -11,3% |
| 58. | Tachov | 32,17 Mb/s | 21,34 Mb/s | 18,0 ms | -19,6% | -0,2% | +2,9% | +36% | +65% | 0,0% |
| 59. | Trutnov | 32,11 Mb/s | 13,30 Mb/s | 17,0 ms | +4,9% | +3,5% | -17,1% | +22% | +15% | -8,1% |
| 60. | Klatovy | 32,08 Mb/s | 17,00 Mb/s | 17,3 ms | +6% | +59% | +4,5% | +20% | +74% | +4,5% |
| 61. | Přerov | 31,91 Mb/s | 15,82 Mb/s | 18,0 ms | -14,2% | -0,2% | -10,0% | +9% | +32% | -10,0% |
| 62. | Kroměříž | 31,86 Mb/s | 13,81 Mb/s | 19,5 ms | -0,7% | -4,7% | -3,7% | +6% | -2,1% | -4,9% |
| 63. | Chrudim | 31,51 Mb/s | 10,91 Mb/s | 18,9 ms | -21,0% | -5,8% | +11% | +30% | +6% | +18% |
| 64. | Havlíčkův Brod | 30,68 Mb/s | 10,55 Mb/s | 18,0 ms | -5,8% | -0,6% | 0,0% | +11% | +29% | -5,3% |
| 65. | Znojmo | 29,95 Mb/s | 10,03 Mb/s | 24,0 ms | -7,3% | -9,9% | +9% | -1,3% | -4,8% | +2,1% |
| 66. | Šumperk | 29,49 Mb/s | 9,58 Mb/s | 27,0 ms | +5% | -0,4% | +23% | +17% | +3,4% | +19% |
| 67. | Příbram | 29,49 Mb/s | 11,78 Mb/s | 18,3 ms | +19% | +7% | -13,1% | +26% | +19% | -8,8% |
| 68. | Rakovník | 29,44 Mb/s | 15,76 Mb/s | 18,0 ms | -9,6% | -12,0% | +9% | +59% | +55% | +4,3% |
| 69. | Svitavy | 29,20 Mb/s | 9,33 Mb/s | 19,3 ms | -8,6% | -7,4% | -3,5% | +31% | +19% | -8,1% |
| 70. | Beroun | 29,10 Mb/s | 9,67 Mb/s | 22,0 ms | -7,3% | -3,6% | +20% | +48% | +16% | +13% |
| 71. | Žďár nad Sázavou | 28,00 Mb/s | 9,85 Mb/s | 17,8 ms | -0,6% | -0,1% | -4,1% | -0,3% | +19% | -4,1% |
| 72. | Ústí nad Orlicí | 27,71 Mb/s | 9,86 Mb/s | 19,1 ms | -1,4% | -3,0% | -10,0% | +12% | -0,2% | -1,9% |
| 73. | Semily | 26,40 Mb/s | 10,00 Mb/s | 23,5 ms | -11,8% | -1,0% | +18% | +8% | +4,4% | +31% |
| 74. | Rokycany | 25,91 Mb/s | 13,15 Mb/s | 23,3 ms | -22,8% | -18,2% | +37% | +41% | +25% | -4,1% |
| 75. | Písek | 23,11 Mb/s | 10,72 Mb/s | 24,4 ms | -38,7% | -39,6% | +20% | +15% | +1,5% | +3,9% |
| 76. | Jeseník | 19,61 Mb/s | 9,86 Mb/s | 26,5 ms | +2,1% | +0,9% | -1,5% | +4,9% | +38% | -13,8% |
| 77. | Strakonice | 18,89 Mb/s | 11,83 Mb/s | 24,7 ms | -34,5% | -41,9% | +32% | -34,9% | -23,4% | +19% |
Tabulka poskytovatelů připojení, u kterých byl uložen test s nejvyšší rychlostí. Pro každého poskytovatele je uveden pouze jeden maximální test. Odezva je vynechána, ta je zpravidla u těchto připojení mezi 0 a 1 ms.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | |
| 1. | Quantcom | 3346 Mb/s | 2395 Mb/s |
| 2. | Internet4you | 2677 Mb/s | 2635 Mb/s |
| 3. | merit | 2508 Mb/s | 2319 Mb/s |
| 4. | Nej.cz | 2496 Mb/s | 969,2 Mb/s |
| 5. | SilesNet | 2351 Mb/s | 2345 Mb/s |
| 6. | MOSES | 1821 Mb/s | 935,5 Mb/s |
| 7. | IGN | 1802 Mb/s | 281,1 Mb/s |
| 8. | O2 | 1789 Mb/s | 1258 Mb/s |
| 9. | ÚVT Internet s.r.o. | 1781 Mb/s | 1015 Mb/s |
| 10. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 1777 Mb/s | 1586 Mb/s |
| 11. | Cerberos | 1597 Mb/s | 988,3 Mb/s |
| 12. | WIC-NET | 1416 Mb/s | 894,7 Mb/s |
| 13. | Dragon | 1410 Mb/s | 1011 Mb/s |
| 14. | T-MOBILE | 1335 Mb/s | 968,0 Mb/s |
| 15. | PODA | 1333 Mb/s | 925,3 Mb/s |
Je čas změnit poskytovatele? Nevíte, jak si vede zrovna vaše připojení? Snadno si ho změřte!
Změřte si rychlost internetu a zjistěte, zdali není nejvyšší čas změnit poskytovatele. Rychlejší a stabilnější internet za nižší cenu má mnoho uživatelů na dosah a ani o tom neví. Na rychlost.cz máte k dispozici přehledné srovnání všech nabídek, které jsou ve vaší lokalitě k dispozici.
Pokud není uvedeno jinak jedná se o hodnoty mediánu s omezením vlivu opakovaných testů. Primárním hodnoticím parametrem, pokud není uvedeno jinak, je rychlost stahování. Započítani jsou poskytovatelé připojení s dostatečným počtem provedených testů připojení.

Máte v patře nebo ložnici „mrtvou zónu“, kam Wi-Fi nedosáhne, a vrtání do zdí nepřipadá v úvahu? Zjistěte, jak využít elektrické rozvody, které už ve stěnách máte, pro přenos internetu po elektrické síti. V článku vám ukážeme, jak funguje moderní powerline adaptér, proč si poradí se 4K streamováním i hrami a na co si dát pozor u starších hliníkových rozvodů.

Průměrná rychlost stahování internetu v Česku dosáhla v dubnu 2026 hodnoty 117,6 Mb/s. Meziročně si polepšila o 10,8 procenta a počet měření překročil 459 tisíc.

Často narazíme na reklamu, která vypadá jako skvělá příležitost, ale ve skutečnosti může skrývat past. Počet podvodných e-shopů raketově roste a jejich tvůrci jsou čím dál přesvědčivější. Místo zboží pak lidé často nedostanou vůbec nic nebo přijdou o citlivá data. Ukážeme vám, jak na takové weby vyzrát a jak ověřit e-shop dřív, než v košíku kliknete na tlačítko zaplatit.

Máte doma bleskové připojení, ale přesto se video na YouTube nebo seriál na Netflixu neustále pozastavuje? Rychlý internet je sice základ, ale pro plynulé sledování videa mnohdy nestačí. Problémem bývá prázdná mezipaměť, která nestíhá krmit vaše zařízení daty. Podívejte se, jak najít slabá místa ve vaší síti a co dělat, když teorie od poskytovatele v praxi drhne.

Průměrná rychlost stahování v ČR dosáhla v březnu 116,94 Mb/s, což znamená meziroční nárůst o 10,1 %. Rychlejší internet využilo přes 222 000 uživatelů během více než 500 000 testů.

Stabilní připojení k internetu v autě už dávno není jen pro majitele nejnovějších elektromobilů. Vlastní Wi-Fi v autě se hodí každému, kdo chce v koloně zabavit děti nebo potřebuje spolehlivá data pro navigaci. Možností, jak rozjet síť i ve starším voze, existuje hned několik. Ukážeme vám, jak to celé zprovoznit a která varianta vám ušetří nejvíc nervů i peněz za přenesená data.
Zjistěte rychlost svého připojení
na rychlost.cz