Rychlost internetu v červenci roku 2022.
Bez kvalitního internetové připojení si lze dnes těžko představit naší každodenní existenci. Od práce a školy až k zábavě nebo kontaktu s blízkými – všude potřebujeme, aby náš internet fungoval bez problémů. Zdá se vám, že zrovna vaše připojení mezi ty kvalitní nepatří? Podívejme se spolu na přehled přesných statistik o rychlostech internetu v jednotlivých okresech a napříč různými druhy připojení. Porovnání vám může pomoci vybrat právě tu přípojku, která je ideální pro vaše potřeby.
Top ten nejrychlejších poskytovatelů připojení v ČR za měsíc červenec roku 2022. Rozhodující roli hraje rychlost stahování.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | KTKnet - Kabelová televize Kopřivnice | 91,91 Mb/s | 51,67 Mb/s | 13,5 ms | +0,4% | -1,6% | +8% | +11% | +168% | -8,5% |
| 2. | TETANET | 89,80 Mb/s | 94,31 Mb/s | 8,0 ms | +60% | +70% | 0,0% | +20% | +19% | +14% |
| 3. | Rychlý drát | 78,39 Mb/s | 65,28 Mb/s | 7,0 ms | +22% | -1,9% | -12,5% | +45% | +30% | -12,5% |
| 4. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 76,28 Mb/s | 72,10 Mb/s | 7,5 ms | +21% | +61% | -20,0% | +76% | +34% | +7% |
| 5. | VIVO - CITY | 72,78 Mb/s | 80,14 Mb/s | 10,0 ms | +3,9% | -7,4% | 0,0% | -16,5% | -9,3% | +5% |
| 6. | Internet4you | 72,70 Mb/s | 72,85 Mb/s | 13,5 ms | -14,3% | -19,3% | -3,6% | +28% | +39% | -15,0% |
| 7. | LuckyNet | 66,01 Mb/s | 47,58 Mb/s | 10,3 ms | +30% | +36% | -23,7% | +39% | +21% | -34,6% |
| 8. | PAMICO CZECH, s.r.o. | 59,67 Mb/s | 13,55 Mb/s | 10,2 ms | -6,7% | -5,2% | +13% | +28% | +16% | -6,5% |
| 9. | STAMPI | 59,10 Mb/s | 21,19 Mb/s | 9,5 ms | +36% | +70% | +36% | +35% | -24,3% | -5,0% |
| 10. | Cznet.cz | 58,38 Mb/s | 30,06 Mb/s | 15,1 ms | +15% | +17% | +12% | +2,7% | -16,2% | +38% |
| 11. | NETBOX | 56,32 Mb/s | 44,61 Mb/s | 8,5 ms | +0,1% | -1,8% | 0,0% | -0,2% | +7% | +6% |
| 12. | Amigo!Net | 54,29 Mb/s | 53,48 Mb/s | 12,5 ms | -9,2% | -23,8% | +4,2% | +12% | -2,0% | +12% |
| 13. | CC INTERNET | 53,05 Mb/s | 53,17 Mb/s | 12,7 ms | -16,0% | -10,2% | +6% | -4,5% | +3,5% | +15% |
| 14. | INERCOM | 52,67 Mb/s | 47,54 Mb/s | 13,0 ms | +0,1% | +29% | -38,1% | +93% | +148% | -27,8% |
| 15. | Pacnet | 50,93 Mb/s | 32,68 Mb/s | 10,2 ms | -4,5% | -23,5% | +14% | -2,2% | +17% | +2,5% |
V rychlosti downloadu neboli stahování dat je na tom nejlépe Praha hl.m. s rychlostí 50,76 Mb/s (medián). Gratulujeme k rychlému stahování dat! Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od PODA.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | PODA | 163,2 Mb/s | 94,68 Mb/s | 4,0 ms | +54% | +1,1% | 0,0% | -66,9% | -54,6% | +33% |
| 2. | Vodafone | 89,18 Mb/s | 17,71 Mb/s | 13,5 ms | -6,4% | -3,0% | 0,0% | +275% | +26% | -53,4% |
| 3. | A1M | 43,70 Mb/s | 42,81 Mb/s | 5,9 ms | -19,2% | -12,9% | +2,2% | -19,6% | -13,1% | -16,1% |
| 4. | T-MOBILE | 43,22 Mb/s | 23,65 Mb/s | 17,8 ms | -10,9% | -3,5% | -6,6% | +20% | +65% | -21,1% |
| 5. | O2 | 41,75 Mb/s | 11,21 Mb/s | 15,4 ms | +4,9% | +2,5% | +10% | +44% | +45% | -3,9% |
V rychlosti uploadu neboli nahrávání dat vyhrává Ostrava s rychlostí 48,35 Mb/s (medián). Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od Nej.cz.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Nej.cz | 87,06 Mb/s | 92,96 Mb/s | 8,0 ms | -5,8% | +8% | +4,9% | +16% | +85% | -45,8% |
| 2. | PODA | 92,60 Mb/s | 49,43 Mb/s | 11,0 ms | +14% | -1,1% | -8,3% | +26% | +10% | 0,0% |
| 3. | AP sobol - internet connectivity s.r.o. | 33,20 Mb/s | 22,98 Mb/s | 23,5 ms | - | - | - | - | - | - |
| 4. | Vodafone | 63,62 Mb/s | 14,93 Mb/s | 20,5 ms | -18,5% | +12% | +6% | +131% | +47% | -34,9% |
| 5. | Ovanet | 9,78 Mb/s | 13,60 Mb/s | 9,0 ms | -43,3% | +15% | +13% | -2,4% | +43% | -32,7% |
Nejrychlejší ping neboli odezvu připojení má Praha hl.m. s hodnotou 50,76 ms (medián). Na Nejlepším typem připojení pro nízký ping v tomto okresu je připojení od PODA.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | PODA | 163,2 Mb/s | 94,68 Mb/s | 4,0 ms | +54% | +1,1% | 0,0% | -66,9% | -54,6% | +33% |
| 2. | A1M | 43,70 Mb/s | 42,81 Mb/s | 5,9 ms | -19,2% | -12,9% | +2,2% | -19,6% | -13,1% | -16,1% |
| 3. | Vodafone | 89,18 Mb/s | 17,71 Mb/s | 13,5 ms | -6,4% | -3,0% | 0,0% | +275% | +26% | -53,4% |
| 4. | O2 | 41,75 Mb/s | 11,21 Mb/s | 15,4 ms | +4,9% | +2,5% | +10% | +44% | +45% | -3,9% |
| 5. | T-MOBILE | 43,22 Mb/s | 23,65 Mb/s | 17,8 ms | -10,9% | -3,5% | -6,6% | +20% | +65% | -21,1% |
| Rychlost internetu v červenci 2022 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | O2 | 36,66 Mb/s | 9,79 Mb/s | 15,8 ms | -4,2% | -1,2% | +1,6% | +12% | +91% | -1,6% |
| 2. | Vodafone | 35,17 Mb/s | 9,82 Mb/s | 16,8 ms | +37% | +10% | +1,5% | +31% | +78% | -11,8% |
| 3. | T-MOBILE | 27,97 Mb/s | 8,53 Mb/s | 17,0 ms | -16,0% | -12,6% | +3,0% | +3,1% | +49% | -5,6% |
| Rychlost internetu v červenci 2022 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | T-MOBILE | 19,08 Mb/s | 8,85 Mb/s | 39,0 ms | -22,2% | -13,4% | +4,0% | -6,7% | +3,2% | +7% |
| 2. | Vodafone | 17,39 Mb/s | 9,69 Mb/s | 36,0 ms | -7,7% | -3,2% | 0,0% | -15,9% | -9,2% | +13% |
| 3. | O2 | 16,48 Mb/s | 8,88 Mb/s | 33,5 ms | -11,3% | -5,5% | +4,7% | -7,9% | +9% | 0,0% |
| Rychlost internetu v červenci 2022 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | CC INTERNET | 288,1 Mb/s | 281,9 Mb/s | 8,0 ms | +46% | +29% | 0,0% | +81% | +42% | +7% |
| 2. | SilesNet | 236,2 Mb/s | 242,8 Mb/s | 9,0 ms | +47% | +60% | -10,0% | +162% | +279% | -18,2% |
| 3. | Internet4you | 148,4 Mb/s | 136,1 Mb/s | 11,0 ms | -20,5% | -26,3% | -11,1% | +88% | +97% | -18,5% |
| 4. | TETANET | 148,0 Mb/s | 263,3 Mb/s | 6,1 ms | -7,2% | +157% | +11% | +86% | +184% | +2,1% |
| 5. | Vodafone | 143,1 Mb/s | 17,97 Mb/s | 14,4 ms | +0,2% | -1,5% | -1,0% | - | - | - |
| 6. | PODA | 99,92 Mb/s | 60,67 Mb/s | 10,0 ms | +7% | -5,9% | 0,0% | -0,2% | +5% | +11% |
| 7. | Grape SC, a.s. | 96,11 Mb/s | 94,74 Mb/s | 9,0 ms | +46% | +27% | +13% | +3,3% | +0,8% | +29% |
| 8. | VIVO - CITY | 94,24 Mb/s | 94,37 Mb/s | 7,5 ms | -4,1% | +0,0% | -6,3% | +2,8% | +2,7% | -15,5% |
| 9. | Pe3ny Net | 92,51 Mb/s | 93,72 Mb/s | 4,0 ms | +66% | +31% | -20,0% | +93% | +102% | -46,7% |
| 10. | PilsFree | 91,20 Mb/s | 94,30 Mb/s | 5,0 ms | +1,5% | +0,7% | -28,6% | +3,5% | +10% | -16,7% |
| Rychlost internetu v červenci 2022 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Starlink | 46,73 Mb/s | 12,59 Mb/s | 53,8 ms | -6,7% | +4,8% | -16,0% | - | - | - |
| Rychlost internetu v červenci 2022 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | HKfree | 57,64 Mb/s | 40,98 Mb/s | 11,3 ms | +50% | +88% | +2,3% | +32% | +10% | +21% |
| 2. | VIVO - CITY | 51,95 Mb/s | 63,61 Mb/s | 10,0 ms | -6,1% | -12,3% | -16,7% | - | - | - |
| 3. | JM-Net z.s. | 51,39 Mb/s | 41,93 Mb/s | 11,5 ms | +34% | +46% | -17,9% | +19% | +34% | -31,3% |
| 4. | LuckyNet | 48,51 Mb/s | 46,13 Mb/s | 11,0 ms | - | - | - | +50% | +90% | -35,3% |
| 5. | OMEGAplus | 42,79 Mb/s | 10,37 Mb/s | 17,8 ms | +21% | +6% | -11,8% | +7% | +10% | -4,5% |
| 6. | PilsFree | 40,91 Mb/s | 37,06 Mb/s | 13,8 ms | +21% | -0,8% | 0,0% | +4,8% | -1,2% | -1,8% |
| 7. | Újezd net | 39,58 Mb/s | 19,93 Mb/s | 11,3 ms | +0,5% | +28% | -2,2% | +22% | +91% | -29,7% |
| 8. | Cznet.cz | 39,27 Mb/s | 24,17 Mb/s | 17,8 ms | +17% | +244% | +2,9% | +41% | +67% | +1,1% |
| 9. | United Networks | 37,73 Mb/s | 9,87 Mb/s | 18,0 ms | -9,1% | -41,1% | +13% | +3,2% | +4,4% | -2,7% |
| 10. | Amigo!Net | 36,26 Mb/s | 23,64 Mb/s | 15,8 ms | -44,7% | -61,6% | +43% | -7,1% | +29% | +11% |
Tabulka okresů v ČR řazena dle rychlosti stahování.
| Okres | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Praha hl.m. | 50,76 Mb/s | 18,53 Mb/s | 13,5 ms | -0,3% | -2,7% | +3,8% | +11% | +11% | -3,6% |
| 2. | Brno-město | 48,79 Mb/s | 17,92 Mb/s | 14,8 ms | -5,5% | -5,5% | -1,7% | +0,4% | -4,7% | -7,8% |
| 3. | Plzeň-město | 48,45 Mb/s | 19,35 Mb/s | 15,0 ms | -0,8% | -1,8% | +4,7% | +8% | -0,3% | +3,4% |
| 4. | Ostrava | 48,35 Mb/s | 19,44 Mb/s | 18,0 ms | +4,8% | +10% | +8% | +15% | +21% | -5,3% |
| 5. | Most | 46,72 Mb/s | 14,80 Mb/s | 14,3 ms | +4,4% | -16,4% | -13,6% | +17% | +31% | -21,9% |
| 6. | Olomouc | 38,01 Mb/s | 12,21 Mb/s | 21,0 ms | -8,7% | -28,2% | +11% | +33% | +23% | 0,0% |
| 7. | Ústí nad Labem | 37,08 Mb/s | 18,21 Mb/s | 15,5 ms | -17,1% | -3,1% | -3,1% | +7% | +9% | -3,1% |
| 8. | Karviná | 35,66 Mb/s | 13,93 Mb/s | 19,0 ms | +0,1% | -10,0% | +2,7% | +8% | +34% | -7,3% |
| 9. | Nymburk | 35,57 Mb/s | 10,51 Mb/s | 17,0 ms | +34% | -4,3% | +6% | +40% | +6% | -5,6% |
| 10. | Zlín | 35,53 Mb/s | 13,02 Mb/s | 19,8 ms | +10% | +3,7% | -0,6% | +27% | +31% | +1,3% |
| 11. | Teplice | 34,55 Mb/s | 10,31 Mb/s | 19,5 ms | +7% | -3,6% | +15% | +27% | +4,7% | +15% |
| 12. | Přerov | 32,00 Mb/s | 11,44 Mb/s | 22,0 ms | +16% | -4,4% | +4,8% | +40% | +24% | 0,0% |
| 13. | Praha-východ | 30,07 Mb/s | 10,59 Mb/s | 18,0 ms | -3,3% | -0,7% | -2,7% | +1,9% | +5% | +2,9% |
| 14. | České Budějovice | 30,01 Mb/s | 15,79 Mb/s | 17,3 ms | -33,1% | -24,7% | +1,5% | +1,9% | -8,9% | -20,7% |
| 15. | Pardubice | 29,44 Mb/s | 10,28 Mb/s | 16,1 ms | -8,6% | -2,9% | +0,8% | +17% | +26% | -17,8% |
| 16. | Karlovy Vary | 29,16 Mb/s | 10,24 Mb/s | 17,9 ms | +3,3% | +0,8% | +8% | -0,3% | +4,8% | -22,3% |
| 17. | Rokycany | 28,80 Mb/s | 10,38 Mb/s | 21,0 ms | +14% | -0,8% | +17% | +33% | +5% | -12,5% |
| 18. | Kladno | 28,71 Mb/s | 10,91 Mb/s | 20,0 ms | +3,2% | +0,0% | 0,0% | +3,3% | +1,8% | +5% |
| 19. | Kroměříž | 28,47 Mb/s | 13,71 Mb/s | 18,0 ms | -0,3% | +23% | -12,2% | +17% | +34% | -29,4% |
| 20. | Praha-západ | 28,41 Mb/s | 10,13 Mb/s | 20,0 ms | -10,1% | -0,9% | +14% | +10% | +12% | +5% |
| 21. | Jihlava | 28,38 Mb/s | 11,96 Mb/s | 18,0 ms | -2,7% | -8,2% | +9% | +19% | +22% | -12,2% |
| 22. | Mělník | 27,98 Mb/s | 10,40 Mb/s | 18,0 ms | -11,6% | -10,4% | -10,0% | +26% | +55% | -10,0% |
| 23. | Chomutov | 27,87 Mb/s | 10,84 Mb/s | 16,5 ms | -26,0% | -13,4% | +10% | -14,5% | -33,9% | +3,1% |
| 24. | Strakonice | 27,26 Mb/s | 13,38 Mb/s | 18,0 ms | +7% | -6,9% | -23,4% | +21% | +66% | -26,5% |
| 25. | Litoměřice | 27,14 Mb/s | 11,85 Mb/s | 17,5 ms | -32,5% | -16,4% | -4,1% | -8,5% | +13% | -2,8% |
| 26. | Děčín | 26,99 Mb/s | 9,51 Mb/s | 19,0 ms | -12,5% | -5,5% | +12% | -1,7% | +30% | -13,6% |
| 27. | Sokolov | 26,34 Mb/s | 10,76 Mb/s | 17,1 ms | +7% | +1,9% | -2,1% | +2,1% | +14% | -7,4% |
| 28. | Hradec Králové | 26,04 Mb/s | 10,14 Mb/s | 18,3 ms | -12,5% | -13,4% | +7% | +3,0% | -6,1% | -15,1% |
| 29. | Kolín | 26,00 Mb/s | 9,17 Mb/s | 18,0 ms | -3,8% | -0,5% | +13% | +3,9% | +31% | +2,3% |
| 30. | Cheb | 25,84 Mb/s | 9,96 Mb/s | 18,5 ms | +3,4% | -4,4% | -7,5% | -0,3% | +1,1% | +9% |
| 31. | Opava | 25,79 Mb/s | 10,04 Mb/s | 18,0 ms | +0,9% | -6,2% | -0,5% | +3,4% | +3,6% | -14,3% |
| 32. | Plzeň-sever | 25,67 Mb/s | 13,50 Mb/s | 17,5 ms | -27,2% | -28,7% | +9% | +57% | +78% | -10,3% |
| 33. | Brno-venkov | 25,50 Mb/s | 9,72 Mb/s | 16,0 ms | -9,6% | -2,2% | -5,9% | +13% | +32% | -17,9% |
| 34. | Hodonín | 25,18 Mb/s | 9,69 Mb/s | 19,0 ms | -14,6% | -21,2% | +12% | +5% | +13% | -5,0% |
| 35. | Rakovník | 24,55 Mb/s | 9,95 Mb/s | 15,5 ms | +22% | +1,2% | -12,1% | +28% | +26% | -36,7% |
| 36. | Liberec | 24,45 Mb/s | 10,62 Mb/s | 21,0 ms | -33,7% | -12,6% | +21% | -11,2% | +19% | +14% |
| 37. | Tábor | 24,43 Mb/s | 10,99 Mb/s | 18,5 ms | -22,0% | -10,7% | +9% | +1,7% | +15% | -9,5% |
| 38. | Mladá Boleslav | 24,15 Mb/s | 12,57 Mb/s | 15,9 ms | +1,0% | +0,6% | -3,8% | -8,8% | -22,4% | -11,8% |
| 39. | Domažlice | 23,49 Mb/s | 9,50 Mb/s | 20,3 ms | -10,2% | -8,1% | +27% | +17% | +39% | -13,8% |
| 40. | Bruntál | 23,48 Mb/s | 10,01 Mb/s | 22,5 ms | -3,6% | -0,1% | +17% | +17% | +71% | -2,7% |
| 41. | Náchod | 23,44 Mb/s | 10,41 Mb/s | 21,0 ms | -29,6% | -20,3% | +22% | -1,8% | +24% | +1,8% |
| 42. | Nový Jičín | 23,38 Mb/s | 8,94 Mb/s | 24,5 ms | -3,1% | -8,5% | 0,0% | -2,6% | +27% | 0,0% |
| 43. | Blansko | 23,22 Mb/s | 8,99 Mb/s | 18,0 ms | -2,7% | +35% | -12,2% | +20% | +72% | -23,8% |
| 44. | Plzeň-jih | 23,17 Mb/s | 8,85 Mb/s | 17,9 ms | +3,8% | -2,4% | +1,4% | +18% | +15% | -23,9% |
| 45. | Beroun | 23,12 Mb/s | 9,27 Mb/s | 20,0 ms | +6% | +6% | 0,0% | -0,1% | +7% | -13,0% |
| 46. | Jičín | 23,02 Mb/s | 8,99 Mb/s | 20,0 ms | -5,4% | +13% | -14,0% | +8% | +13% | -22,5% |
| 47. | Frýdek-Místek | 22,90 Mb/s | 9,68 Mb/s | 22,3 ms | -19,1% | -3,7% | +9% | +3,4% | +20% | -14,4% |
| 48. | Ústí nad Orlicí | 22,90 Mb/s | 8,56 Mb/s | 22,1 ms | +1,3% | -4,9% | +18% | +5% | +26% | +5% |
| 49. | Uherské Hradiště | 22,62 Mb/s | 9,56 Mb/s | 24,0 ms | -19,6% | -4,2% | +13% | -9,4% | +2,0% | +13% |
| 50. | Jindřichův Hradec | 22,47 Mb/s | 9,66 Mb/s | 22,0 ms | -11,4% | -3,8% | +41% | +3,3% | +2,4% | +1,1% |
| 51. | Chrudim | 22,27 Mb/s | 7,63 Mb/s | 20,0 ms | -15,7% | -4,8% | +5% | +9% | +37% | +8% |
| 52. | Tachov | 22,10 Mb/s | 10,19 Mb/s | 20,4 ms | -18,9% | -17,9% | +12% | +26% | +86% | -28,5% |
| 53. | Kutná Hora | 22,03 Mb/s | 7,33 Mb/s | 19,0 ms | -1,4% | -16,5% | +6% | +6% | +10% | -7,3% |
| 54. | Jablonec nad Nisou | 21,86 Mb/s | 10,11 Mb/s | 19,0 ms | -24,2% | -7,2% | +19% | +8% | +35% | -6,7% |
| 55. | Třebíč | 21,60 Mb/s | 11,42 Mb/s | 23,0 ms | -25,3% | +8% | +35% | -9,1% | +28% | +7% |
| 56. | Břeclav | 21,59 Mb/s | 9,93 Mb/s | 16,5 ms | -24,4% | +2,0% | +3,1% | -6,7% | +63% | -19,5% |
| 57. | Pelhřimov | 21,32 Mb/s | 10,10 Mb/s | 22,3 ms | -18,3% | -0,7% | +20% | +15% | +39% | -2,2% |
| 58. | Prostějov | 21,10 Mb/s | 9,22 Mb/s | 20,8 ms | -18,3% | -11,9% | +9% | -4,9% | +6% | +9% |
| 59. | Žďár nad Sázavou | 21,03 Mb/s | 6,52 Mb/s | 20,0 ms | -8,4% | -13,7% | +10% | +14% | +18% | -9,1% |
| 60. | Příbram | 20,90 Mb/s | 8,57 Mb/s | 19,0 ms | -2,2% | -7,2% | -15,6% | +19% | +68% | -16,5% |
| 61. | Rychnov nad Kněžnou | 20,76 Mb/s | 8,51 Mb/s | 18,3 ms | -11,7% | -5,5% | -1,4% | +9% | +44% | -11,0% |
| 62. | Trutnov | 20,69 Mb/s | 9,10 Mb/s | 22,0 ms | -10,2% | -7,0% | +22% | -0,6% | +47% | +10% |
| 63. | Vsetín | 20,48 Mb/s | 8,55 Mb/s | 20,8 ms | -17,4% | -8,9% | -7,6% | -6,1% | +16% | -13,3% |
| 64. | Havlíčkův Brod | 20,23 Mb/s | 7,80 Mb/s | 19,0 ms | -4,7% | +4,3% | -20,8% | +14% | +34% | -9,5% |
| 65. | Klatovy | 20,20 Mb/s | 9,63 Mb/s | 17,3 ms | -4,7% | +4,7% | +3,3% | -2,4% | +33% | -6,5% |
| 66. | Louny | 20,12 Mb/s | 6,46 Mb/s | 25,5 ms | +23% | -3,2% | -17,6% | -5,2% | -6,5% | +28% |
| 67. | Šumperk | 20,03 Mb/s | 6,29 Mb/s | 29,1 ms | -16,8% | -28,5% | +17% | +0,1% | +11% | +19% |
| 68. | Vyškov | 19,98 Mb/s | 7,93 Mb/s | 21,0 ms | -35,6% | -30,4% | +29% | +0,2% | +45% | -2,3% |
| 69. | Písek | 19,39 Mb/s | 9,73 Mb/s | 25,5 ms | -44,6% | -17,6% | +55% | -2,2% | +39% | +21% |
| 70. | Znojmo | 19,10 Mb/s | 7,57 Mb/s | 23,6 ms | -5,5% | -15,1% | +5% | +8% | +19% | -10,8% |
| 71. | Česká Lípa | 18,67 Mb/s | 9,30 Mb/s | 20,0 ms | -38,6% | -11,7% | +21% | -11,6% | +29% | -7,0% |
| 72. | Benešov | 18,48 Mb/s | 8,30 Mb/s | 24,0 ms | -34,1% | -20,6% | +50% | +1,9% | +5% | +9% |
| 73. | Prachatice | 17,45 Mb/s | 11,16 Mb/s | 23,0 ms | -8,2% | +10% | +9% | -13,3% | +31% | +19% |
| 74. | Svitavy | 17,38 Mb/s | 5,77 Mb/s | 23,5 ms | -20,6% | -13,5% | +18% | -6,5% | +5,0% | 0,0% |
| 75. | Semily | 16,96 Mb/s | 6,58 Mb/s | 23,0 ms | -10,5% | -6,6% | -10,4% | -26,6% | +20% | -4,4% |
| 76. | Český Krumlov | 16,42 Mb/s | 9,15 Mb/s | 29,0 ms | -37,3% | -9,7% | +62% | -8,8% | +16% | +6% |
| 77. | Jeseník | 16,10 Mb/s | 5,32 Mb/s | 28,0 ms | +27% | +12% | -6,7% | +26% | +12% | -19,4% |
Tabulka poskytovatelů připojení, u kterých byl uložen test s nejvyšší rychlostí. Pro každého poskytovatele je uveden pouze jeden maximální test. Odezva je vynechána, ta je zpravidla u těchto připojení mezi 0 a 1 ms.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | |
| 1. | CRA.cz - radiokomunikace | 4034 Mb/s | 3910 Mb/s |
| 2. | Quantcom | 3316 Mb/s | 3223 Mb/s |
| 3. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 2569 Mb/s | 2361 Mb/s |
| 4. | LuckyNet | 1843 Mb/s | 3252 Mb/s |
| 5. | STARNET, s.r.o. | 1643 Mb/s | 1174 Mb/s |
| 6. | T-MOBILE | 1435 Mb/s | 933,1 Mb/s |
| 7. | Grape SC, a.s. | 1429 Mb/s | 936,2 Mb/s |
| 8. | Vodafone | 1193 Mb/s | 945,9 Mb/s |
| 9. | NETBOX | 1094 Mb/s | 873,7 Mb/s |
| 10. | PilsFree | 1015 Mb/s | 1057 Mb/s |
| 11. | O2 | 995,3 Mb/s | 934,1 Mb/s |
| 12. | PODA | 943,3 Mb/s | 906,5 Mb/s |
| 13. | WMS | 942,7 Mb/s | 916,5 Mb/s |
| 14. | Amigo!Net | 940,5 Mb/s | 920,1 Mb/s |
| 15. | EDERA Group a.s. | 940,0 Mb/s | 502,5 Mb/s |
Přemýšlíte o změně poskytovatele? Nevíte, jak si vede zrovna vaše připojení? Snadno si ho změřte!
Změřte si rychlost internetu a zjistěte, zdali není nejvyšší čas změnit poskytovatele. Rychlejší a stabilnější internet za nižší cenu má mnoho uživatelů na dosah a ani o tom neví. Na rychlost.cz máte k dispozici přehledné srovnání všech nabídek, které jsou ve vaší lokalitě k dispozici.
Pokud není uvedeno jinak jedná se o hodnoty mediánu s omezením vlivu opakovaných testů. Primárním hodnoticím parametrem, pokud není uvedeno jinak, je rychlost stahování. Započítani jsou poskytovatelé připojení s dostatečným počtem provedených testů připojení.

Máte v patře nebo ložnici „mrtvou zónu“, kam Wi-Fi nedosáhne, a vrtání do zdí nepřipadá v úvahu? Zjistěte, jak využít elektrické rozvody, které už ve stěnách máte, pro přenos internetu po elektrické síti. V článku vám ukážeme, jak funguje moderní powerline adaptér, proč si poradí se 4K streamováním i hrami a na co si dát pozor u starších hliníkových rozvodů.

Průměrná rychlost stahování internetu v Česku dosáhla v dubnu 2026 hodnoty 117,6 Mb/s. Meziročně si polepšila o 10,8 procenta a počet měření překročil 459 tisíc.

Často narazíme na reklamu, která vypadá jako skvělá příležitost, ale ve skutečnosti může skrývat past. Počet podvodných e-shopů raketově roste a jejich tvůrci jsou čím dál přesvědčivější. Místo zboží pak lidé často nedostanou vůbec nic nebo přijdou o citlivá data. Ukážeme vám, jak na takové weby vyzrát a jak ověřit e-shop dřív, než v košíku kliknete na tlačítko zaplatit.

Máte doma bleskové připojení, ale přesto se video na YouTube nebo seriál na Netflixu neustále pozastavuje? Rychlý internet je sice základ, ale pro plynulé sledování videa mnohdy nestačí. Problémem bývá prázdná mezipaměť, která nestíhá krmit vaše zařízení daty. Podívejte se, jak najít slabá místa ve vaší síti a co dělat, když teorie od poskytovatele v praxi drhne.

Průměrná rychlost stahování v ČR dosáhla v březnu 116,94 Mb/s, což znamená meziroční nárůst o 10,1 %. Rychlejší internet využilo přes 222 000 uživatelů během více než 500 000 testů.

Stabilní připojení k internetu v autě už dávno není jen pro majitele nejnovějších elektromobilů. Vlastní Wi-Fi v autě se hodí každému, kdo chce v koloně zabavit děti nebo potřebuje spolehlivá data pro navigaci. Možností, jak rozjet síť i ve starším voze, existuje hned několik. Ukážeme vám, jak to celé zprovoznit a která varianta vám ušetří nejvíc nervů i peněz za přenesená data.
Zjistěte rychlost svého připojení
na rychlost.cz