Máte doma nebo například v kanceláři problémy s dosahem WiFi signálu do některých místností a odlehlejších prostor? V tom případě má smysl začít přemýšlet nad pořízením zesilovače. Zjistěte, jak toto zařízení funguje a na jaké parametry byste se měli zaměřit.
Nároky uživatelů na kvalitu médií neustále rostou a s tím je nutné myslet také na rychlost připojení, protože móda sledování videí uložených na disku je dávno pryč. Nejbližší budoucnost patří streamování a rozlišení 4K. Připravte na to i vaše internetové připojení.
Pokud se stěhujete, pořizujete rekreační objekt nebo zařizujete firemní kancelář, měli byste se včas poohlédnout i po tom, jaké internetové připojení bude v dané lokalitě dostupné, za jakých podmínek a zjistit si i další důležité detaily. Ačkoli si to mnozí z nás nechtějí připustit, na internetovém připojení jsme pracovně většinou hodně závislí a využíváme ho bezesporu stále častěji a v širším rozsahu i v osobním životě. A co teprve naši potomci? Dorůstající generace bez internetu prostě nedá ani ránu.
Trend, kulturní fenomén, zábava i výnosné povolání pro čím dál větší množství lidí. Je zde doba YouTuberů, kteří mají možnost založit si velmi jednoduše kanál, začít natáčet a oslovit tak statisíce lidí. A bez čeho se YouTuber neobejde? Bez kreativních nápadů, dávky exhibicionismu a v neposlední řadě kvalitního internetového připojení.
Máte smůlu a kabel s internetem nedosáhne tam, kam potřebujete? V tom případě se vám bude hodit několik praktických rad, jak ho prodloužit a pohodlně tak zavést internet v domě, velké kanceláři a dalších prostorách, kde chcete být online a Wi-Fi pro vás z libovolného důvodu není vhodné řešení.
Běžný uživatel se nastavení domácího routeru s největší pravděpodobností vyhne a využije továrního nastavení přímo od výrobce. Chcete-li však nastavení sítě upravit a podívat se do pokročilé konfigurace vašeho routeru, vyplatí se dát si pozor. Na co konkrétně?
O projektu LOON společnosti Alphabet (Google) se hovoří již několik let. Cílem je využívat balony k internetovému pokrytí odlehlých oblastí. Po letech legislativních komplikací, patentových sporů a testovacích letů přináší projekt první výsledky a především novou naději do dalších regionů.
S opravdu neomezeným mobilním internetem je to v České republice jako s Yetim. Všichni o něm mluví, ale nikdo ho neviděl. Představení nových datových balíčků, které se specializují na mobilní data, zákazníky zrovna dvakrát nepotěšily. Z jakého důvodu? A ví se, kdy se má začít blýskat na lepší časy bez nutnosti počítat data?
V posledních letech se výrazně začalo rozšiřovat vysílání televizních programů prostřednictvím internetu, označované jako IPTV (Internet Protocol Television). Toto vysílání poskytují především telekomunikační operátoři prostřednictvím svých telefonních linek. Co vše byste měli vědět, než začnete televizi přes internet sledovat?
„Proč byste vlastně chtěli omezit rychlost připojení k internetu?“. Takto zní asi nejčastější otázka na toto téma. Ovšem tahle záležitost zdaleka není tak jednoduchá, jak se na první pohled jeví. Pokud totiž není nastavena žádná priorita a množství přenášených dat pro jednotlivá zařízení není vhodně upraveno, mohou nastat komplikace.