Rychlost.cz Články Internetové připojení pro YouTubera

Internetové připojení pro YouTubera

Autor článku: Lukáš Benzl | 23.05.2018

Jaký internet YouTuber potřebuje?

Výstupem práce YouTubera je video. Diváci jsou nároční, což klade vysoké nároky nejen na originalitu obsahu, ale také parametry souboru videa. V ideálním případě by mělo video být minimálně v HD rozlišení, v tom lepším rovnou ve 4K rozlišení. Sehnat techniku, která dokáže takové video natočit, je překvapivě jednoduché. Stačí vám k tomu chytrý mobil vyšší třídy za pár tisíc korun. S vysokým rozlišením a délkou videa však roste také jeho datová velikost. Nechcete-li čekat dlouhé hodiny na to, až se video na YouTube nahraje, vybírejte internetové připojení opravdu s rozvahou.

Rychlý upload je základ

Vzhledem k výše zmíněnému není velkým překvapením, že mezi parametry ideálního internetového připojení pro YouTubera hraje hlavní roli rychlost uploadu. Kvalitní upload je podmínkou pro svižné odesílání dat z vašeho zařízení na internet. Rychlost uploadu vašeho připojení si můžete velmi snadno zjistit v našem testu rychlosti připojení k internetu. V průběhu testu je rychlost uploadu vidět v pravém grafu s nadpisem Upload a následně ve výsledcích testu. A jak rychlý upload je dostatečný na to, abyste při nahrávání videa na YouTube zbytečně nečekali?

Jak dlouho se bude video na YouTube nahrávat?

Na otázku, jak dlouho bude trvat, než se video na YouTube nahraje, neexistuje jednoznačná odpověď. U videa nastavte kodeky dle doporučení YouTube, vypněte všechna rozšíření a programy, které by vám mohly rychlost uploadu snižovat. Nebudete-li limitování rychlostí uploadu, je zprocesování videa na straně YouTube překvapivě rychlé. Desetiminutové až dvacetiminutové video by se nemělo na YouTube nahrávat déle než několik minut. Dle zkušeností uživatelů s rychlým uploadem (10 Mb/s a více) by nahrávání mělo při HD kvalitě videa trvat maximálně polovinu času samotného videa. Jinými slovy byste při nahrávání HD videa o délce 10 minut neměli čekat déle než 5 minut.

Když vaše připojení nestačí

V případě, že nemá vaše internetové připojení adekvátní rychlost uploadu, dává smysl podívat se na nabídku vašeho poskytovatele a vybrat některý z lepších tarifů. Nemá-li ho váš poskytovatel v nabídce, využijte našeho vyhledávání poskytovatele připojení, díky kterému rychle a bez závazku najdete poskytovatele v požadované lokalitě. Následně vám již nic nebrání stát se YouTube hvězdou.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):