Rychlost internetu v říjnu roku 2020.
Zdá se vám, že se vaše připojení plouží rychlostí šneka, zatímco vaši známí a příbuzní z vedlejšího okresu mají bleskový internet? Porovnejte si s námi rychlosti hodnot jako je download a upload napříč všemi našimi okresy a různými typy připojení. Snadněji se pak můžete rozhodnout, jestli by například nestálo za to změnit poskytovatele.
Top ten nejrychlejších poskytovatelů připojení v ČR za měsíc říjen roku 2020. Rozhodující roli hraje rychlost stahování.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | UPC internet | 75,25 Mb/s | 10,45 Mb/s | 16,0 ms | -8,6% | -1,0% | +3,2% | +12% | +1,5% | +7% |
| 2. | Elsat | 66,30 Mb/s | 28,02 Mb/s | 19,5 ms | -7,6% | +38% | +15% | -5,8% | +41% | +15% |
| 3. | Rychlý drát | 61,41 Mb/s | 51,04 Mb/s | 9,3 ms | +27% | +22% | +16% | +37% | +24% | +12% |
| 4. | Amigo!Net | 56,18 Mb/s | 39,67 Mb/s | 14,8 ms | +42% | +22% | +1,9% | +72% | +55% | +1,9% |
| 5. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 53,17 Mb/s | 48,68 Mb/s | 5,5 ms | +0,9% | +8% | -38,9% | +41% | +34% | -29,0% |
| 6. | VIVO - CITY | 52,43 Mb/s | 61,28 Mb/s | 11,5 ms | -20,2% | -18,2% | +15% | -0,2% | +15% | 0,0% |
| 7. | Diadema Internet s.r.o. | 50,49 Mb/s | 17,85 Mb/s | 12,4 ms | +1,6% | -43,5% | -10,0% | - | - | - |
| 8. | STAMPI | 50,37 Mb/s | 32,20 Mb/s | 9,9 ms | +2,6% | -5,2% | +13% | +39% | +17% | +24% |
| 9. | INTERNET DOMA | 50,19 Mb/s | 33,71 Mb/s | 9,0 ms | +131% | +36% | -12,2% | +79% | +50% | +13% |
| 10. | SilesNet | 48,83 Mb/s | 41,45 Mb/s | 16,8 ms | -11,2% | -10,9% | +1,9% | +21% | +26% | +6% |
| 11. | TETANET | 48,36 Mb/s | 46,63 Mb/s | 9,0 ms | -21,4% | -40,3% | +15% | +2,1% | -3,2% | +20% |
| 12. | PODA | 47,44 Mb/s | 24,39 Mb/s | 13,8 ms | -13,6% | +1,1% | +10% | +0,5% | +8% | +8% |
| 13. | NETBOX | 46,99 Mb/s | 36,93 Mb/s | 8,8 ms | -6,2% | -9,4% | +3,7% | +0,0% | -0,5% | -2,8% |
| 14. | KTKnet - Kabelová televize Kopřivnice | 46,98 Mb/s | 10,46 Mb/s | 16,0 ms | +47% | -0,3% | 0,0% | -42,1% | -3,2% | +15% |
| 15. | CC INTERNET | 46,94 Mb/s | 46,54 Mb/s | 11,5 ms | -2,7% | -14,0% | -4,2% | +33% | +32% | -22,5% |
V rychlosti downloadu neboli stahování dat je na tom nejlépe Brno-město s rychlostí 39,78 Mb/s (medián). Gratulujeme k rychlému stahování dat! Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od UPC internet.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | UPC internet | 80,06 Mb/s | 11,36 Mb/s | 16,0 ms | +1,2% | +7% | +7% | +63% | +13% | +7% |
| 2. | NETBOX | 46,41 Mb/s | 37,97 Mb/s | 8,5 ms | -18,5% | -11,8% | +6% | -3,3% | -3,7% | +6% |
| 3. | O2 | 23,54 Mb/s | 4,62 Mb/s | 25,0 ms | +1,8% | +2,1% | -2,0% | +6% | +3,7% | +27% |
| 4. | Vodafone | 20,61 Mb/s | 11,53 Mb/s | 29,7 ms | +0,1% | +79% | +2,5% | -16,3% | +96% | +7% |
| 5. | NetDataComm | 20,42 Mb/s | 8,26 Mb/s | 17,0 ms | +57% | +24% | -14,5% | +83% | +38% | -26,1% |
V rychlosti uploadu neboli nahrávání dat vyhrává Plzeň-město s rychlostí 33,67 Mb/s (medián). Nejlepším připojení v tomto okresu je připojení od PilsFree.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | PilsFree | 46,90 Mb/s | 48,63 Mb/s | 10,0 ms | -2,0% | +9% | -14,3% | -10,3% | +0,0% | +10% |
| 2. | BOK*Net z.s. | 42,13 Mb/s | 38,93 Mb/s | 17,6 ms | - | - | - | - | - | - |
| 3. | PlzenecNET | 14,71 Mb/s | 11,97 Mb/s | 23,8 ms | -32,3% | -37,0% | +36% | - | - | - |
| 4. | UPC internet | 86,87 Mb/s | 10,42 Mb/s | 14,5 ms | -1,3% | -0,3% | +3,6% | -3,7% | +3,8% | +3,6% |
| 5. | ITexpres | 10,31 Mb/s | 10,30 Mb/s | 22,0 ms | - | - | - | - | - | - |
Nejrychlejší ping neboli odezvu připojení má Praha hl.m. s hodnotou 33,19 ms (medián). Na Nejlepším typem připojení pro nízký ping v tomto okresu je připojení od PODA.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | PODA | 101,3 Mb/s | 81,34 Mb/s | 4,0 ms | -54,3% | -12,5% | +34% | +36% | +46% | -73,1% |
| 2. | Centrio | 47,30 Mb/s | 49,88 Mb/s | 6,0 ms | +1,6% | -4,8% | 0,0% | +10% | +8% | +14% |
| 3. | Pe3ny Net | 41,61 Mb/s | 32,05 Mb/s | 6,6 ms | +45% | -1,2% | -17,2% | +51% | +41% | -19,7% |
| 4. | A1M | 44,56 Mb/s | 42,35 Mb/s | 8,0 ms | -7,0% | +11% | +22% | +1,0% | +3,8% | +60% |
| 5. | Rychlý drát | 55,45 Mb/s | 51,41 Mb/s | 8,8 ms | +40% | +14% | -7,9% | +55% | +21% | -14,6% |
| Rychlost internetu v říjnu 2020 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | O2 | 22,47 Mb/s | 4,16 Mb/s | 19,3 ms | -0,7% | +0,1% | +7% | +3,1% | +79% | +7% |
| 2. | T-MOBILE | 21,73 Mb/s | 4,54 Mb/s | 20,5 ms | -1,1% | 0,0% | +8% | +4,8% | +6% | +8% |
| 3. | Vodafone | 21,54 Mb/s | 4,49 Mb/s | 23,0 ms | -2,1% | -0,9% | +11% | -0,4% | +1,9% | +10% |
| Rychlost internetu v říjnu 2020 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | UPC internet | 72,62 Mb/s | 10,41 Mb/s | 16,3 ms | -12,4% | -0,4% | +1,6% | +8% | +1,9% | +4,8% |
| 2. | Selfnet | 61,87 Mb/s | 8,71 Mb/s | 15,5 ms | -2,6% | -18,5% | -3,1% | +21% | -7,7% | 0,0% |
| 3. | Elsat | 59,69 Mb/s | 25,00 Mb/s | 17,0 ms | - | - | - | -15,4% | +25% | 0,0% |
| 4. | KTKnet - Kabelová televize Kopřivnice | 45,40 Mb/s | 10,39 Mb/s | 16,8 ms | -39,6% | +2,3% | +1,5% | -50,8% | -4,5% | +52% |
| 5. | Nej.cz | 44,23 Mb/s | 7,32 Mb/s | 20,0 ms | -8,0% | +6% | -1,5% | +23% | -26,4% | +36% |
| 6. | SATTNET | 39,57 Mb/s | 9,87 Mb/s | 13,5 ms | -45,4% | +2,4% | +3,8% | +6% | +4,1% | -28,9% |
| 7. | ValachNet | 26,36 Mb/s | 4,02 Mb/s | 25,5 ms | -20,7% | -21,4% | +2,0% | +35% | +15% | -1,0% |
| Rychlost internetu v říjnu 2020 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Vodafone | 17,73 Mb/s | 5,83 Mb/s | 35,0 ms | -7,3% | -3,5% | -2,8% | -9,5% | -8,0% | +17% |
| 2. | T-MOBILE | 16,87 Mb/s | 5,48 Mb/s | 43,1 ms | -7,9% | +2,0% | +2,7% | -14,8% | -12,3% | +60% |
| 3. | O2 | 12,87 Mb/s | 4,91 Mb/s | 35,3 ms | -11,0% | -15,9% | +2,2% | -21,3% | -16,2% | +14% |
| Rychlost internetu v říjnu 2020 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Amigo!Net | 141,0 Mb/s | 101,0 Mb/s | 7,4 ms | - | - | - | - | - | - |
| 2. | WMS | 124,4 Mb/s | 124,6 Mb/s | 5,0 ms | +39% | +34% | -9,1% | -16,2% | +18% | -23,1% |
| 3. | SilesNet | 94,50 Mb/s | 90,20 Mb/s | 11,7 ms | +22% | -1,1% | -14,4% | -2,4% | +50% | -10,1% |
| 4. | Metropolitní síť v Čelakovicích | 93,39 Mb/s | 93,24 Mb/s | 6,3 ms | - | - | - | - | - | - |
| 5. | CC INTERNET | 90,01 Mb/s | 88,05 Mb/s | 9,6 ms | -3,2% | +1,0% | +17% | +42% | +4,9% | +20% |
| 6. | Diadema Internet s.r.o. | 89,06 Mb/s | 90,59 Mb/s | 7,1 ms | -2,4% | -4,7% | +19% | - | - | - |
| 7. | PilsFree | 88,95 Mb/s | 93,51 Mb/s | 6,0 ms | +7% | +15% | -25,0% | +35% | +41% | -22,6% |
| 8. | JM-Net z.s. | 87,16 Mb/s | 68,30 Mb/s | 9,3 ms | +22% | -15,6% | -7,5% | +31% | -7,7% | +85% |
| 9. | UPC internet | 86,14 Mb/s | 10,77 Mb/s | 16,0 ms | -5,6% | -1,4% | +3,2% | +10% | +4,4% | +7% |
| 10. | PODA | 84,53 Mb/s | 45,07 Mb/s | 9,5 ms | -6,9% | +32% | +6% | +13% | +37% | -5,0% |
| Rychlost internetu v říjnu 2020 | ||||||||||
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Kaza | 67,43 Mb/s | 11,40 Mb/s | 18,0 ms | - | - | - | +60% | +2,4% | +11% |
| 2. | Diadema Internet s.r.o. | 50,16 Mb/s | 15,71 Mb/s | 15,3 ms | -4,6% | -57,0% | +9% | - | - | - |
| 3. | Rychlý drát | 44,12 Mb/s | 41,76 Mb/s | 13,8 ms | -9,8% | +3,2% | -1,8% | +193% | +110% | +8% |
| 4. | CC INTERNET | 41,06 Mb/s | 38,76 Mb/s | 12,5 ms | +14% | -1,5% | -3,8% | +51% | +38% | -34,2% |
| 5. | JM-Net z.s. | 40,19 Mb/s | 28,14 Mb/s | 19,4 ms | +9% | -15,9% | +25% | +5% | +5% | +29% |
| 6. | SilesNet | 40,04 Mb/s | 24,20 Mb/s | 19,5 ms | -5,8% | -32,0% | -7,1% | +20% | -2,1% | +15% |
| 7. | Amigo!Net | 39,40 Mb/s | 32,45 Mb/s | 13,8 ms | +59% | +88% | -40,9% | +14% | -5,5% | -36,0% |
| 8. | ADCnet.cz | 37,57 Mb/s | 23,00 Mb/s | 12,5 ms | - | - | - | - | - | - |
| 9. | BOK*Net z.s. | 35,19 Mb/s | 18,03 Mb/s | 18,5 ms | +23% | +41% | +19% | +27% | -11,0% | +12% |
| 10. | Spoje NET | 34,74 Mb/s | 26,97 Mb/s | 11,6 ms | - | - | - | - | - | - |
Tabulka okresů v ČR řazena dle rychlosti stahování.
| Okres | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | Stahování | Nahrávání | Odezva | |
| 1. | Brno-město | 39,78 Mb/s | 10,69 Mb/s | 16,0 ms | -3,4% | +3,4% | 0,0% | +21% | +10% | +7% |
| 2. | Most | 35,33 Mb/s | 9,98 Mb/s | 20,0 ms | +7% | -0,3% | +1,9% | +54% | +20% | +2,6% |
| 3. | Ostrava | 34,87 Mb/s | 9,95 Mb/s | 19,0 ms | -0,4% | -0,2% | -0,7% | +29% | +17% | -2,6% |
| 4. | Plzeň-město | 33,67 Mb/s | 11,09 Mb/s | 16,0 ms | +5% | -9,3% | +7% | +20% | +14% | +7% |
| 5. | Praha hl.m. | 33,19 Mb/s | 9,58 Mb/s | 15,0 ms | -5,5% | -1,4% | +7% | +19% | +20% | +7% |
| 6. | Karviná | 28,25 Mb/s | 8,16 Mb/s | 21,6 ms | +11% | -6,6% | +5% | +18% | -2,8% | +5% |
| 7. | Plzeň-sever | 27,33 Mb/s | 9,09 Mb/s | 18,0 ms | -4,3% | -15,2% | +16% | +29% | +49% | -10,0% |
| 8. | Ústí nad Labem | 26,99 Mb/s | 9,45 Mb/s | 19,3 ms | +6% | -0,9% | +5% | +15% | +6% | +20% |
| 9. | Chomutov | 26,22 Mb/s | 9,08 Mb/s | 17,0 ms | +4,0% | -4,7% | +13% | +2,1% | +0,0% | -10,5% |
| 10. | Vsetín | 23,70 Mb/s | 5,74 Mb/s | 28,0 ms | +10% | +19% | +12% | +17% | +31% | +22% |
| 11. | Jihlava | 22,86 Mb/s | 10,22 Mb/s | 19,0 ms | -6,6% | -10,9% | +1,0% | +4,7% | +6% | +19% |
| 12. | Zlín | 22,64 Mb/s | 7,56 Mb/s | 23,0 ms | -4,4% | -1,1% | +1,1% | +11% | +21% | +10% |
| 13. | Mladá Boleslav | 22,25 Mb/s | 9,26 Mb/s | 16,5 ms | +2,5% | -3,0% | -12,0% | +1,1% | +9% | 0,0% |
| 14. | Nový Jičín | 21,99 Mb/s | 5,11 Mb/s | 23,8 ms | +24% | +10% | -12,0% | +18% | +12% | +3,3% |
| 15. | České Budějovice | 21,96 Mb/s | 10,67 Mb/s | 24,0 ms | +2,0% | +17% | +5% | -4,3% | +4,6% | +35% |
| 16. | Opava | 21,46 Mb/s | 6,00 Mb/s | 23,5 ms | +9% | +13% | +6% | +29% | +18% | +7% |
| 17. | Teplice | 21,36 Mb/s | 6,00 Mb/s | 23,0 ms | -1,4% | -0,2% | +12% | +21% | +27% | +0,5% |
| 18. | Kladno | 21,21 Mb/s | 5,24 Mb/s | 23,0 ms | -2,5% | -21,6% | +31% | +9% | +3,4% | +23% |
| 19. | Hradec Králové | 21,13 Mb/s | 6,22 Mb/s | 20,8 ms | +11% | +7% | -5,7% | +11% | +4,5% | +3,8% |
| 20. | Hodonín | 21,03 Mb/s | 4,87 Mb/s | 21,8 ms | -2,1% | -11,6% | +3,7% | -0,7% | -0,9% | +17% |
| 21. | Pelhřimov | 20,63 Mb/s | 6,83 Mb/s | 26,5 ms | +18% | +23% | +18% | +5% | +17% | +15% |
| 22. | Pardubice | 20,45 Mb/s | 5,35 Mb/s | 21,0 ms | -1,7% | -1,7% | +11% | +2,1% | +3,7% | +2,4% |
| 23. | Kroměříž | 20,34 Mb/s | 4,69 Mb/s | 25,4 ms | +11% | -7,6% | +3,6% | +8% | -9,7% | +9% |
| 24. | Břeclav | 20,29 Mb/s | 4,70 Mb/s | 21,8 ms | +4,3% | +2,5% | +4,0% | +7% | -5,6% | +21% |
| 25. | Olomouc | 20,29 Mb/s | 4,85 Mb/s | 25,0 ms | -6,0% | -12,2% | +19% | +2,5% | -10,0% | +14% |
| 26. | Frýdek-Místek | 20,26 Mb/s | 5,09 Mb/s | 26,8 ms | +3,3% | -9,6% | +2,9% | -2,2% | +0,1% | +13% |
| 27. | Nymburk | 20,26 Mb/s | 5,28 Mb/s | 20,0 ms | +0,7% | -6,0% | +11% | -6,0% | -5,3% | +25% |
| 28. | Bruntál | 20,01 Mb/s | 4,75 Mb/s | 29,3 ms | -3,9% | -7,5% | +18% | +7% | -0,3% | +27% |
| 29. | Strakonice | 20,00 Mb/s | 5,84 Mb/s | 24,0 ms | -8,5% | -25,6% | -1,4% | -1,0% | -17,2% | +17% |
| 30. | Liberec | 19,99 Mb/s | 5,27 Mb/s | 19,5 ms | +6% | +3,4% | -1,3% | +4,9% | +8% | +15% |
| 31. | Rokycany | 19,96 Mb/s | 5,09 Mb/s | 22,1 ms | -6,1% | -26,9% | +28% | +15% | +3,8% | +16% |
| 32. | Přerov | 19,92 Mb/s | 4,74 Mb/s | 25,0 ms | +17% | -4,4% | +1,4% | +25% | +6% | +16% |
| 33. | Litoměřice | 19,91 Mb/s | 4,88 Mb/s | 24,5 ms | -8,8% | -0,1% | +17% | +4,9% | +9% | +23% |
| 34. | Kutná Hora | 19,84 Mb/s | 4,96 Mb/s | 22,0 ms | +18% | -1,6% | -2,2% | +15% | +16% | +13% |
| 35. | Děčín | 19,81 Mb/s | 4,40 Mb/s | 23,8 ms | -1,8% | -6,5% | +1,1% | +4,6% | +1,9% | +5,0% |
| 36. | Kolín | 19,76 Mb/s | 4,92 Mb/s | 20,0 ms | -5,8% | -6,2% | 0,0% | -0,9% | -6,9% | +16% |
| 37. | Brno-venkov | 19,53 Mb/s | 4,73 Mb/s | 22,4 ms | +9% | +3,2% | +1,8% | +5% | +6% | +7% |
| 38. | Uherské Hradiště | 19,42 Mb/s | 5,22 Mb/s | 25,1 ms | +1,8% | -10,4% | +14% | +14% | +9% | +3,6% |
| 39. | Písek | 19,36 Mb/s | 4,78 Mb/s | 22,6 ms | +8% | -8,4% | -10,5% | -17,1% | -25,5% | +22% |
| 40. | Mělník | 19,19 Mb/s | 4,90 Mb/s | 22,1 ms | -9,4% | -2,9% | +8% | -2,2% | +4,6% | +42% |
| 41. | Tábor | 19,17 Mb/s | 6,09 Mb/s | 22,0 ms | -6,8% | -9,4% | -13,7% | -12,2% | -38,9% | +13% |
| 42. | Praha-východ | 19,10 Mb/s | 4,88 Mb/s | 22,8 ms | -2,4% | +0,3% | +20% | +2,5% | +5% | +8% |
| 43. | Česká Lípa | 19,08 Mb/s | 4,88 Mb/s | 25,0 ms | -3,4% | +2,0% | +4,2% | -4,7% | +3,1% | +35% |
| 44. | Sokolov | 19,02 Mb/s | 5,20 Mb/s | 23,8 ms | -21,4% | -14,1% | +11% | +0,6% | +13% | +7% |
| 45. | Karlovy Vary | 18,98 Mb/s | 4,46 Mb/s | 25,5 ms | +2,6% | -1,0% | +11% | -2,2% | +4,2% | +11% |
| 46. | Plzeň-jih | 18,70 Mb/s | 4,92 Mb/s | 24,0 ms | +0,5% | +0,4% | +9% | -0,3% | +5% | +20% |
| 47. | Benešov | 18,62 Mb/s | 4,64 Mb/s | 28,5 ms | -1,0% | +1,3% | +26% | -0,4% | 0,0% | +47% |
| 48. | Trutnov | 18,60 Mb/s | 4,90 Mb/s | 23,5 ms | +9% | +0,9% | +12% | -0,1% | +1,0% | +18% |
| 49. | Jablonec nad Nisou | 18,53 Mb/s | 4,93 Mb/s | 23,0 ms | -2,7% | -4,7% | +21% | -4,3% | +7% | +34% |
| 50. | Žďár nad Sázavou | 18,36 Mb/s | 4,76 Mb/s | 22,0 ms | -5,4% | -8,8% | +10% | +0,2% | +3,6% | 0,0% |
| 51. | Louny | 18,36 Mb/s | 4,74 Mb/s | 24,0 ms | +12% | +6% | -4,0% | -2,2% | +10% | +4,3% |
| 52. | Praha-západ | 18,28 Mb/s | 4,92 Mb/s | 22,0 ms | -10,8% | -2,0% | +10% | -8,0% | +3,5% | +13% |
| 53. | Cheb | 18,26 Mb/s | 5,76 Mb/s | 24,3 ms | -18,0% | -5,8% | +35% | -4,6% | -0,5% | +24% |
| 54. | Český Krumlov | 18,05 Mb/s | 5,09 Mb/s | 28,5 ms | -0,5% | +9% | +2,9% | +12% | +12% | +33% |
| 55. | Jindřichův Hradec | 18,04 Mb/s | 4,74 Mb/s | 22,4 ms | -3,4% | +1,9% | +23% | -16,4% | -23,6% | +29% |
| 56. | Domažlice | 18,03 Mb/s | 4,36 Mb/s | 27,0 ms | -11,1% | -4,1% | +37% | -6,5% | -5,2% | +19% |
| 57. | Šumperk | 17,93 Mb/s | 3,88 Mb/s | 28,0 ms | +2,6% | +31% | -3,4% | -2,1% | -4,5% | +12% |
| 58. | Třebíč | 17,88 Mb/s | 5,46 Mb/s | 24,8 ms | +11% | +9% | +13% | -10,9% | +7% | +8% |
| 59. | Tachov | 17,85 Mb/s | 4,85 Mb/s | 27,0 ms | -0,8% | +3,5% | +47% | -8,7% | -3,7% | +35% |
| 60. | Náchod | 17,62 Mb/s | 4,60 Mb/s | 22,5 ms | -0,7% | +3,2% | -4,3% | -6,3% | -3,7% | +25% |
| 61. | Klatovy | 17,44 Mb/s | 4,61 Mb/s | 20,1 ms | +7% | -9,2% | -6,4% | -6,5% | +0,5% | +6% |
| 62. | Vyškov | 17,15 Mb/s | 4,99 Mb/s | 22,0 ms | -21,9% | +7% | +16% | -0,4% | +4,1% | +4,8% |
| 63. | Havlíčkův Brod | 17,11 Mb/s | 5,11 Mb/s | 26,6 ms | +6% | +8% | +13% | +3,0% | +22% | +21% |
| 64. | Prostějov | 16,89 Mb/s | 4,74 Mb/s | 28,5 ms | +2,8% | -14,6% | +7% | +7% | +11% | +36% |
| 65. | Blansko | 16,74 Mb/s | 4,62 Mb/s | 25,5 ms | -5,0% | -1,4% | +31% | +5% | +0,0% | +19% |
| 66. | Semily | 16,70 Mb/s | 3,81 Mb/s | 27,8 ms | +8% | -4,4% | +9% | -9,3% | -8,9% | +32% |
| 67. | Beroun | 16,16 Mb/s | 4,47 Mb/s | 27,0 ms | -8,9% | -7,4% | +23% | -8,2% | -2,5% | +36% |
| 68. | Příbram | 15,93 Mb/s | 3,43 Mb/s | 23,5 ms | -9,1% | -13,2% | -6,0% | -4,7% | +2,9% | +18% |
| 69. | Jeseník | 15,93 Mb/s | 3,94 Mb/s | 34,5 ms | +45% | +12% | +6% | -16,8% | +37% | +28% |
| 70. | Ústí nad Orlicí | 15,80 Mb/s | 4,36 Mb/s | 25,5 ms | -8,0% | -10,0% | +9% | +7% | +4,8% | +9% |
| 71. | Svitavy | 15,68 Mb/s | 3,27 Mb/s | 27,5 ms | +3,6% | -13,0% | +15% | +4,8% | +29% | +15% |
| 72. | Rakovník | 15,24 Mb/s | 4,14 Mb/s | 26,5 ms | -20,7% | -22,8% | -1,9% | -15,7% | -3,8% | +52% |
| 73. | Prachatice | 15,20 Mb/s | 5,00 Mb/s | 29,5 ms | -14,2% | +5,0% | +31% | -21,2% | -8,1% | +30% |
| 74. | Znojmo | 15,10 Mb/s | 3,70 Mb/s | 29,1 ms | -16,3% | -22,0% | +31% | -12,5% | -18,1% | +12% |
| 75. | Jičín | 14,50 Mb/s | 4,54 Mb/s | 25,0 ms | -15,3% | -4,6% | 0,0% | -14,5% | +0,5% | +16% |
| 76. | Chrudim | 14,37 Mb/s | 3,65 Mb/s | 21,0 ms | +5% | -2,9% | +11% | -7,6% | +17% | +24% |
| 77. | Rychnov nad Kněžnou | 13,42 Mb/s | 4,14 Mb/s | 27,5 ms | -14,7% | -10,3% | +15% | -15,4% | +0,8% | +38% |
Tabulka poskytovatelů připojení, u kterých byl uložen test s nejvyšší rychlostí. Pro každého poskytovatele je uveden pouze jeden maximální test. Odezva je vynechána, ta je zpravidla u těchto připojení mezi 0 a 1 ms.
| Poskytovatel připojení | Stahování | Nahrávání | |
| 1. | UPC internet | 1085 Mb/s | 472,8 Mb/s |
| 2. | SilesNet | 940,4 Mb/s | 936,9 Mb/s |
| 3. | EDERA Group a.s. | 939,6 Mb/s | 826,2 Mb/s |
| 4. | Airweb | 938,1 Mb/s | 926,5 Mb/s |
| 5. | HTN cz | 936,7 Mb/s | 932,9 Mb/s |
| 6. | Centrio | 936,3 Mb/s | 936,1 Mb/s |
| 7. | JON.CZ | 936,3 Mb/s | 755,0 Mb/s |
| 8. | PODA | 935,9 Mb/s | 760,5 Mb/s |
| 9. | SAT - AN CableNet SE | 935,0 Mb/s | 841,1 Mb/s |
| 10. | INTERNEXT 2000 | 933,6 Mb/s | 903,4 Mb/s |
| 11. | PilsFree | 928,1 Mb/s | 983,5 Mb/s |
| 12. | O2 | 924,6 Mb/s | 893,3 Mb/s |
| 13. | VIVO - CITY | 923,4 Mb/s | 900,7 Mb/s |
| 14. | UnArtel | 922,8 Mb/s | 930,2 Mb/s |
| 15. | Šumava Net | 918,4 Mb/s | 837,4 Mb/s |
Je čas změnit poskytovatele? Nevíte, jak si vede zrovna vaše připojení? Snadno si ho změřte!
Změřte si rychlost internetu a zjistěte, zdali není nejvyšší čas změnit poskytovatele. Rychlejší a stabilnější internet za nižší cenu má mnoho uživatelů na dosah a ani o tom neví. Na rychlost.cz máte k dispozici přehledné srovnání všech nabídek, které jsou ve vaší lokalitě k dispozici.
Pokud není uvedeno jinak jedná se o hodnoty mediánu s omezením vlivu opakovaných testů. Primárním hodnoticím parametrem, pokud není uvedeno jinak, je rychlost stahování. Započítani jsou poskytovatelé připojení s dostatečným počtem provedených testů připojení.

Algoritmy ovlivňují, co vidíme na sociálních sítích, jaké produkty nakupujeme nebo kudy nás navigace vede do cíle. Často nám šetří čas a usnadňují rozhodování, ale někdy mohou ovlivňovat i naše názory, psychiku nebo nás dostat do nevýhody. Jak moc zasahují do našeho každodenního života a co můžeme udělat, aby nám především pomáhaly?

Průměrná rychlost stahování v ČR vzrostla meziročně o téměř 20 % a v září 2026 dosáhla 126 Mb/s. Nejvíce si polepšili menší regionální poskytovatelé.

Stačí přiložit telefon k terminálu a během chvíle je zaplaceno. Technologie NFC toho ale zvládá mnohem víc. Vysvětlíme, co je NFC a jak funguje, co se při NFC platbách mobilem skutečně děje, k čemu dalšímu ji můžete využít a jak je to s bezpečností. Ukážeme si také, co jsou NFC tagy a jak mohou usnadnit některé každodenní úkony.

Co kdyby došlo k celodennímu výpadku internetu? Okamžitý kolaps celé společnosti by se sice nekonal, ale běžný provoz by se začal velmi rychle komplikovat, protože dnešní svět je na internetu závislejší, než si často uvědomujeme. Které služby by přestaly fungovat jako první a co by se dělo například s platbami, dopravou nebo prací?

Průměrná rychlost stahování internetu v ČR vzrostla meziročně o 13,5 % a v srpnu 2026 dosáhla 115 Mb/s. Otestováno bylo přes 436 tisíc připojení.

WPA, WPA2, WPA3, AES nebo TKIP? Nastavení zabezpečení Wi-Fi může na první pohled působit zbytečně složitě. Když ale víte, co jednotlivé zkratky znamenají, je to vlastně docela jednoduché. Proto si vysvětlíme, jaké jsou mezi nimi rozdíly a která je dnes nejlepší volbou. Poradíme také, jaké nastavení zvolit, pokud máte doma starší zařízení, která nejnovější standard nepodporují.
Zjistěte rychlost svého připojení
na rychlost.cz