Rychlost.cz Články Vodafone představil novou generaci modemů a televizních boxů. Od inovací si slibuje lepší uživatelský zážitek

Vodafone představil novou generaci modemů a televizních boxů. Od inovací si slibuje lepší uživatelský zážitek

Autor článku: Jakub Janíček | 31.01.2024

Vodafone 22. ledna oznámil zahájení prodeje svého nového modemu Vodafone Station Wi-Fi 6. S jeho pomocí chce uživatelům nabídnout rychlejší a stabilnější internet i po připojení více zařízení. Kromě toho představil také nový set-top box Vodafone TV 3. Nově je možné sledovat Vodafone TV i bez externího zařízení pouze prostřednictvím mobilní aplikace.

Ilustrační obrázek

Nový modem nabídne vyšší rychlost a flexibilitu

Modernizovaný modem Vodafone Station Wi-Fi 6 uživatelům konečně nabídne nejnovější technologii Wi-Fi 6. V souvislosti s tím uživatelům poskytne vyšší rychlost a kapacitu pro více zařízení. Modem by měl být navíc připravený poskytovat internet nové generace s až gigabitovou rychlostí.

I přes modernizaci modem bohužel nesplňuje nové standardy pro technologii DOCSIS 4.0. Podle plánu by však k jejich implementaci mělo dojít v blízké době. Uživatelé tak mohou očekávat další verzi modemu, která bude ještě rychlejší a flexibilnější. Současný modem lze pronajmout za 100 Kč měsíčně.

Vodafone zároveň představil nový set-top box Vodafone TV 3

Vedle modemu Vodafone představil nový set-top box Vodafone TV 3, který posune uživatelský zážitek na zcela novou úroveň. Zařízení využívá operační systém Android, což zákazníkům umožní instalaci široké škály aplikací a her.

Kromě toho nabízí podporu 4K videa a integrovaný Chromecast pro jednoduché streamování obsahu. Set-top box obsahuje populární služby jako Voyo, HBO Max, Amazon Prime Video a YouTube. Podobně jako u O2 TV chybí v nabídce Netflix, a to kvůli nedostatečné certifikaci. Uživatelé si set-top box mohou pronajmout už od 120 Kč měsíčně.

Aplikace umožní sledovat Vodafone TV bez externího zařízení

Kromě hardwarových novinek se Vodafone rozhodl expandovat i v oblasti softwaru. Uživatelé mohou nově sledovat Vodafone TV přímo na chytrých televizorech bez potřeby externího zařízení. Aplikace je dostupná pro televizory Samsung (výroba od roku 2018), Android/Google TV (výroba od roku 2017) a nově také pro LG televizory s webOS 5.x vyráběné od roku 2020.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Česká republika se připojila k prohlášení o 6G sítích spolu s USA, Kanadou a Japonskem, aby zajistila bezpečný vývoj sítí a ochranu osobních dat jednotlivců. 6G slibuje extrémně rychlý internet a nové technologie, jako je například holografická teleprezence.

Rychlost internetu v únoru roku 2024.

České dráhy modernizují Wi-Fi připojení ve vlacích. Ve spolupráci s ČD - Telematika dojde k výměně starých routerů za novou technologii ve více než 190 vozech. Upgrade zahrnuje podporu veřejných datových frekvencí a přípravu na 5G sítě, přičemž zvýší maximální rychlost až na 5,5 Gbps. Modernizace se týká osobních i rychlíkových vozů, včetně jednotek railjet.

Vědci udělali obrovský krok směrem ke kvantovému internetu, což by mohlo výrazně zvýšit rychlost a bezpečnost online komunikace. Klíčovým průlomem je schopnost ukládat a znovu získávat qubity – základní jednotky kvantového výpočtu – při pokojové teplotě, což otevírá dveře k širšímu využití této technologie. Vědci se však musí poprat i s dalšími překážkami.

V roce 2023 T-Mobile navzdory ekonomickým výzvám investoval do své infrastruktury více než 3 miliardy Kč. To mu umožnilo rozšířit síť do více než 140 měst a obcí. Zároveň mohl zahájit testování vysokorychlostního internetu s rychlostí až 8 Gb/s. V průběhu roku se zaměřil také na své zákazníky, díky čemuž jejich počet meziročně vzrostl o 1,6 %.