Rychlost internetu je pro většinu uživatelů na jednom z předních míst, když hodnotí svého poskytovatele, z dalších důležitých faktorů je to cena a agregace. Obyvatelé hlavního města jsou na tom vcelku velice dobře, ovšem to je prostě jiný svět, v menších městech se situace může značně odlišovat.
Výběr internetu dokáže ovlivnit kvalitu vašeho života, zejména pokud k práci nebo pro radost potřebujete stabilní a rychlé připojení. Proto vám na rychlost.cz každý měsíc poskytujeme přesné statistiky o rychlostech internetu v jednotlivých okresech a přes různé typy připojení. Vše na základě reálných dat. Zajímá vás, jak si vede zrovna váš okres a jestli by nestálo za to změnit poskytovatele? Mrkněte na naše porovnání!
Když máte rychlé připojení, ale dochází k výraznému kolísání rychlosti, je něco nejspíš špatně. Kde začít hledat, to je otázka. V zásadě jako první byste měli ověřit, zda připojení skutečně nabízí rychlost, kterou máte sjednanou s poskytovatelem ve smlouvě. Problémy může dělat i velké množství spuštěných aplikací, to je třeba zkontrolovat a případně nechat jen ty, které opravdu momentálně využíváte. Potom si ověříte agregaci a zkontrolujete router.
Denně si na stránce Rychlost.cz změří rychlost internetu tisíce až desetitisíce uživatelů, kteří hledají objektivní a nezkreslené informace o svém připojení. Hosting serveru Rychlost.cz na vašem serveru pomůže podávat co nejpřesnější informace uživatelům a zviditelní vaši značku. Pojďme si tedy detailně rozebrat všechny výhody hostování a důvody, proč nové servery hledáme.
Jak rychlý internet jsme měli v České republice v průběhu měsíce dubna 2020? Podívejte se na přehledné výsledky testů rychlosti, prohlédněte si žebříčky s porovnáním jednotlivých poskytovatelů internetu a zjistěte, jaké připojení bylo nejrychlejší.
Jak rychlý internet jsme měli v České republice v průběhu měsíce března 2020? Podívejte se na přehledné výsledky testů rychlosti, prohlédněte si žebříčky s porovnáním jednotlivých poskytovatelů internetu a zjistěte, jaké připojení bylo nejrychlejší.
Používání switchů (síťových přepínačů) je v současnosti výsadou zejména podnikových sítí, své uplatnění však mají i v sítích domácích. Na trhu narazíte na switche v různých cenových kategoriích, které se liší parametry i doplňujícími funkcemi. Na jaké se zaměřit a podle čeho nový switch vybrat? Právě této problematice se budeme věnovat na následujících řádcích.
Síťové ethernetové kabely se zpravidla využívají k přenosu dat. Standardy IEEE 802.3af a 802.3at však navíc definují funkci napájení po síťovém kabelu. Malá síťová zařízení tak můžete napájet i bez nutnosti přivádět napětí dalším samostatným kabelem. Pojďme se zaměřit na výhody a nevýhody PoE (Power over Ethernet) a jeho specifika.
Pokud chcete připojit počítač k internetu nebo do domácí sítě pomocí kabelu, máte dvě možnosti. Buď si v obchodě koupíte již hotový kabel s konektory v požadované délce, nebo si jej vyrobíte svépomocí. Domácí výroba síťového kabelu je nezbytná zejména v případě, potřebujete-li jej protáhnout úzkým otvorem, do kterého se konektor nevejde. Musíte ho obvykle namontovat dodatečně až po protažení kabelu skrz malý otvor. Přečtěte si, jak takový kabel vyrobit a jak opravit ten stávající.
Z bouřky jde už tak nějak podvědomě docela strach, máte taky ten pocit? A hlavně v létě, kdy se najednou za parného dne zatáhne obloha a objeví se během chvilky temné, modrošedé mraky, bezvětří se promění v zesilující nápory větru a k prvnímu zahřmění není daleko. Pojďte zjistit, zdali mají rozmary počasí vliv na kvalitu vašeho připojení k internetu.
Pokud se s mobilním telefonem pohybujete (chodíte doma, jedete autem, hromadnou dopravou, někdy stačí jen popojít o pár desítek metrů), můžete se setkat s tím, že signál slábne nebo se úplně ztrácí. Je to nepříjemné, navíc taková situace nastane prakticky vždy v situaci, kdy potřebujete něco dokončit, to už je zákon schválnosti. Je-li v dosahu další Wi-Fi síť, která má lepší signál, lze ovšem najít schůdné řešení.
Už samotné pořízení kvalitního routeru bývá poměrně komplikované, a proto problémy spojené s jeho používáním otravují dvojnásob. Podívejte se na několik praktických informací, tipů a rad, které vám v první řadě představí samotný router a v druhé poradí, jak vyřešit jeho nežádoucí přehřívání.
Svět počítačů a technologií se vyvíjí stéle dopředu, občas ani nestíháte sledovat, co je nového. K takovým výrazným skokům patří i nástup kvantového internetu - připojení nové generace. Kvantová technologie je na dosah, třebaže od komerčního provozu ji dělí ještě několik let. Ale výsledek bude bezesporu stát za to!
Určitě se do stavby domu nepustíme naslepo, bez projektu a konzultace s odborníky. I tak ale musíte mít na zřeteli datové rozvody, bez nichž se dnes žádný moderní dům ani jiná stavba neobejde. U své nové domácnosti jistě budete chtít využívat inteligentní řízení provozu a datové rozvody (spolu s anténními a dalšími rozvody) jsou bezesporu k této funkci potřebné.