Rychlost.cz Články O2 spouští novou kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“. Zároveň chce letos zmodernizovat celou mobilní síť

O2 spouští novou kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“. Zároveň chce letos zmodernizovat celou mobilní síť

Autor článku: Jakub Janíček | 06.05.2024

O2 pokračuje v modernizaci své mobilní sítě a přináší 5G připojení do čím dál tím více lokalit v Česku. S rostoucí spotřebou dat navyšuje kapacitu sítě a spouští kampaň, která má za cíl poukázat na výhody 5G připojení. Zákazníci si také mohou aktivovat neomezená „Data naplno“ a užívat si rychlý internet bez omezení.

Ilustrační obrázek

Mobilní data se stala nepostradatelnou součástí našich životů. Sledujeme videa, posloucháme hudbu, hrajeme hry a komunikujeme s přáteli – to vše online a nejlépe bez sekání. Operátor O2 reaguje na rostoucí datovou poptávku masivní modernizací své sítě a přináší 5G připojení do téměř každého koutu Česka.

5G bleskově dobývá Česko – kde všude je k dispozici?

O2 ve spolupráci se společností CETIN intenzivně pracuje na rozšíření 5G pokrytí. V současnosti si nejmodernější síť užívá již 88,6 % populace, což odpovídá 59 % území České republiky. Za posledních pět let se průměrná spotřeba dat na jednoho zákazníka zvýšila více než dvanáctinásobně. Meziročně pak narostla o 30 %. Tento trend potvrzuje, že data jsou palivem 21. století.

O2 na tuto rostoucí poptávku reaguje nejen rozšiřováním 5G pokrytí, ale také navyšováním kapacity sítě. Celková instalovaná kapacita je dnes pětinásobně vyšší než před pěti lety, což umožňuje plynulé připojení i při vysokém zatížení, které způsobují zejména velké sportovní události. V letošním roce chce 5G signálem pokrýt okolo 650 lokalit hlavně na jižní Moravě. Hůře dostupné stanice plánuje zmodernizovat příští rok.

O2 spouští kampaň „Nejlepší 5G síť podle vás“

S novou kampaní „Nejlepší 5G síť podle vás“ chce O2 ukázat, jaké možnosti 5G síť nabízí a jak ji využít na maximum. Všichni zákazníci s tarifem nebo předplacenou kartou mají k dispozici neomezená „Data naplno“, která si mohou aktivovat zdarma až pětkrát měsíčně na 24 hodin.

To se hodí například při sledování důležitého zápasu na cestách, hraní online her s přáteli nebo sledování filmů ve vysokém rozlišení i mimo dosah Wi-Fi. Kvalita a rychlost sítě jsou pro O2 klíčové. Nejen díky tomu hodnotí zákazníci O2 síť už tři roky po sobě jako nejlepší na trhu. Potvrzují to i nejnovější výsledky měření zákaznické spokojenosti IPSOS, podle kterých je 5G síť od O2 vnímána jako nejrychlejší a nejkvalitnější.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Vodafone jako jediný operátor v ČR spojil síly s Prima+. V souvislosti s tím 21. května přejmenoval svou internetovou televizi na Vodafone TV+. Uživatelé automaticky získají tarif Prima+ PREMIUM s přístupem k více než 2 000 českým i zahraničním titulům. Předplatné je vyjde na 220 až 390 Kč měsíčně.

Fanouškové kvalitní filmové a seriálové zábavy mají k dispozici další kanál plný nestárnoucích titulů, a to Warner TV. Za jeho spuštěním stojí mediální gigant Warner Bros. Discovery, který divákům přináší to nejlepší ze své bohaté knihovny. Těšit se můžete na trháky, jako je Blade Runner, ale i oblíbené superhrdiny z dílny DC. Jak Warner TV naladíte a co vše od ní můžete očekávat?

Internet se mění a hrozí, že se z něj stane „zombie“ plné automaticky generovaného obsahu. Tento fenomén, označovaný jako „slop“, je tvořen texty a obrázky generovanými umělou inteligencí bez lidského dohledu. Slop je nebezpečný zejména proto, že často obsahuje nepravdivé informace, které mohou být matoucí a zavádějící.

Google Bard (Gemini) a ChatGPT-4 jsou dva nejpokročilejší jazykové modely umělé inteligence. Jak se od sebe liší a co vše dokážou? Přečtěte si naše porovnání obou AI nástrojů a zjistěte, který z nich je pro vás tím pravým pomocníkem, ať už se chystáte AI využívat při práci nebo jste jen zvědaví, co vše umí. Prozkoumejte dostupné funkce, kvalitu výstupů i cenové rozdíly.

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě. Zákazníci T-Mobile stále více využívají mobilní data, jejichž spotřeba meziročně vzrostla o 33,2 %. Společnost pokračuje v masivních investicích do digitalizace a výstavby ultrarychlých 5G sítí, kdy pokrytí obyvatel 5G signálem dosáhlo 85 %, a do konce roku 2024 plánuje pokrýt přes 90 % populace.