Rychlost.cz Články CETIN vstupuje do světa kybernetické bezpečnosti s novou značkou CETIN X

CETIN vstupuje do světa kybernetické bezpečnosti s novou značkou CETIN X

Autor článku: Jakub Janíček | 29.04.2024

CETIN rozšiřuje své aktivity o oblast kybernetické bezpečnosti. S novou značkou CETIN X nabízí firmám i veřejné správě komplexní ochranu před kybernetickými hrozbami. Portfolio služeb zahrnuje nepřetržitý monitoring, analýzu hrozeb, pokročilé testy a implementaci nových bezpečnostních opatření. Ke zvýšení efektivity využívá také umělou inteligenci.

Ilustrační obrázek

Společnost CETIN je již několik let významným hráčem na poli telekomunikační infrastruktury v České republice. Není tedy divu, že se snaží reagovat na nové trendy a hrozby. Mezi ně patří také kybernetické útoky, jejichž četnost roste raketovou rychlostí. V souvislosti s tím společnost koncem dubna představila portfolio služeb kybernetické bezpečnosti pod novou značkou CETIN X.

Ochrana v kyberprostoru 24/7

S rostoucí digitalizací a závislostí na online službách se zvyšuje i riziko kybernetických útoků. Ty mohou během několika minut vyřadit infrastrukturu, připravit firmy o kritická data a paralyzovat jejich provoz. Důsledky mohou být fatální, čehož si je vědoma i společnost CETIN.

V souvislosti s tím vytvořila novou značku CETIN X, která nabízí komplexní ochranu pro firmy i veřejnou správu. Součástí je také služba CETIN X iSOC (Intelligent Security Operations Center), která poskytuje nepřetržitý dohled nad zařízeními, datovou sítí a provozem klienta.

Umělá inteligence ve službách kybernetické bezpečnosti

CETIN mimo jiné spolupracuje s IBM, díky čemuž využívá jejich technologii QRadar s pokročilou umělou inteligencí. Ta pomáhá sjednotit zkušenosti bezpečnostních analytiků, zrychlit řešení kybernetických útoků a maximalizovat produktivitu bezpečnostního týmu. Ve zkratce je tedy integrace umělé inteligence opravdový game changer, díky kterému je služba mnohem efektivnější.

Nové komplexní portfolio služeb

CETIN X nově nabízí širokou škálu služeb v oblasti kybernetické bezpečnosti, včetně prvotní konzultace, auditu, návrhu a implementace potřebných opatření. Součástí portfolia jsou i pokročilé testy, které simulují reálný kybernetický útok s cílem odhalit slabiny systému. Není pochyb, že se CETIN snaží stát jedničkou na trhu, což by mohlo v budoucnu vést i k dalšímu rozvoji nabízených služeb.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Vodafone jako jediný operátor v ČR spojil síly s Prima+. V souvislosti s tím 21. května přejmenoval svou internetovou televizi na Vodafone TV+. Uživatelé automaticky získají tarif Prima+ PREMIUM s přístupem k více než 2 000 českým i zahraničním titulům. Předplatné je vyjde na 220 až 390 Kč měsíčně.

Fanouškové kvalitní filmové a seriálové zábavy mají k dispozici další kanál plný nestárnoucích titulů, a to Warner TV. Za jeho spuštěním stojí mediální gigant Warner Bros. Discovery, který divákům přináší to nejlepší ze své bohaté knihovny. Těšit se můžete na trháky, jako je Blade Runner, ale i oblíbené superhrdiny z dílny DC. Jak Warner TV naladíte a co vše od ní můžete očekávat?

Internet se mění a hrozí, že se z něj stane „zombie“ plné automaticky generovaného obsahu. Tento fenomén, označovaný jako „slop“, je tvořen texty a obrázky generovanými umělou inteligencí bez lidského dohledu. Slop je nebezpečný zejména proto, že často obsahuje nepravdivé informace, které mohou být matoucí a zavádějící.

Google Bard (Gemini) a ChatGPT-4 jsou dva nejpokročilejší jazykové modely umělé inteligence. Jak se od sebe liší a co vše dokážou? Přečtěte si naše porovnání obou AI nástrojů a zjistěte, který z nich je pro vás tím pravým pomocníkem, ať už se chystáte AI využívat při práci nebo jste jen zvědaví, co vše umí. Prozkoumejte dostupné funkce, kvalitu výstupů i cenové rozdíly.

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě. Zákazníci T-Mobile stále více využívají mobilní data, jejichž spotřeba meziročně vzrostla o 33,2 %. Společnost pokračuje v masivních investicích do digitalizace a výstavby ultrarychlých 5G sítí, kdy pokrytí obyvatel 5G signálem dosáhlo 85 %, a do konce roku 2024 plánuje pokrýt přes 90 % populace.