Rychlost.cz Články T-Mobile otevírá v Praze „Upload Hotspot“. Zájemci skrze něj mohou odzkoušet rychlost internetu T Fiber

T-Mobile otevírá v Praze „Upload Hotspot“. Zájemci skrze něj mohou odzkoušet rychlost internetu T Fiber

Autor článku: Jakub Janíček | 07.02.2024

T-Mobile přináší revoluci ve sdílení dat s novým „Upload Hotspotem“. Uživatelé ho mohou vyzkoušet v pražském Magenta Experience Centre. Díky nové technologii XGS-PON a síti T Fiber mohou uživatelé nahrávat data rychlostí až 8 Gb/s. Pro využití sítě musí být zařízení vybaveno 10Gb/s síťovou kartou, kterou lze zapůjčit. Společnost vysokorychlostní internet prozatím pouze testuje.

Ilustrační obrázek

V dnešní digitální éře, kde se stále více upřednostňuje rychlý přenos velkých objemů dat, přichází T-Mobile s inovativním řešením v podobě optického internetu T Fiber. S ním mohou uživatelé nahrávat obsah rychlostí až 8 Gb/s. Vysokorychlostní internet lze vyzkoušet v pražském Magenta Experience Centre, ve kterém je nově dostupný Uploud Hotspot pro bleskové nahrávání obsahu.

T-Mobile skrze T Fiber nabízí internet s rychlostí až 8 GB/s

T Fiber představuje pro T-Mobile průlom v oblasti internetového připojení. Díky použití nejnovější technologie XGS-PON, která nahradila tradiční pevnou přístupovou síť operátora, mohou uživatelé využívat symetrickou rychlost až 8 Gb/s.

Technologie byla původně spuštěna v Olomouci jako pilotní projekt. V současnosti je dostupná i v dalších vybraných lokalitách. Pro dosažení požadované rychlosti potřebují uživatelé výkonný notebook a 10Gb/s síťovou kartu s ethernetovým portem. V případě potřeby je možné síťovou kartu zapůjčit přímo od T-Mobile.

Zájemci mohou navštívit nový Upload Hotspot

Pokud si chcete vysokorychlostní internet vyzkoušet, můžete navštívit „Upload Hotspot“ v pražském Magenta Experience Centre. T-Mobile se tímto krokem snaží nalákat nejen běžné uživatele, ale především tvůrce, kteří musí v rámci své práce manipulovat s velkým objemem dat.

Uživatelé a tvůrci se mohou do centra kdykoliv dostavit a vyzkoušet, jak rychlé je nahrávání obsahu pomocí nové technologie. V praxi by mělo být možné nahrát například hodinové video (1,4 GB) ve FULL HD na YouTube za 1 sekundu. T-Mobile má v plánu technologii dále testovat a pracovat na jejím rozšíření i do dalších lokalit.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Česká republika se připojila k prohlášení o 6G sítích spolu s USA, Kanadou a Japonskem, aby zajistila bezpečný vývoj sítí a ochranu osobních dat jednotlivců. 6G slibuje extrémně rychlý internet a nové technologie, jako je například holografická teleprezence.

Rychlost internetu v únoru roku 2024.

České dráhy modernizují Wi-Fi připojení ve vlacích. Ve spolupráci s ČD - Telematika dojde k výměně starých routerů za novou technologii ve více než 190 vozech. Upgrade zahrnuje podporu veřejných datových frekvencí a přípravu na 5G sítě, přičemž zvýší maximální rychlost až na 5,5 Gbps. Modernizace se týká osobních i rychlíkových vozů, včetně jednotek railjet.

Vědci udělali obrovský krok směrem ke kvantovému internetu, což by mohlo výrazně zvýšit rychlost a bezpečnost online komunikace. Klíčovým průlomem je schopnost ukládat a znovu získávat qubity – základní jednotky kvantového výpočtu – při pokojové teplotě, což otevírá dveře k širšímu využití této technologie. Vědci se však musí poprat i s dalšími překážkami.

V roce 2023 T-Mobile navzdory ekonomickým výzvám investoval do své infrastruktury více než 3 miliardy Kč. To mu umožnilo rozšířit síť do více než 140 měst a obcí. Zároveň mohl zahájit testování vysokorychlostního internetu s rychlostí až 8 Gb/s. V průběhu roku se zaměřil také na své zákazníky, díky čemuž jejich počet meziročně vzrostl o 1,6 %.