Rychlost.cz Články Společnost O2 získala jako první prestižní bezpečnostní certifikát. Posouvá tak ochranu dat na zcela novou úroveň

Společnost O2 získala jako první prestižní bezpečnostní certifikát. Posouvá tak ochranu dat na zcela novou úroveň

Autor článku: Jakub Janíček | 09.02.2024

Společnost O2 dosáhla významného milníku v oblasti kybernetické bezpečnosti, když jako první poskytovatel v České republice získala prestižní certifikaci SOC 2 Typ II. Tento úspěch nejenže vyzdvihuje vysokou úroveň ochrany a bezpečnosti dat, kterou O2 svým zákazníkům nabízí, ale také otevírá společnosti dveře k novým zakázkám.

Ilustrační obrázek

V současnosti je bezpečnost dat na prvním místě. To dobře chápe i společnost O2, která nedávno dosáhla významného milníku v oblasti kybernetické bezpečnosti a ochrany dat. S hrdostí oznámila, že její cloudové a bezpečnostní služby O2 úspěšně prošly náročným auditem a získaly prestižní certifikaci SOC 2 Typ II. Prozatím se jedná o jediného českého poskytovatele s tímto certifikátem.

O2 je první poskytovatelem v ČR, kterému se podařilo certifikát získat

Certifikace SOC 2 Typ II je mezinárodně uznávaným standardem, který se zaměřuje na ochranu, bezpečnost a dostupnost dat. Pro zákazníky O2 to znamená, že jsou jejich data spravována v prostředí, které splňuje nejvyšší požadavky na bezpečnost, dostupnost, integritu a soukromí.

„Bezpečnost a ochrana zákaznických dat jsou pro O2 prioritou. Certifikát SOC 2 potvrzuje, že v rámci O2 Cloudu dodržujeme přísné bezpečnostní normy a naše pravidelné interní kontroly jsou v souladu s nejvyššími bezpečnostními požadavky" uvedl v tiskové zprávě Tomáš Křešťák, ředitel produktů pevné sítě společnosti O2.

Certifikát jako klíč k velkým zakázkám

Audit věnoval zvláštní pozornost klíčovým službám O2 Cloud, jako jsou O2 virtuální datové centrum, O2 Privátní cloud a bezpečnostní služby (O2 Cyber Security a O2 Security Expert Centrum). Díky certifikátu tak může své služby poskytnout i poskytovatelům cloudových řešení pro státní správu.

Kromě toho samozřejmě O2 stouplo i v očích veřejnosti a podnikatelů. Všichni si přitom mohou být jistí, že jsou jimi využívané služby opravdu bezpečné a maximálně odolné vůči případným kybernetickým útokům. O2 Cloud je navíc vhodným řešením pro kriticky důležité systémy a na míru vyvinuté aplikace, čímž se společnost snaží cílit jak na již zaběhlé firmy, tak i začínající startupy.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Česká republika se připojila k prohlášení o 6G sítích spolu s USA, Kanadou a Japonskem, aby zajistila bezpečný vývoj sítí a ochranu osobních dat jednotlivců. 6G slibuje extrémně rychlý internet a nové technologie, jako je například holografická teleprezence.

Rychlost internetu v únoru roku 2024.

České dráhy modernizují Wi-Fi připojení ve vlacích. Ve spolupráci s ČD - Telematika dojde k výměně starých routerů za novou technologii ve více než 190 vozech. Upgrade zahrnuje podporu veřejných datových frekvencí a přípravu na 5G sítě, přičemž zvýší maximální rychlost až na 5,5 Gbps. Modernizace se týká osobních i rychlíkových vozů, včetně jednotek railjet.

Vědci udělali obrovský krok směrem ke kvantovému internetu, což by mohlo výrazně zvýšit rychlost a bezpečnost online komunikace. Klíčovým průlomem je schopnost ukládat a znovu získávat qubity – základní jednotky kvantového výpočtu – při pokojové teplotě, což otevírá dveře k širšímu využití této technologie. Vědci se však musí poprat i s dalšími překážkami.

V roce 2023 T-Mobile navzdory ekonomickým výzvám investoval do své infrastruktury více než 3 miliardy Kč. To mu umožnilo rozšířit síť do více než 140 měst a obcí. Zároveň mohl zahájit testování vysokorychlostního internetu s rychlostí až 8 Gb/s. V průběhu roku se zaměřil také na své zákazníky, díky čemuž jejich počet meziročně vzrostl o 1,6 %.