Rychlost.cz Články T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě

Autor článku: Jakub Janíček | 17.05.2024

T-Mobile zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2024. Podle nich zákazníci stále více využívají mobilní data, jejichž spotřeba meziročně vzrostla o 33,2 %. Operátor pokračuje v masivních investicích do digitalizace Česka a výstavby ultrarychlých 5G sítí, přičemž pokrytí obyvatel 5G signálem dosáhlo 85 %, a do konce roku 2024 plánuje pokrýt přes 90 % populace.

T-Mobile hlásí silný růst spotřeby dat a další investice do 5G sítě

T-Mobile zveřejnil hospodářské výsledky za první čtvrtletí roku 2024, které ukazují kontinuální růst v klíčových oblastech. Zákazníci stále více využívají mobilní data, jejichž spotřeba meziročně vzrostla o 33,2 %. T-Mobile přitom pokračuje v masivních investicích do digitalizace Česka a výstavby ultrarychlé 5G sítě.

Datová poptávka zákazníků nezná mezí

Spotřeba mobilních dat u zákazníků T-Mobile nadále strmě stoupá. V prvním čtvrtletí 2024 činil meziroční nárůst úctyhodných 33,2 %. Tento trend jasně ukazuje, že datově náročné služby jako streamování videa, online gaming nebo sdílení obsahu na sociálních sítích jsou mezi uživateli stále populárnější. T-Mobile na tuto poptávku reaguje kontinuálním zkvalitňováním a rozšiřováním své datové infrastruktury.

Miliardové investice do 5G sítě a optiky

Tajemstvím úspěšného fungování T-Mobile je kvalitní, dostupná a bezpečná síť. Proto operátor i v Q1 2024 pokračoval ve významných investicích do optické infrastruktury, výstavby 5G a modernizace sítě, které přesáhly 1 miliardu korun. Na konci prvního čtvrtletí dosáhlo pokrytí obyvatel 5G signálem úctyhodných 85 %. Do konce roku 2024 pak T-Mobile plánuje pokrýt ultrarychlou 5G sítí přes 90 % populace.

Revoluční 8G hotspot v Magenta Experience Centru

Aby T-Mobile zákazníkům umožnil naplno vyzkoušet bleskurychlé mobilní připojení, představil začátkem roku 2024 v pražském Magenta Experience Centru unikátní 8G upload hotspot. Ten nabízí nejrychlejší optické připojení se symetrickou rychlostí až 8 Gb/s.

S jeho pomocí například hodinové video ve Full HD rozlišení (1,4 GB) dokážete nahrát na YouTube za pouhou 1 sekundu. Kompletní obsah 2TB pevného disku pak zvládne zálohovat do cloudu za pouhých 33 minut a 20 sekund.

I přes náročné tržní podmínky a vysokou inflaci se T-Mobile v Q1 2024 podařilo meziročně navýšit zisky o 6,9 %. Tržby sice mírně poklesly o 1,1 %, ale díky příznivému vývoji na trhu, optimalizaci interních procesů a zefektivnění hospodaření firma vykázala solidní finanční výsledky. Zákazníci se tedy mohou těšit na další zkvalitňování a rozšiřování dostupných služeb.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):