Rychlost.cz Fórum Diskuze k článkům Jak mít pod kontrolou to, co dělají děti na internetu?

Jak mít pod kontrolou to, co dělají děti na internetu?

Jak mít pod kontrolou to, co dělají děti na internetu?

Diskuze k článkům
 
Diskuze k článku Jak mít pod kontrolou to, co dělají děti na internetu?

Děti v dnešní době již od nízkého větu touží po chytrém telefonu, tabletu, notebooku či stolním PC. Všechna tato zařízení jim umožňují surfovat na internetu, a to včetně stránek pro dospělé. Lze dětem nějakým způsobem omezit pohyb v online světě?

rychlost.cz - články
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: O2

S timhle nic neudelas a je to dnes zbytecna metoda. Nevim kolik let je tvem detem, ale jiste pamatujes takove ty VHS pujcovny. Tam byl koutek s erotickym obsahem, s tim teda pro dospele a stejne jsme na to ve 12ti letech koukali :D Dali se prohlizet krabicky a dala se i takova kazeta ziskat. Dnes? Mame internet, dite uz v 10ti letech ma moznost se podivat na tento obsah treba u kamarada, ziskat ho jinak. Je tak zbytecna ztrata casu a pokusu o blokaci. Navic casto dnes dite ve 12ti letech umi lepsi s PC jak rodic. Reseni? Prevence a to vysvetleni. Zakaz nikam nevede.

 
od beata637
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: HelaPC

Docela by mě zajímalo, jak by dnešní rodiče, kteří dávají dětem do ruky tablet, nebo telefon už od malička, dokázali žít dřív, když nic takového nebylo. Rodiče dřív s dětmi trávili mnohem víc času a věnovali se jim. Nyní jim strčí do ruky tablet a mají od nich klid. Přijde mi to smutné. Já se snažím s dětmi trávit co nejvíc volného času a hrát si s nimi s různými hračkami, které je rozvíjí. Jako například: https://armik.cz/stavebnice-sluban-formule-1-prepravni-nakladak-m38-b0357/ .