Telefónica O2, ústředny, přístupová síť, ADSL, VDSL

Telefónica O2, ústředny, přístupová síť, ADSL, VDSL

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
Strana:1 2 3 4 5 6 7
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

technikO2:10.10.2011 19:51Asi tak, a pokud službu reklamujete, tak k Vám přijede technik a ten linku přeměří, a řekne Vám skutečnou rychlost.

Tak tady bych se ohradil. Protože by to měl být marný výjezd a ten by měl být účtován. Z té spousty stížností na rychlost, které jsem kdy řešil, tak bylo snad procento, kde chyba byla na straně poskytovatele.

 
od servatka
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde si můžu zjistit délku od ústředny a útlum kabelů. Děkuji

 
od techniko2
příspěvků: 13
IP: (zobrazit)

Servatka:23.10.2011 14:06Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde si můžu zjistit délku od ústředny a útlum kabelů. Děkuji

Pokud máte aktivní službu, tak mi napište buďto identifikátor linky nebo telefonní číslo, a já Vám to zjistím. Jinak se toho těžko dopátráte.

 
od jammmer
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

Muzu se zeptat, jak je reseno u vDSL QoS? Nektere protokoly jako napr. FTP jsou pres den docela brutalne zariznute, ackoli treba http jede naplno. Kdo urcuje, co ma prioritu a co ne?

 
od yaya005
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Servatka:23.10.2011 14:06Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde si můžu zjistit délku od ústředny a útlum kabelů. Děkuji

Dopátráte se... jak napsal TechnikO2... Pokud máte aktivní službu, tedy přiděleno telefoní číslo a linka vám již nějaký čas funguje není to zas takový problém. Tyto údaje má k dispozici každý operátor technické podpory O2. Není důvod, pokud je tedy linka, o kterou se vám jedná hlášena na vás, aby vám tyto údaje operátor na požádání nesdělil. Ovšem... musíte mít trochu štěstí na konkrétního operátora. Bohužel jsem zažil i takové "odborníky", kteří si dokázali vycucat z prstu fiktivní hodnoty útlumu, SNR a délky vedení a dokonce na těchto "základech" dále řešily se zákazníkem daný problém.

Držím palce.

Mimochodem... O2 má své vlastní servry pro testování rychlosti, které se ale nedájí bežně použít. Tedy, servr sídlí na adrese: http://rychlost.o2isp.cz a na tuto stránku se volně dostane každý, ovšem pro přístup k měření vás do systému musí zaregistrovat operátor. Tyto servry jsou k dispozici operátorům O2 při řešení potíží s rychlostí datového toku na lince zákazníka. Vzhledem k tomu, že jak jsem uvedl, do systému měření není veřejný přístup, nejsou tyto servry nikterak zatížené a díky tomu poskytují relevantní výsledky.

Operátor technické podpory má ještě některé další nástroje, kterými může zjistit rychlost dat na konkrétní lince, ovšem tyto testy jsou časově dost náročné a tak je ve většině případů ani zkušení operátoři při hovoru se zákazníkem nepoužívají, nehledě na to, že testovací SW který má operátor k dispozici má mnoho funkcí, o kterých O2 své operátory při školeních ani neinformuje. Z hlediska nastavení jsou pak důležité 2 základní hodnoty. Typ rychlostního profilu nastavéný na portu, na kterém je zákazník připojen a nastavení typu rychlostního profilu na BRASu(rychlostní hrdlo). Obě uvedené hodnoty musí odpovídat parametrům linky(délka vedení, odstup signálu od šumu, útlum, přítomnost rušivých párů atd) a konkrétnímu nastavení služeb, které zákazník odebírá.(profil na BRASu vyjadřuje rychlost internetového připojení. profil na PORTu pak rychlost celkovou, tedy např. včetně IPTV). O obou těchto hodnotách zákazník nebývá informován. Jednak to ve většině případů není nutné a za druhé, "bežného" zákazníka by mohly jen zbytečně mást. Např. hodnota profilu na portu obsahuje nejen část rychlosti, která je vyhrazená pro IPTV, ale navýc rychlostní rezervu(nevým, jak to srozumitelně lépe nazvat), která se u IPTV využívá k přenosu kontrolních paketů, aby se omezilly chyby v samotném IPTV streamu, které vzniknou při přenosu. Samozřejmě to také není v zájmu samotné O2, tyto technické údaje zákazníkům sdělovat, neboť by např. mohl jejich špatnou interpretací zákazník dojít k CHYBNÉMU závěru, že tato nastavení neodpovídají smlouvě, kterou má zák. uzavřenu.

 
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

yaya005:27.10.2011 04:28Operátor technické podpory má ještě některé další nástroje, kterými může zjistit rychlost dat na konkrétní lince, ovšem tyto testy jsou časově dost náročné a tak je ve většině případů ani zkušení operátoři při hovoru se zákazníkem nepoužívají.

Tak to by mě zajímalo co může operátor tesu udělat za diagnostiky na testování rychlosti na lince. Můžou zjistit trafik na portu a to ne u všech karet. U některých VDSL karet nezjistí trafik ani dohled.

 
od nonstopradio
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

mám potíže s rychlostí ADSL, O2 mi tvrdí pokaždé něco jiného, nejdřív žem můžu mít až 9Mbit, nyní mám 6Mbit a předtím mi řekli že víc to nejde a než jsem byl donucen přejít k O2 tak jsem používal volný.cz a tam to jelo na té samé lince spolehlivě přes 7Mbit!

Můžete mi zjistit jaké jsou parametry linky - útlum, vzdálenost od ústředny - na lince 257313229? Jak rychlé ADSL tam podle Vás jde a jak rychlé VDSL tam jde? Do včerejšího poledne mi O2 tvrdili že VDSL není možné, včera mi řekli že ano. Je to bordel!!! Z toho jsem zmatený víc, než kdyby mi řekli rychlostní parametry těch portů na ústředně jak je mám teď nastavené.

Díky, pokud mi pomůžete se zjištěním rychlostí.

 
od ripper6
příspěvků: 62
IP: (zobrazit)

nonstopradio:12.11.2011 14:40Dobrý den,

mám potíže s rychlostí ADSL, O2 mi tvrdí pokaždé něco jiného, nejdřív žem můžu mít až 9Mbit, nyní mám 6Mbit a předtím mi řekli že víc to nejde a než jsem byl donucen přejít k O2 tak jsem používal volný.cz a tam to jelo na té samé lince spolehlivě přes 7Mbit!

Můžete mi zjistit jaké jsou parametry linky - útlum, vzdálenost od ústředny - na lince 257313229? Jak rychlé ADSL tam podle Vás jde a jak rychlé VDSL tam jde? Do včerejšího poledne mi O2 tvrdili že VDSL není možné, včera mi řekli že ano. Je to bordel!!! Z toho jsem zmatený víc, než kdyby mi řekli rychlostní parametry těch portů na ústředně jak je mám teď nastavené.

Díky, pokud mi pomůžete se zjištěním rychlostí.

Prave mam pocit ze O2 tim ze ma hodne zakazniku, tak je problem ze pak kolisa dost linka.

Pisou ruzne spekulace ale je mozny ze O2 omezuje nektery protokoly a stranky? Treba se to rikalo u rapidshare. Maj i ve smlouve ze muzou regulovat provoz a to ma hodne provideru.

Kde jsem nasel nejlepsi podminky tak ty ma akorat GTS Novera kterou jako home stanice zastupuje firma Communication cz

 
od lany
příspěvků: 47
IP: (zobrazit)

Dobrý den, nerad bych zanášel jiné téma, ale může mi někdo poradit jak si nechat zvýšit synchronizační rychlost ADSL Vodafone které je přeprodané od O2? Na druhé lince provozuji druhým rokem ADSL O2 a tam tenkrát nebyl problém rychlost zvednout. (vlastní modem Linksys WAG160N) U Vodafonu operátor vůbec nepochopil co po něm chci. ;-)

 
od vlastousek
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

nonstopradio:12.11.2011 14:40Dobrý den,

mám potíže s rychlostí ADSL, O2 mi tvrdí pokaždé něco jiného, nejdřív žem můžu mít až 9Mbit, nyní mám 6Mbit a předtím mi řekli že víc to nejde a než jsem byl donucen přejít k O2 tak jsem používal volný.cz a tam to jelo na té samé lince spolehlivě přes 7Mbit!

Můžete mi zjistit jaké jsou parametry linky - útlum, vzdálenost od ústředny - na lince 257313229? Jak rychlé ADSL tam podle Vás jde a jak rychlé VDSL tam jde? Do včerejšího poledne mi O2 tvrdili že VDSL není možné, včera mi řekli že ano. Je to bordel!!! Z toho jsem zmatený víc, než kdyby mi řekli rychlostní parametry těch portů na ústředně jak je mám teď nastavené.

Díky, pokud mi pomůžete se zjištěním rychlostí.

tady to máte:

Pro telefonní číslo 257313229 jsou dostupné následující sítě:

Max. dostupná rychlost připojení pro VDSL je 16384 kbit/s

Max. dostupná rychlost připojení pro ADSL je 9216 kbit/s.

 
od nonstopradio
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

děkuji mmnohokrát za odpověď. Tento týden se to chystám jít řešit.

Ještě mě napadá otázka - může být rychlost závislá na operátorovi? V O2 prodejně mi tvrdili že jiný operátor mi může nabídnout vyšší rychlost protože má jinde ústřednu - já si myslím že to je nesmysl, vždyť přece ty DSLAMy jsou pořád na tom samém místě a všecko to stojí na té samé infrastruktuře i když to koupím od jiného operátora. Je to tak?

 
od smogi
příspěvků: 14
IP: (zobrazit)

nonstopradio:20.11.2011 22:52Dobrý den,

děkuji mmnohokrát za odpověď. Tento týden se to chystám jít řešit.

Ještě mě napadá otázka - může být rychlost závislá na operátorovi? V O2 prodejně mi tvrdili že jiný operátor mi může nabídnout vyšší rychlost protože má jinde ústřednu - já si myslím že to je nesmysl, vždyť přece ty DSLAMy jsou pořád na tom samém místě a všecko to stojí na té samé infrastruktuře i když to koupím od jiného operátora. Je to tak?

Ve velké většině případů ano, ale i ostatní operátoři mají své vlastní Dslamy, ale je jich jen velmi málo.

 
od tom449
příspěvků: 36
IP: (zobrazit)

Ahoj,

Chci se zeptat, jestli je zde někdo, kdo by mi mohl napsat, jaké typy kabelů vedou Telefonice v tomto místě:

http://www.mapy.cz/#x=18.326667&y=49.711382&z=17&c=23-31-14-30-28-29-27-h&q=L%C3%ADskovec&qp=10.338292_48.226311_20.597306_51.180186_6&d=ward_5896_0_3&l=3&t=o&u=m&umc=9qGQ6xVpD8APgpD&uml=Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek%2C%20okres%20Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek&uml=ulice%20Vratimovsk%C3%A1%2C%20Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek%2C%20okres%20Fr%C3%BDdek-M%C3%ADstek

Na mapě, na které lze zobrazit i telekomunikační vedení, jsem objevil, že tam vede klasický účastnický tel. kabel, ale ještě navíc nějaký dálkový kabel, který vede kolem té cesty až do ústředny v Paskově. Samozřejmě mě zajímá pouze to, zda je to optický kabel. V tom případě bych měl optiku totiž vedenou vedle plotu :D

Díky každému z Telefonicy, kdo by mi to řekl

 
od vmt
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Zdravím, chtěl bych se O2 technika zeptat....

Přeondili mi linku ADSL na VDSL a od té doby; nebo jinak:

Nejdřiv nešla vůbec -vymněnili kartu
pak nešel telefon -přehodily kabely

linka vypadává , kolísá rychlost -dal jsem modem na reklamaci (doporučeno operátorem)

No a se zapůjčeným modemem s 500,-KČ kaucí vypadává stejně a rychlost kolísá mezi 3MB až 13MB průběžně bez vlivu denní či noční hodiny. Jsem častějc na rychlost.cz než na svý mejlový schránce :-(

Moje otázka zní: co stím tedy pokud nechci skončit v blázinci nebo kriminále . Děkuji za odpověď.

 
od dhdecko
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Prosim vas, koupil jsem si internet od O2 optimal 16/1

ale namerim jen okolo 3/0,2

Proto jse chci zeptat cim to je a jestli by to neslo zrychlit.

Technik ktery mi to zaridil tvrdi ze jsme daleko od ustredny,ale me je to divne kdyz kamos kousek asi 200m ma internet 20/2

Tak se chci zeptat co s tim jak to napravit

dekuji

 
Strana:1 2 3 4 5 6 7

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.