Rychlost.cz Články T-Mobile v minulém roce investoval do infrastruktury 3 miliardy korun. Počet jeho zákazníků vzrostl o 1,6 %

T-Mobile v minulém roce investoval do infrastruktury 3 miliardy korun. Počet jeho zákazníků vzrostl o 1,6 %

Autor článku: Jakub Janíček | 26.02.2024

V roce plném ekonomických výzev dokázal T-Mobile nejen udržet, ale i posílit svou pozici na českém trhu. Díky investicím převyšujícím 3 miliardy korun se společnost mohla zaměřit na rozvoj infrastruktury. To vedlo k rozšíření sítě do více než 140 měst a obcí a zahájení testování vysokorychlostního internetu. Kromě toho T-Mobile zaznamenal 1,6% nárůst počtu zákazníků.

Ilustrační obrázek

V roce 2023, který byl pro českou ekonomiku plný výzev, dokázal T-Mobile nejen udržet svou pozici na trhu, ale také posílit svou infrastrukturu a rozšířit zákaznickou základnu. S investicemi přesahujícími 3 miliardy korun vyslala společnost jasný signál, že chce i přes stávající problémy budovat jednu z největších sítí v ČR. V souvislosti s tím začala testovat internet s rychlostí až 8 Gb/s.

Rozvoj infrastruktury jako klíč k budoucnosti

Investice do infrastruktury byly v roce 2023 klíčovým prvkem strategie T-Mobile. Poskytovatel pracoval s celkovým objemem investic ve výši 3,044 miliardy korun. Rozvoj optické sítě přitom zahrnoval modernizaci a rozšíření dosahu rychlého internetu do více než 140 měst a obcí.

Zároveň se mu podařilo v Olomouci dokončit přechod na standard XGS-PON, díky čemuž mohl začít testovat vysokorychlostní internet s rychlostí až 8 Gb/s. V rozšiřování a masivních investicích do infrastruktury chce pokračovat i v tomto roce. Motivací je nepochybně také získání ocenění Ookla Speedtest Awards™ za nejlepší mobilní pokrytí a nejrychlejší mobilní síť na území ČR.

T-Mobile v roce 2023 nezapomněl ani na zákazníky

S 1,6% nárůstem počtu zákazníků na 6,5 milionu a přírůstkem 653 518 uživatelů programu Magenta Moments si T-Mobile dokázal udržet svou zákaznickou základnu, a to i přesto, že mu ekonomická situace nebyla zrovna nakloněna.

Investice tudíž nesměřovaly pouze do infrastruktury, ale i uživatelského zážitku či nabídky produktů. V roce 2023 tak společnost vydala vylepšené modely mobilních telefonů T Phone a T Phone Pro. Součástí strategie bylo také spuštění již zmíněného programu Magenta Moments či nabídka letních datových balíčků s 30 GB zdarma.

Jedním z milníků byl též rebranding T-Mobile TV na MAGENTA TV a rozšíření nabídky programů například o Premier League, CANAL+ Sport, BBC First či připojení streamovací platformy Voyo. Možná i proto počet předplatitelů MAGENTA TV vzrostl o 12,2 % na 266 000.

Hledáte rychlý a spolehlivý internet? Zadejte adresu a vyberte si.
Vyplňte adresu přípojky (ulice a č.p.):

Umělá inteligence (AI) mění svět zákaznické péče. Společnost O2 implementuje AI nástroje, včetně aplikace Virtual Buddy, která pomáhá zaměstnancům rychle a efektivně řešit dotazy klientů. Díky AI se zkracuje doba řešení dotazů, zvyšuje se efektivita práce a zlepšuje se spokojenost zákazníků.

O2 a Air Bank rozšiřují spolupráci pod hlavičkou projektu Unity. Společní zákazníci mohou získat k novému telefonu Samsung Galaxy S24 zdarma 50palcovou LED televizi Samsung. Pokračuje také odměna 300 Kč měsíčně za placení faktur O2 z běžného účtu Air Bank. Všechny výhody Unity si mohou klienti aktivovat v online samoobsluze. Do budoucna se počítá se zapojením dalších firem ze skupiny PPF.

Čtyři nejnebezpečnější počítačové viry, které aktuálně útočí na české uživatele, jsou spyware Agent Tesla a Formbook, malware Rescoms, umožňující vzdálené ovládání, a adware Andreed napadající Android. Škodlivé kódy se šíří hlavně přes podezřelé e-maily a falešné aplikace.

Internetové vyhledávání, jak ho známe, směřuje k obrovské proměně. Google a další technologičtí giganti údajně plánují zavést poplatky za prémiové vyhledávací služby využívající výkonnou umělou inteligenci (AI). Důvodem jsou obrovské náklady na provoz těchto pokročilých systémů. Experti předpovídají, že všichni hlavní hráči v oboru AI budou nuceni přejít na předplatné, aby své náklady dokázali pokrýt.

Český operátor CETIN a polský Towerlinek Poland plánují v následujících letech pokrýt 125 km dálnice A1 mezi Ostravou a městem Čenstochová revoluční 5G sítí. Ta dokáže podporovat provoz autonomních a chytrých vozidel díky vysokorychlostnímu a spolehlivému mobilnímu internetu. Projekt zahrnuje vybudování komplexní infrastruktury pro streamování a analýzu dat pomocí AI v reálném čase.