Rychlost.cz Fórum Diskuze k článkům Optické připojení k internetu pod lupou

Optické připojení k internetu pod lupou

Optické připojení k internetu pod lupou

Diskuze k článkům
 
Diskuze k článku Optické připojení k internetu pod lupou

Hledáte nejvýhodnější připojení k internetu a nespokojíte se s průměrnou rychlostí nebo pochybnou stabilitou, kterou mohou ovlivnit i výkyvy počasí? V takovém případě rozhodně sáhněte po připojení pomocí optického vlákna.

rychlost.cz - články
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 273/291
Poskytovatel: PODA

Článek dobrý, sice stručný, ale pro případného zájemce dobrý.

A teď k tomu podstatnému. Odkaz na konci :"nezávazné poptávce připojení.".

Chápu, že si to dotyční asi zaplatili, ale ani jeden vám nezajistí optiku až do bytu, většina o optických kabelech hovoří ve smyslu: někde támhle za obzorem je hlavní páteř (provozuje Cetin) a ten to má v optice, domů vám to přivedeme po starých kabelech.

Konkrétně u mne (Praha - Modřany):

O2 + A1M - přívodní kabely od Cetinu - maximální rychlost 8Mbs, Ceny nebudu ani rozebírat, protože jsou drakonické.

HSL profi - 20 Mbps / 2 Mbps + TV 43 kanálů se zpětným zhlédnutím 48 h za 500,- Kč - 20Mbs po optice? si dělaj srandu ne? Odpověď na můj dotaz ohledně připojení: "Připojení funguje standardně po kabelových rozvodech telefonních linek. Zřízení se závazkem na 12 měsíců je nyní zdarma, pokud nevlastníte VDSL Modem, můžeme vám prodat nový za 1499,- nebo repasovaný za 600,-."

Eurosignal - Bezdrátové připojení 5G-Mini 10 Mbits 5 Mbits 475,- Kč?!! kde je ta optika? i kdyby to měli k vysílači přivedeno optikou, furt to je vzduchem a může to ovlivnit cokoliv.

No a zbytek to samé, furt to je bezdrátové připojení.

Pokud chcete optiku reálně až do bytu, nezbývá vám než se podívat, jestli u vás má připojení PODA, teda alespoň co se týká Prahy. bohužel Pražáci to asi číst nebudou, protože ti přece mají to úžasné UPC, které dokáže překonávat fyzikální zákony, a s měděného kabelu dokáže udělat optické připojení.

P.S. Ještě k té nabídce HSL profi, od PODY mám vybavení zadarmo! a 300/80 nebo 190/190Mbs + TV 80 + 5 volitelných programů (každý měsíc si mohu vybrat pět programů z placených kanálů a vyměnit si je), 7 dní zpětné zhlédnutí za 540,- Kč!!!

 
od cujic
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 281/459
Poskytovatel: Eurosignal

Ahoj,

co já vím tak eurosignal má připojené pouze některé lokality -části- Berouna. Nemají celý beroun. Co ja vím tak je v závodí a v bytovkách U parku. Ale asi jich mají mnohem víc. stačí se jich zeptat.