Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Praha - Zličín, dsl "natáhnout kabel za 350 000???"

Praha - Zličín, dsl "natáhnout kabel za 350 000???"

Praha - Zličín, dsl "natáhnout kabel za 350 000???"

Doporučení připojeni v .......
od rej
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,9/6,06
Poskytovatel: UPC internet

Zdravím,

v problematice internetového připojení se moc nevyznám, ale jelikož kamarád je technický analfabet, tak mu s tím pomáhám :).

Nastěhoval se do bytu na Zličíně, s tím, že po zadání jeho adresy (Sazovická 28) veškeré weby (dsl.cz, o2 ofic web) tvrdily, že tam je možno zřídit dsl od o2.

viz:

http://www.dsl.cz/overeni-dostupnosti-podle-adresy

Po nastěhování si tedy objednal "O2 Internet Optimal Plus." Řekli mu, že služba je vskutku možná a poslali mu smlouvu. Týden se neozvali, volá znovu a prý se "špatně podívali" a ze by museli "natáhnout drát za 350 000."

Volal tedy na T-mobile i Vodafone, kde mu řekli to samé. Na jejich oficialních stránkách se při oveření dostupnosti ale dozvíme něco jiného.

Prosím vás, řekněte mi, jak je možné, že když na oficiálních stránkách nabízí dsl připojení, tak pak řeknou toto? Vím, že by se tam nenastěhoval, kdyby toto věděl.

Nezblbnul to něják on? Pořád se mi nezdá, že by na Zličíně nebylo dsl.

Pokdu to opravdu nejde, nejedná se o klamavou reklamu?

Má vůbec nějakou možnost na drátové připojení? Nebo je dokázán jen na LTE modem s FUP?

Děkuji

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 15,5/3,22
Poskytovatel: Bartanet

Je to možné. Proto je ČR velmocí wi-fi připojení, protože pro last mile je to ve většině přípádů jediné možné.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 908/546
Poskytovatel: Centrio

on se stěhoval do domu, kde věděl, že by mělo bejt dsl? :D šílenec

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od rej
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 17,9/6,06
Poskytovatel: UPC internet

Úplně nerozumím, proč myslíš? O rychlost tolik nejde, on hlavně potřebuje dobrý ping a nemít FUP. Oficiální webový stránky poskytovatelů dsl na dané adrese nabízí, dokonce operátorka mu to i potvrdila, až po čase si vzpomněli, že to nejde. Tohle je na žalobu (náklady stěhování vzniklé klamavou reklamou...). Navíc, jedná se o panelák v Praze, tak bych nějak čekal že tam nějáký pevný drát bude. Asi jsem zmlsaný z Holešovic, kde máme kabelovou tv už 10 let. Naštěstí tam bydlí jen přechodně.

 
od velikypavel
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

špatné připojení je k ničemu
jinak teoreticky

to jako zaplatíš ten drát jedno-žilový a pak jim ho daruješ abys sis ho mohl pronajímat

tak to by nebylo zrovna výhodné
pořiď mnohažilový kabel
nebo optiku i pro sousedy
tak požaduj podíl na firmě
nebo jim drát pronajímej
a sjednej pojištění proti zcizení
komunistický socializmus skončil
teď budujeme něco jiného
a teď konec snění nemám ty peníze

 
od mus63
příspěvků: 61
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: PilsFree

Zdravím,

nějak mi není jasné, proč ten tvůj kamarád chce zrovna O2? Je to nejhorší možná varianta. Proč nejde k nějakému konkurenčnímu Wi-Fi poskytovateli? Nejen, že to bude mít velmi levné, ale hlavně i rychlejší, než s kyslíkem. (Samozřejmě FUP u Wi-FI se také neaplikuje...)

Mohl by jsi objasnit proč chce zrovna nejhorší možnou variantu nazývanou O2?

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

to je stejný, jako by ses zeptal, proč mají některý lidi rádi sado maso... prostě je to baví, líbí se jim to, i když podle mě sou divný, ale miliony dalších lidí po celym světě s tim problém nemají :D

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od velikypavel
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: UPC internet

MUS63 | 14.12.2015 22:56

Zdravím,

nějak mi není jasné, proč ten tvůj kamarád chce zrovna O2? Je to nejhorší možná varianta. Proč nejde k nějakému konkurenčnímu Wi-Fi poskytovateli? Nejen, že to bude mít velmi levné, ale hlavně i rychlejší, než s kyslíkem. (Samozřejmě FUP u Wi-FI se také neaplikuje...)

Mohl by jsi objasnit proč chce zrovna nejhorší možnou variantu nazývanou O2?

Drát je drát, vzduch je vzduch, optické vlákno je optické vlákno. Pan se asi nechce připojovat vzduchem.

I já musel ukončit vztah s poskytovatelem internetu co poskytoval připojení přes wifi, protože na budovu na trase přistavili jedno patro a ztratila se přímá dohlednost.