Rychlost.cz Fórum Síťový hardware O2 Comtrend VR-3026e Jak přesměrovat porty ( NAT virtual server )

O2 Comtrend VR-3026e Jak přesměrovat porty ( NAT virtual server )

O2 Comtrend VR-3026e Jak přesměrovat porty ( NAT virtual server )

Síťový hardware
Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

ZdravímrnrnMám tohle zařízení: Comtrend VR-3026e od O2 a narazil jsme na velký a zvláštní problém.rnChci nastvait porty pro svůj herní dedicated server.rnAle i když je nastavím i tak to nefunguje porty se tváří jako by nebyli vůbec otevřené nebo nevím.rnrnhttp://www.freeimagehosting.net/image.php?20827855a2.jpgrnrnPřesně takto jsem to měl nastaveno u mého původního: huawei echolife hg520i a fungovalo to bez problému!rnMůj server byl přes toto nastavení vidět a mohl jsem na něm hrát!rnrnTeď se snažím nastavit porty pro tenhle nový modem: VR-3026e, ale bez úspěchu.rnStále nevidím svůj herní server v internetovém seznamu servrů. Ale v Lan síti ho normálně vidím.rnJá myslím, že tam bude jestě někde něco potřeba nstavit, ale vůbec netuším kde :(

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

:07.06.2011 16:57ZdravímrnrnMám tohle zařízení: Comtrend VR-3026e od O2 a narazil jsme na velký a zvláštní problém.rnChci nastvait porty pro svůj herní dedicated server.rnAle i když je nastavím i tak to nefunguje porty se tváří jako by nebyli vůbec otevřené nebo nevím.rnrnhttp://www.freeimagehosting.net/image.php?20827855a2.jpgrnrnPřesně takto jsem to měl nastaveno u mého původního: huawei echolife hg520i a fungovalo to bez problému!rnMůj server byl přes toto nastavení vidět a mohl jsem na něm hrát!rnrnTeď se snažím nastavit porty pro tenhle nový modem: VR-3026e, ale bez úspěchu.rnStále nevidím svůj herní server v internetovém seznamu servrů. Ale v Lan síti ho normálně vidím.rnJá myslím, že tam bude jestě někde něco potřeba nstavit, ale vůbec netuším kde :(
rnpodle toho co jsem zaslechl, tak u vdsl jsou ip pristupne pouze z vnitrni site o2. takze to nejspis nepujde nastavit...

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:07.06.2011 17:15rnpodle toho co jsem zaslechl, tak u vdsl jsou ip pristupne pouze z vnitrni site o2. takze to nejspis nepujde nastavit...

Opravdu?

A proč mě to fungovalo bez problému u modemu: huawei echolife hg520i???

Jako už jsem teda vyčerpal všechny nápady jak ty porty mám nastavit, aby správně fungovali. :(

Nějaký nápad by nebyl?

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=960&t=1142865rnrnTohle téma nemá s tím něco společného?rnrnTak jsem to podle toho zkusil a nic :(

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:07.06.2011 17:23http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=960&t=1142865rnrnTohle téma nemá s tím něco společného?rnrnTak jsem to podle toho zkusil a nic :(

ze bychbse mylil? zkus to podle toho, souvisi to s tim ;) btw. az te prepnou do vdsl tak se ti zhorsi trochu odezva.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:07.06.2011 17:56ze bychbse mylil? zkus to podle toho, souvisi to s tim ;) btw. az te prepnou do vdsl tak se ti zhorsi trochu odezva.
rnrnNeměla by se naopak zlepšit??rnrnAhoj,rnrnpokusim se popsat, co vsechno jsem nastavil. Doufam, ze jsem na nic nezapomnel. Probouzeni mi funguje s programy http://www.depicus.com/wake-on-lan/wake-on-lan-gui.aspx a http://magicpacket.free.fr/rnrnV casti Advanced Setup - NAT - Virtual Serversrnjsem nastavil presmerovani primo na adresu PC.rnExternal Port Start a External Port End - EXTERNI PORT, na ktery z internetu budete posilat ten packetrnProtocol - UDPrnInternal Port Start - 9rnInternal Port End - 9rnServer IP Address - STATICKA IP adresa PC - napr. 10.0.0.32rnWAN Interface - ppp0.1rnrnV casti Advanced Setup - LAN kliknout na tlacitko Add Entriesrna pridame STATICKou IP pro MAC ADRESu PC, ktere budeme chtit probouzet.rnrnV casti Advanced Setup - Security - IP Filtering - Incoming pridat filterrnIP Version: IPv4rnProtocol: UDPrnDestination IP address: STATICKA IPrnDestination Port: EXTERNI PORT (External Port nastaveny v casti NAT)rnrnNakonec se pripojte na IP adresu routeru pomoci SSH (umi to napr. putty)rnzadejte prihlasovaci jmeno a heslo a zadejte prikazrnarp add <STATICKA IP> <MAC ADRESA>rnrnDejte vedet jestli vam to funguje ;)rnrn------------------------------------------------------------rnrnZasekl jsem se u bodu:rnrnV casti Advanced Setup - LAN kliknout na tlacitko Add Entriesrna pridame STATICKou IP pro MAC ADRESu PC, ktere budeme chtit probouzet.rnrnNejde tam zadat moje mac adresa ta by měla být 255.0.0.0rnrnKdyž chci uložit nastavení haže mě to chybu

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

nn zhorsi se o cca 10ms, sam uvidis.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:07.06.2011 18:12nn zhorsi se o cca 10ms, sam uvidis.

A zlepší se to?

A co ten můj problém neměl bys nějaké řešení?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

tam ten ping je diky vdsl2, respektive dal by se zlepsit ale to by se musela vypnout jedna vec (tusim ze to ma cosi spolecnyhou s kvalitou resp. samoopravnyma kodama) a to urcite nevypnou ;) hold to je dan za vyssi rychlost.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

a s tamtim ti bohuzel nepomuzu, modem doma nemam. ale to o je na foru tak to by mohlo pomoct(nerid se tim doslova) ale je mozny ze to nebude fungovat, no uvidis

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:07.06.2011 19:05a s tamtim ti bohuzel nepomuzu, modem doma nemam. ale to o je na foru tak to by mohlo pomoct(nerid se tim doslova) ale je mozny ze to nebude fungovat, no uvidis

Ne tak já si stímhle opravdu nedokážu poradit vůbec. Jako problém bude někde tam routeru. Ale kde ten problém hledat?

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

Nepomohl by mě vyřešit můj problém updatovat modem? Někdy i nové ovládače opravují chybi. Ale jestli je to v tomto opřípadě možné to nevím :/

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:08.06.2011 01:44Nepomohl by mě vyřešit můj problém updatovat modem? Někdy i nové ovládače opravují chybi. Ale jestli je to v tomto opřípadě možné to nevím :/

ee to si myslim ze nepomuze. spis se zeptej nejakyho kamarada s adsl at se zkusi ripojit, jak jsem psal vyse, tak s vdsl maj ip jen pro vnitrni sit(to jsem slysel)

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:08.06.2011 11:00ee to si myslim ze nepomuze. spis se zeptej nejakyho kamarada s adsl at se zkusi ripojit, jak jsem psal vyse, tak s vdsl maj ip jen pro vnitrni sit(to jsem slysel)
rnrnJeště nejedu ve VDSL modu zatím jsem v ADSL, ale používám na to ten nový modem, ale způsobuje mě to pouze jenom komplikace jak jsem výšše už uvedl.Starý modem: huawei echolife hg520i nemá shodné nastavení s tímto novým modemem od O2 Comtrend VR-3026e, protože kdyby ano? Tak bych si to mohl nastavit na míru podle toh ostarého modemu, ale bohužel to má hodně odlišne funkce takže jse v tom nevyznám. To ten huawei echolife hg520i byl pro mě daleko snažší ho nastavovat. Stím novým si sám neporadím.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

PS: zkoušel jsem odpojit nový modem: Comtrend VR-3026e připojit svůj starý modem huawei echolife hg520i a není žádný problém. Můj dedicated server je vidět ve veřejném seznamu internetových her a bez problému se tam připojím tak i se tam připojím přes síť lan. Ale jak připojím nové zařízení: Comtrend VR-3026e tak i hned nastávají komplikace: můj dedicated server není vůbec vidět ve veřejném seznamu internetových her! Takže se pochopitelně na něho nemohu připojit když ho nemám v seznamu servrů. Ale v Lan síti funguje a připojím se tam ale to mi je k ničemu. Když ostatní hráči nevidí můj server. A i kdyby viděli teď je otázka jestli by se na něj mohl připojit. Pouze chci překonat tyhle dva body a pak mě to bude fungovat zatím nevím kde je problém. Pouze vychází z toho co jsi někde slyšel, ze maj ip jen pro vnitrni sit. A co veřejná?

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.