Uživatelé operačního systému Windows mohou vyzkoušet níže uvedený postup. Názvy některých položek se mohou lišit dle verze systému a jazyka, nicméně logika zůstává stejná.
Pokud tato možnost nebude aktivní, je třeba pokračovat stažením specializované aplikace pro zobrazení uloženého hesla. Za všechny lze jako příklad uvést aplikaci WIRELESSKEYVIEW, která je dostupná zdarma. Tento produkt proskenuje registry a získá z nich všechny uložené klíče k bezdrátovým sítím. Program není třeba instalovat, postačí ho jen rozbalit. V levém sloupci se zobrazí názvy všech sítí, vpravo jsou k nim zobrazena hesla ve formátu ASCII.
Heslo k vlastní Wi-Fi síti můžete zjistit také přes router. Než se však vrhnete do celého postupu, zkontrolujte samotný router. Máte-li ho například od O2 či UPC, najdete zpravidla zespodu nálepku, kde je původní heslo uvedeno. V ostatních případech zkuste tento postup.
Pokud všechny pokusy zklamaly, vždy můžete ještě resetovat router a vrátit ho do továrního nastavení. Tento postup tedy využijete po neúspěšném vyčerpání výše uvedených variant, zároveň při tom ale dojde k vymazání všech nastavení pro bezdrátové sítě a budete je tudíž muset provést znovu. Všichni právě připojení uživatelé budou od sítě odpojeni, ale co se dá dělat. Tak jak do toho?
Upozornění: Návody slouží ke zjištění hesla od Wi-Fi sítě, která je vaše. Respektujte zabezpečení cizích sítí a nepokoušejte se do nich proniknout. Stejně tak neměňte a neresetujte nastavení cizích routerů.