Rychlost.cz Fórum Síťový hardware Pomozte prosim pri vyberu spravneho HW pri stavbe WiFi site

Pomozte prosim pri vyberu spravneho HW pri stavbe WiFi site

Pomozte prosim pri vyberu spravneho HW pri stavbe WiFi site

Síťový hardware
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdravim a prosim hned na uvod o pomoc.

Mam O2 ADSL Internet Express a doposud mi stacil jeden pocitac pripojeny k Internetu.

Aktualni stav: O2 zasuvka -> Sagem 840 USB -> PC

Rozhodl jsem se vsak poridit do rodinneho domku Wireless sit a toto Internetove pripojeni sdilet mezi vice PC (3ks) v dome.

A prave proto potrebuji Vasi radu a prosim o Vas nazor. Ve Wireless sitich totiz nejsem zadny odbornik.

<b>Uvazuji o 2 variantach (snad uvazuju spravne):</b>

1)

Stavajici USB modem pohrbim a vymenim za ADSL modem s integrovanym WiFi (napr. D-Link DSL-584/T CZ 4xE) a tim by snad melo byt vse vyreseno.

<b>Sit var.1 by vypadala takto: <span class="t-red">O2 -&gt; D-Link DSL-584/T (O2 Shop) -&gt; pocitace v dome</span></b>

2)

Doma mam nahodou jeste nerozbaleny Linksys WRT54GS, ktery je vsude hodnoceny dobre, ale nema ADSL modem, takze bych musel k nemu dokoupit jeste ADSL modem (napr. ZyXEL P660RU-T3 Combo (O2 Shop) nebo D-Link DSL-362T Combo (O2 Shop))

<b>Sit var.2 by vypadala takto: <span class="t-red">O2 -&gt; D-Link DSL-362T (O2 Shop) -&gt; Linksys WRT54GS -&gt; pocitace v dome</span></b>

2 varianta se mi jevi velmi zajimava, avsak nevim, jestli to neni zbytecne komplikovane, kdyz jde o 2 ruzna zarizeni. Prvni varianta ma vse v jednom. Tady mozna pochopite, ze jsem laik pres Wireless site (i kdyz delam trochu v oboru IT).

Ktere reseni tedy zvolit? Nebo mam spatne uvahy a navrhnete mi neco jineho?

Take neznam kvalitu uvadenych hardware tak prosim o jejich zhodnoceni.

Dekuji za kazdy nazor.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>Tomislav:12.12.2006 23:29</legend>Zdravim a prosim hned na uvod o pomoc.

Mam O2 ADSL Internet Express a doposud mi stacil jeden pocitac pripojeny k Internetu.

Aktualni stav: O2 zasuvka -&gt; Sagem 840 USB -&gt; PC

Rozhodl jsem se vsak poridit do rodinneho domku Wireless sit a toto Internetove pripojeni sdilet mezi vice PC (3ks) v dome.

A prave proto potrebuji Vasi radu a prosim o Vas nazor. Ve Wireless sitich totiz nejsem zadny odbornik.

<b>Uvazuji o 2 variantach (snad uvazuju spravne):</b>

1)

Stavajici USB modem pohrbim a vymenim za ADSL modem s integrovanym WiFi (napr. D-Link DSL-584/T CZ 4xE) a tim by snad melo byt vse vyreseno.

<b>Sit var.1 by vypadala takto: <span class="t-red">O2 -&gt; D-Link DSL-584/T (O2 Shop) -&gt; pocitace v dome</span></b>

2)

Doma mam nahodou jeste nerozbaleny Linksys WRT54GS, ktery je vsude hodnoceny dobre, ale nema ADSL modem, takze bych musel k nemu dokoupit jeste ADSL modem (napr. ZyXEL P660RU-T3 Combo (O2 Shop) nebo D-Link DSL-362T Combo (O2 Shop))

<b>Sit var.2 by vypadala takto: <span class="t-red">O2 -&gt; D-Link DSL-362T (O2 Shop) -&gt; Linksys WRT54GS -&gt; pocitace v dome</span></b>

2 varianta se mi jevi velmi zajimava, avsak nevim, jestli to neni zbytecne komplikovane, kdyz jde o 2 ruzna zarizeni. Prvni varianta ma vse v jednom. Tady mozna pochopite, ze jsem laik pres Wireless site (i kdyz delam trochu v oboru IT).

Ktere reseni tedy zvolit? Nebo mam spatne uvahy a navrhnete mi neco jineho?

Take neznam kvalitu uvadenych hardware tak prosim o jejich zhodnoceni.

Dekuji za kazdy nazor.</fieldset>

Jako laik bych volil variantu č. 1 z hlediska snadné instalace. Ale sdílet nesynchronní linku jako Adsl mezi tři počítače, tak to je mazec, teda pokud by pracoval více jak jeden najednou.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

tak jako volil bych variantu 1 proc zbytecne davat dalsi zarizeni &quot;do cesty&quot;? jinak nema ten linksys v sobe voip?

 
od durannn
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

<fieldset><legend>fdhgfdhgfd:11.03.2007 22:44</legend>tak jako volil bych variantu 1 proc zbytecne davat dalsi zarizeni &quot;do cesty&quot;? jinak nema ten linksys v sobe voip?</fieldset>

ten D-Link co vyše uvadi VoIP ma, ale je na hovno, je ot jeden z těch sraček levnych routeru... často pada atd...

 
od mmike
příspěvků: 145
IP: (zobrazit)

to aliks

proc mazec ? na tom se da docela dobre pusobit,co ti nesoumerne resp. dost vytizi UL ? upload vetsich mailu,skype,nic moc ostatni me nenapada,krom teda P2P ale esi de o komply v dome neni snad problem dohody.

znam lidi co krmili 4M/512kbit adsl 10-15 lidi,slapalo to perfektne,no problema.

MMike

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.