Rychlost.cz Fórum Ostatní RYchlost připojení - rozdíly měhem několika minut

RYchlost připojení - rozdíly měhem několika minut

RYchlost připojení - rozdíly měhem několika minut

Ostatní
od aladin001
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 8,44/9,00
Poskytovatel: Vodafone

Dobrý den,

obracím se na tohle fórum, protož emám problém s rychlostí připojení v kanceláři a nikdo mi není schopen zatim říct, proč se to děje.

Mám rok starý comp HP Spectre 16GB Ram i7. V kanceláři máme wifirouter i pevné připojení. Já jsem jel jak na wifi, tak teď jsem testoval kabel přes monitor a USB-C.

V čem je problém? - No, že ač máme 50Mb linku a všichni v kanceláři jedou touto rychlostí (ať už přes wifi, nebo kabel), tak já v 90% jedu max 10Mb down a 7 Mb Up. A nekdy mi to vyskočí i na těch 50 - teď jsem třeba zkoušel restartnout comp - paráda - hned po restartu jedu 50 - udělám druhý test a jedu už jen 10. Upgradoval jsem všechny ovladače, byl tu i kolega co dělá sítě a nikdo s tím nepohl. To, jestli to pojede 10 nebo 50 záleží asi na počasí :-) Už jsem z toho na prášky, tak snad mi někdo tady bude moct pomoct. Dosdám, že doma jedu bez problémů na wifi 150 Mb. Pro měření používám [[moderace: odstraněn odkaz na bezvýznamný konkurenční projekt]]

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 27,1/24,1
Poskytovatel: PointNET

Dobrý den, předně, uvádět zde odkazy na konkurenční weby je krajně nevhodné, odkaz odstraněn (to je jako jít přes Tesco a volat na všechny kolem, že chodím do Kauflandu, či naopak).

K dotazu, pokud to všem ostatní jde, Vy jste to zkoušel i přes ETH (ethernet, nikoli USB-C) tak bude asi chyba přímo v počítači. Mrkněte se při zatížení sítě co dělá CPU, jaké je jeho zatížení. Je možno, že tam máte nějaký pochybný antivir či dokonce vir/spyware/adware.

Můžete zde rovněž zkusit https://rychlost.cz/opakovane-mereni/ , nechat puštěno třeba celý den.

 
od aladin001
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 8,44/9,00
Poskytovatel: Vodafone

Dobrý den - uvedením "Konkurenčního" portálu jsem nechtěl nikoho naštvat - jen jsem si říkal, že pro komplexnost je třeba uvést, že nepoužívám měření žádného NO NAME zdroje.

Pokud jde o připojení přes ETH - bohužel můj počítač jiný než USB-C vstup nemá, takže nezapojím přímo síťový kabel do počítače. Ty výkyvy mi to ale dělá i přes wi-fi - jednou jede 50, většinou však max 10.

Antivir máme na firmě všichni Kasperskeho a nikdo nemá problém. Projížděl jsem počítač jak Kasperskym, tak různými spy a adware nástroji - vždy to něco najde, ale výsledek opět neověřitelný. Jinak CPU při zatížení sítě - nevím jak to je myšleno. Když používám nějaký nástroj od googlu, který má poměrně velké nároky na přenášená data, tak to výkon CPU samozřejmě ovlivní. Ještě mám nainstalovánu IKEv2 secure link, ale pokud by v tom byl problém, proč doma mi to jede a v kanceláři ne .

Zítra nechám test běžet celá den.

Není nějaký software, který by to celé zmapoval?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 446/343
Poskytovatel: BOXNET - Internetová

Přepdokládám, že monitor máš jako dokovací stanici, tedy zkus odpojit ten monitor a otestovat tu rychlost tak, aby to bylo stejně jak doma.

V biosu ntb je občas možnost zvýšit rozlišení přes usb-c s tím, že to má negativní dopad na rychlost ethernetu (ale až tolik by to nemělo být).

Jinak předpokládá, že když testuješ wifi,tak máš odpojen kabel - nestačí být jen připojen na wifi, primárně to bere stejně z ethernetu.

 
od milan-tuma
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 55,0/10,1

A co takhle kontaktovat IT podporu firmy ve které pracujete. a Kaspersky antivir po současných událostech na Ukrajině? To snad nemyslíte vážně. Všechno špatně.

 
od aladin001
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 16,2/4,46
Poskytovatel: Vodafone

warman | 03.08.2022 15:55

Přepdokládám, že monitor máš jako dokovací stanici, tedy zkus odpojit ten monitor a otestovat tu rychlost tak, aby to bylo stejně jak doma.

V biosu ntb je občas možnost zvýšit rozlišení přes usb-c s tím, že to má negativní dopad na rychlost ethernetu (ale až tolik by to nemělo být).

Jinak předpokládá, že když testuješ wifi,tak máš odpojen kabel - nestačí být jen připojen na wifi, primárně to bere stejně z ethernetu.

Ano, monitor je dokovací stanice, ale ta rychlost je úplně jedno, jestli jedu na kabel přes monitor, nebo pouze na wifi - někdy po restartu jedu 50 tak i tak a za chvilku jsem zase na 8-9 a je úplně jedno jestli kabelem nebo wifi.

 
od aladin001
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 16,2/4,46
Poskytovatel: Vodafone

Milan_Tuma | 11.08.2022 22:56

A co takhle kontaktovat IT podporu firmy ve které pracujete. a Kaspersky antivir po současných událostech na Ukrajině? To snad nemyslíte vážně. Všechno špatně.


Díky za super rady :-) Obojí vyzkouším.