Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Vodafone - skutočná prenosová rýchlosť

Vodafone - skutočná prenosová rýchlosť

Vodafone - skutočná prenosová rýchlosť

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od kaffiler
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 224/49,8
Poskytovatel: Vodafone
hodnocení reakce: 1

Pekný večer všetkým,

chcel by som sa spýtať na dodávatela Vodafone (alebo exUPC) narazili sme na super akciu 1Gbit za 550 czk. Chvilu to trvalo lebo neboli routeri ale potom nám priniesli tento TG3442VF/DE. Vymenili sme a všetko super až na to že nedokáže namerat ani minimum čo má vodafone v podmienkach. máme doma 2 notebooky a ani jeden z nich nevytihane viac ako 180 Mbit, ale čo je zázrak tak wi-fi vytihane viac a to 280 Mbit. Samozrejme som volal na Vodafone, potvrdil som že používam kábal (priamo nový z ich balenia) a je to CAT5e. Overili sme že mám 1Gbit sietovú kartu a rýchlost stále nič. Tak prišiel technik, zapojil kábel do svojho notebooku a vyskočilo mu 1Gbit. A teraz otázka. Ako je možné že on nameral a ja nie? Existujú nejaká nastavenia sieti? Doma mám 2 notebooky, oba sú firemné (rozne firmy) ale pri každom testovaní sú vypnuté secure pulsy, vpnky. nejaký nápad čo sa dá stým spraviť?

Vopred ďakujem za pomoc.

 
od adam
moderátor
Rychlost (Mbits): 34,8/23,9

Zdravím, jak jste u svého notebooku ověřoval rychlost? Projevuje se to u čehokoli, například pokud byste stahoval instalační obraz linuxu, zda to bude podobně pomalé.

Pokud by se jednalo o slabý stroj, starý CPU, tak to může být také brzdou. Rovněž některé antiviry mohou dost zpomalovat rychlost či dokonce viry či malware.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 938/933
Poskytovatel: Nej.cz

a taky různý zázračný optimalizátory nastavení můžou tu rychlost snížit

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od kaffiler
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 168/42,0
Poskytovatel: Vodafone

Adam | 01.12.2021 08:41

Zdravím, jak jste u svého notebooku ověřoval rychlost? Projevuje se to u čehokoli, například pokud byste stahoval instalační obraz linuxu, zda to bude podobně pomalé.

Pokud by se jednalo o slabý stroj, starý CPU, tak to může být také brzdou. Rovněž některé antiviry mohou dost zpomalovat rychlost či dokonce viry či malware.


Zdravím,
ďakujem za odpoveď,

rychlost overujem na speed test stránkách - forum mi nedovoli vložiť stránky sem. Teda hádam že som porozumel vašej otázke. Testoval som Váš príklad, rýchlost stahovania ubuntu bola 3.2MB za sekundu a pri otestovaní rýchlosti som mal rovnakú rýchlosť, okolo 182Mbit za sekundu. Myslím že notebook je používaný od začiatku tohoto roku

intel(R) Core(TM) i5-8365U CPU @ 1.60GHz 1.90 GHz

16GB RAM
Lenovo

na antivirus mrknem ale neviem či mi to company polieices dovolí niečo vypnut, chcem ešte otestovať dalšie zariadenia, tak budem zhánať po okolí.

 
od kaffiler
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 168/42,0
Poskytovatel: Vodafone
hodnocení reakce: -2

x-rated | 01.12.2021 11:29

a taky různý zázračný optimalizátory nastavení můžou tu rychlost snížit

naštastie ja fungujem heslom čím menej tým lepšie tak zbytočne nedržím programy čo nepoužívam.v práci používam rozne pripojenia na privatnu siet, ako napríklad pulsesecure, ciscoanyconnect, checkpoint, hamachi. myslím že každá VPN mi vytvára sietovy adaptér. a aj ked sú všetky disconnectnute, mohlo by sa stat že si stahuju download? Inak antivirus je Windows security a nemožem ho vypnut.

 
od berny69
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 45,1/20,5

Adam | 01.12.2021 08:41

Zdravím, jak jste u svého notebooku ověřoval rychlost? Projevuje se to u čehokoli, například pokud byste stahoval instalační obraz linuxu, zda to bude podobně pomalé.

Pokud by se jednalo o slabý stroj, starý CPU, tak to může být také brzdou. Rovněž některé antiviry mohou dost zpomalovat rychlost či dokonce viry či malware.


Mám stejní problem....

ano
 
od inem
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 516/627
Poskytovatel: PODA

Kaffiler | 30.11.2021 23:34

Pekný večer všetkým,

chcel by som sa spýtať na dodávatela Vodafone (alebo exUPC) narazili sme na super akciu 1Gbit za 550 czk. Chvilu to trvalo lebo neboli routeri ale potom nám priniesli tento TG3442VF/DE. Vymenili sme a všetko super až na to že nedokáže namerat ani minimum čo má vodafone v podmienkach. máme doma 2 notebooky a ani jeden z nich nevytihane viac ako 180 Mbit, ale čo je zázrak tak wi-fi vytihane viac a to 280 Mbit. Samozrejme som volal na Vodafone, potvrdil som že používam kábal (priamo nový z ich balenia) a je to CAT5e. Overili sme že mám 1Gbit sietovú kartu a rýchlost stále nič. Tak prišiel technik, zapojil kábel do svojho notebooku a vyskočilo mu 1Gbit. A teraz otázka. Ako je možné že on nameral a ja nie? Existujú nejaká nastavenia sieti? Doma mám 2 notebooky, oba sú firemné (rozne firmy) ale pri každom testovaní sú vypnuté secure pulsy, vpnky. nejaký nápad čo sa dá stým spraviť?

Vopred ďakujem za pomoc.

1. podle docentské práce ing. Horátka nedokáže koaxiál přenést více než 150Mbs 2. Pokud se vám podaří dohledat ceník tak donedávna tam měli pro rychlost 300Mbs, 500Mbs a 1000Mbs takovou doušku: "maximální garantovaná rychlost je 220Mbs"!!

IneM
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 408/203

To možná před 20lety ;)

V ceníku mělí opravdu minimální rychlost (a mají), ale reálně to prostě jede tím gbitem na pohodu, když není někde problém na síti.

Eurodocsis 4.0 zvládá 10Gbit/6gbit. Reálně to bude o něco méně, ale furt to bude určitě víc jak 6git/4gbit.

 
od gahan44
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

IneM | 12.05.2022 00:04

1. podle docentské práce ing. Horátka nedokáže koaxiál přenést více než 150Mbs 2. Pokud se vám podaří dohledat ceník tak donedávna tam měli pro rychlost 300Mbs, 500Mbs a 1000Mbs takovou doušku: "maximální garantovaná rychlost je 220Mbs"!!

Zdravím, vím že toto vlákno je již poněkud staré, ale přesto bych Vás chtěl poprosit, zda nemáte nějaký odkaz na tu docentskou práci ing. Horátka ohledně přenosových rychlostí přes koaxiální kabel.

S pozdravem Radek