Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Mobilní internet (SIM) do modemu (Mifi)

Mobilní internet (SIM) do modemu (Mifi)

Mobilní internet (SIM) do modemu (Mifi)

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od karelodmartiny
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

Dobrý den,

mám dotaz jestli tu někdo používá (většinou třeba na chatách apod) internet tím způsobem, že strčí SIM kartu s daty do modemu.

Minulé září jsem na tento způsob přešel, koupil jsem si hodně drahý modem a do něj jsem strčil dobíjející SIM kartu od O2 s 100GB dat (bez paušálu). SIMka fungovala od minulého září tak, že jsem měl 100GB na měsíc a pokud mi data došly, mohl jsem si těch 100GB dobít znovu (za 300kč). Takže jsem platil cca 600,- měsíčně, protože 200GB mi většinou stačilo.

Jenže teď mě O2 vypeklo a ze dne na den zrušilo opakované dobíjení (které mi sliboval operátor, když jsem si SIMku pořizoval) s tím, že prohlásilo, že ani nikdy nemělo fungovat (operátoři mi v průběhu roku v monitorovaných hovorech tvrdili přesný opak). Nejhorší na tom je, že vše naprosto bez upozornění, takže jsem zcela nečekaně 2 dny nemohl pořádně pracovat, škody v řádu deseti tisíc, jelikož Bitcoin zrovna ten den překonal nové hranice. Kdyby šlo o normální výpadek, tak to spolknu jako poplatek za ránu osudu, ale tohle bylo ze strany O2 naprosto zbytečné a nechutné opovrhování zákazníkem - stačilo alespoň dát vědět pár dnů dopředu. Takže O2 už nikdy a do týdne ruším i paušál i pevný internet s O2 TV, co mám v pražském bytě. A pokud se na mě někdy někdo z rodiny obrátí o radu, tak O2 nikdy, nikdy, nikdy, i kdyby byli sebevýhodnější. Za tu zbytečnou ztrátu bych si mohl ten internet předplatit u konkurence na roky dopředu.

Každopádně jsem teď v pozici, že přemýšlím jak tuto SIM kartu od O2 nahradit. Hodně cestuju a proto mi můj modem (který má v sobě baterku, takže ani nemusí být v síti) velice vyhovuje. Opět bych rád měl internet přes data na SIM kartě. Když koukám na předplacené SIM karty, tak nevidím momentálně v ČR žádnou vhodnou. Takže asi nějaký tarif s neomezenými daty.

Problém je, že když si najdu nějaký tarif s neomezenými daty, tak jsou volání i data na stejné SIM kartě. Kdežto já bych chtěl mít SIM kartu na volání v mobilu a SIM kartu na data v mém přenosném modemu. Je tu někdo, kdo řeší podobnou věc? Nebo prostě platíte 2 paušály? Díky.

 
od karelodmartiny
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: T-MOBILE
hodnocení reakce: 1

Tak VYŘEŠENO.

Před chvílí mi prošla aktivace 100GB. Šlo tím pádem o velikou souhru náhod. 1. náhoda byla, že zrovna v den, kdy jsem potřeboval dobít, nastala nějaká chyba a dobíjení nefungovalo a 2. náhoda byla, že zrovna ten operátor, kterému jsem se dovolal byl očividně zmatený a s velikou sebejistotou v hlase mi tvrdil nesmysly.

V tom případě všechno v pořádku a veškerou zášť vůči O2 beru zpátky. Technické chyby se stávají a stávat budou a zmatený operátoři jsou taky jen lidi. Občas se holt sejde dokonce obojí najednou a je z toho jedno velké nedorozumění.

Omlouvám se za ztracený čas všech, co toto četli.

Užijte si zbytek krásného jara :).
Příště nashledanou.