Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Jak zjistit dostupnost připojení?

Jak zjistit dostupnost připojení?

Jak zjistit dostupnost připojení?

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od radmal
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

Tady u nás na "vesnici" to s rychlostí a kvalitou připojení přes wi-fi bylo hodně špatný. Nedávno jsem do toho šlápl a začal zjišťovat – a vykoukla na mě na Google adresa zrychlujemecesko.cz/mapa-pokryti. Řeší to CETIN, stačí zadat adresu a uvidíte možnou rychlost připojení po drátu – takže žádný výpadky kvůli počasí a podobně. Zkoušeli jste taky?

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 492/207
Poskytovatel: PODA

Já to používám stále, protože hned vidím jak to kde skutečně běhá. Akorát je zapotřebí od daného stavu odečist cca 20Mb a dostanete se na real.

 
od radmal
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Netbox

Něco už jsem si o tom četl a hodně záleží na vzdálenosti od ústředny. Čím jste dál, tím je rychlost horší, ale blízko té ústředny může internet klidně frčet kolem maximální rychlosti. A ty ústředny jsou v mapě taky vidět, jen se musí překliknoout na „mapu rychlosti“. Zkoušel jste to?

 
od jurasekcz
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 96,1/9,54

Já mám Metronet s boudingem přes cetin a jsem max spokojen, jede mi to plných 100/10 Megabit a to jsem od DSLamu 712m.

 
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 492/205
Poskytovatel: PODA

No já jsem od "ústředny" cca 15 Km mám mít 350/100 Mbs a jede mi to 492/207Mbs za 500,-Kč.

 
od radmal
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: Netbox

JurasekCZ | 18.11.2020 19:58

Já mám Metronet s boudingem přes cetin a jsem max spokojen, jede mi to plných 100/10 Megabit a to jsem od DSLamu 712m.

Tak to máte super! Já jsem měl na bonding taky štěstí. Jede mi to s ním tak okolo 90/9 a taky maximální spokojenost.