Rychlost.cz Fórum Ostatní Vodafon, nová zázračná síť?

Vodafon, nová zázračná síť?

Vodafon, nová zázračná síť?

Ostatní
od ijacek3
příspěvků: 63
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 417/109
Poskytovatel: PODA

"Větší. Rychlejší. Kvalitnější.

Spojením Vodafonu a UPC vzniká superrychlá GigaSíť"

Reklamní slogan Vodafonu. Já bych řekl, že je na žalobu.

1. "Větší". Tak to není ani náhodou, protože UPC nebylo tam kde všude díky síti Cetinu (bývalý Telekom) je Vodafon. Kde bylo UPC byl i Vodafon.

2. "Rychlejší". Nic se nezrychlilo, Vodafon dál jede rychlosti pro DSL a to co přebírá po UPC tak dovede maximálně 150mbs /20Mbs. A to díky koaxiálu, který byl vymyšlen pro telegraf. A jak víme díky měřením Masarykovi University.

3."Kvalitnější". Jak může být přepsáním na nového majitele něco kvalitnější? Kabely zůstaly. Většina z toho patří Cetinu po kterém jedou i ostatní: O2, T-mob. (který koupil A1M). Takže kvalita služeb stejná.

Zkoušel jsem si i spočítat na kolik by mne vyšlo (a neberu úroveň kvality internetu v potaz) kdybych si vše co používám vzal od Vodafonu.

Internet, TV, Mobil a došel jsem k částce o 1.000,- vyšší, něž mám.

Tak by mne zajímalo, jestli už někdo najel na Vodafon-UPC, co máte a nakolik vás to vychází.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: BOXNET - Internetová
hodnocení reakce: 0

1. UPC je na místech, kde nemusí být cetin. navíc nabízí vyšší rychlosti

2. Je rychlejší, má realných 500 mbit na downloadu

3. UPC má kvalitnější síť jak cetin, aspoň tam, kde nejsou předsunuté dslamy

já mám za necelých 650kč 300/20 mbit, tv komfort a hbo go balíček, ano jsem v retenci a cenu jsem dost překecával :)

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 67,8/33,6
Poskytovatel: NAŠI Internet
hodnocení reakce: -1

dovol aby se smal až spadnu ze schodu :) UPC má dowload 500 MBps :))))))))))))))))) vtip století ! že něco napišou na papír neznamené že to je pravda ! navíc podpora UPC = postižení lidi (a to sem napsal slušně ) nehledě na jejich praktiky ze smlouvamy kde manipuluji ze smlouvama a pak vam tvrdí že mate špatnou smlouvy a oni maji dobrou ! nehledě na typy smluv kde sice není napsano že mužou zvedat cena jak chtěji ! ale ani to tam neni zakazano ! takže se vám muže stat že vam zvednou cenu jak chtěji ! ( tohle byla praxe UPC před 10 lety ) vše mám z vlastní skušeností z touhle firmou !

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 105/76,2
Poskytovatel: Netbox

je možné, že to běží jak kde. Já měl doma 300/20 a jelo to 300/20, nyní mám netbox (ten upload je u upc špatný). Kamarád poblíž si platí u UPC 500mbits a jede mu to 450+.

Jinak, historicky měli hodně problémů (to co popisuješ se opravdu dělo 5 a více let nazpět), ale to má snad každý korporátní poskytovatel a nyní se chovají mnohem lépe.

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 68,1/33,6
Poskytovatel: NAŠI Internet

jo ale kamarad je od UT 100 metru že ? nebo bydlý na sidlišti kde je optika ? a jaký upload ?

ono je celkém kdy se u jakého poskytovatel děly podrazy zlodějny a podobně ! takový poskytovatel u mně skončil na vždy !!!

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 105/79,2
Poskytovatel: Netbox

hele, tak to ti neřeknu, ale je to možný, že to bude do 100m :)

Ono, když má člověk na výběr buď vdsl 20mbit a nebo upc, tak vezme vždy to upc :D

 
od smazáno
příspěvků: 53
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 70,8/42,1
Poskytovatel: T-MOBILE
hodnocení reakce: 1

no vidíš těch 500 Mbit ti da od jakého koliv poskytovatel na 100metru od UT teoreticky

osobně pokud bych mněl na výběr mezi připojením od O2 20Mbit a UPC 250 Mbit (např) tak se raději přestěhuji jinam kde je na výběr z jiných poskytovatelu :)

co se týká te udajné nové zazračné sítě :) tak bych řekl jen PR kecy a skutek utek :))) dokud nebude ripiter na každé ulici tak se rychlost a kvalit nikdy nezmněni tedy ADSL/VDSL , co se týká LTE a podobně hlavní problem je ten že poskytovatel chce aby zakazním platil a dostal co nejmin ! pak je otazka kapacit a dostatečného připojení/konektivity na převadeč/BTS ! a tom že umyslně skrtí rychlosti na LTE ani raději nemluvit !

ja mám v televonu Vodafone i data LTE když sem před rokem kupoval novy tel, tak jsem skusil jak jeden u mně doma LTE (běžne data v mobilu nepoužívám jen občas) rychlost byla +- 70 Mbit down up 35 mbit takže to ukazovalo tady na rychlost cz , když zmněřím rychlost LTE u sobe doma tedka ,tak sem rad když když to jede 17Mbit down a Up 5 Mbit ! asi najkou BTS odstěhovaly nebo co :))) podle měn umyslně škrtí rychlost