Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Výběr mezi O2, Wiracom v lokalitě Kroučová

Výběr mezi O2, Wiracom v lokalitě Kroučová

Výběr mezi O2, Wiracom v lokalitě Kroučová

Doporučení připojeni v .......
od darkhencz
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,26/0,41
Poskytovatel: Lamanet

Dobrý den, mám internet lamanet.cz a už to dospěla do fáze, kdy se načítají stránky, jak při vytáčení, kdy se; někdy ani nenačtou, pingy ve hrách jsou od 1-999, někdy třeba pár hodin nejde net. Stahováni je z 70% stabilní. Provider je "kamarád" a pořád tvrdí já nic já muzikant, že u něj je vše ok. Jedině, kdy je to nejstabilnější je někdy kolem 00,00-5:00, kdy ping je 40-80 a občas skočí na 200-700.

Dřív jsem měl ping kolem 30-50 rok 2007-2009. A je jedno zda hraju přes kabel, a nebo jsem připojený přes wifi výsledky stejné. I mi měnil na nějakou jinou frekvenci a asi 2 dny to šlo ok.

Download je 350kb/ upload 60kb/s platím 300,- dřív 500,-

Nedávno jsem vplula konkurence Wiracom, kde nabízejí tyhle připojení a ceníky

TARIF 10000 10000kbit / 2048kbit 1:10 5 299,- Kč bezdrátové připojení

TARIF 15000 15000 / 2048 1:10 5 399,- Kč bezdrátové připojení

TARIF 20000 20000 / 3072 1:10 5 450,- Kč bezdrátové připojení

TARIF 30000 30000 / 4092 1:10 10 599,- Kč bezdrátové připojení

Jenže, když se podívate tady na rychlost.cz, tak si můžete všimnout, že jsou s nima dost problémy ohledně smluv.

Dále nedávno jsem vplulo i o2, když si dám adresu a číslo domu tak mi tvrdí, že download je až 3mb/s

Jenže ten jejich internet start nabízí jen 2mb/s za 349,-

A v poslední řadě T-mobile, ve kterým jsem dělal a moc dobře vím, jak funguje internet v t-mobile = sázka do loterie, a co jsem se bavil s technikem dřív, když jsem tam dělal , tak realnost by byla 3mb/s download s agregaci 1:50 za 499,-jelikož otec má paušál jinak 749,- adsl.

Chtěl bych poradit od Vás, co s tím máte nějakou zkušenost. Začínám být celkem zoufalý.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 908/546
Poskytovatel: Centrio

o2 i t-mobile používají na dsl stejný rozvody od cetinu a pokud nic víc než 3 Mb/s nejde, tak to bys teprve zažil dialup :D

ten wiracom vypadá celkem přijatelně, máš dva tejdny na vyzkoušení, tak se do toho můžeš pustit :)

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od darkhencz
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,29/0,44
Poskytovatel: Lamanet

Ajaj :/ a to je rok 2015 :(.

Jinak se chci zeptat nevím, jak to funguje u běžných poskytovatelů s tou 14 denní lhůtou? Platí to jen v případě, že se to objedná telefonicky, že ?

Ten chlápek, jako říkal no problem. Jenže ty jejich no problem znám. :D

A ještě se chci zeptat, jak je to s tím Mbit Pokud bych zvolil nejlevnějsí tarif 10Mbit/s, tak je to teoreticky 1 mb/s download ? A s tou agregací by to bylo tak, ze bych měl ted ne 1mb/s, ale 100kb/s download? Nepočítá se ta agreagace jen, kdyby třeba všichni začli stahovat, že to spadne na 100kb/s ?

Já třeba mám 1,2-4,5mbit a v lepších případech mám stabilní dowload.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 908/546
Poskytovatel: Centrio

služby je možný zrušit do 14 dnů, pokud se smouva uzavře mimo prostory firmy nebo na dálku

agregace by se měla vztahovat vždycky na hlavní přívod, takže k poklesům rychlosti by docházet nemělo - je nereálný, aby všichni připojený zákazníci najednou vytížili svůj tarif na 100% :D

k problémům může v případě wifi docházet kvůli rušení nebo slabými signálu, proto je vhodný do toho jít s tim, že to je na zkoušku :) to ale nevylučuje, že se časem situace nemůže výrazně zhoršit :D

10/8=1,25, takže 10 Mb/s je 1,25 MB/s

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od darkhencz
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,50/0,49
Poskytovatel: Lamanet

Jéé děkuji moc :).

Děkuji s vysvětlením k celé problematice, když jste tak zběhlí. Měl bych ještě otázku.

Takhle je tu 250 obyvatel, kde bydlím, a co mi ukazoval ten správce místní, asi tak 5 let dozadu, tak se o net dělíme v 16 lidech. Aspon to tak vysvětloval.

Jedná se mi o to, že i když celý den nic nedělám a pak si chci zahrát nějakou online hru, tak mám děsné lagy. A když už to jde, tak třeba na minutu a pak zase půl hodiny lagy.

Pamatuji doby, kdy jsem stahoval a hrál a měl ping lehce přes 100. Ted, kdybych to udělal, tak nejen, že rychlost stahování bude mizerná, ale vůbec si nezahraju :D

Jsem připojen přímo přes kabel. A nic se nezměnilo. Situace stejná. Ping vyskočí do 999 a pak pomalinku klesá na 80 a zase.

Přes meření rychlost.cz to bylo nějak přes 1200ms.

A někdy to trvá třeba i půl dne tyhle stavy. Někdy pomůže, když klasicky internet odpojím a zapojím, jak v notasu, tak z notasu vytáhnu kabel, ale to jen občas :D

A když jsem přes wifi, tak to ukazuje krásně plnej signal všech 5 čárek. Jen jednou v životě jsem měl ping 5ms ve hře a stahování 600kb/s :D.

Je nějak možné, že prostě provider utahuje kohoutky, jak se mu zlíbí a připouští sobě, nebo někomu jinému ?

Když kolikrát byly výpadky, tak jsem volal providerovi a on říkal, že ten net zdokonaluje, ale čím víc to "zdokonaluje" tím horší to je.

Tady v téhle vesnici je jeden spravce sitě a ve vedlejší 3km, je vlastník a druhej správce sítě. Takže nemá to třeba na svědomí on v té naší vesnici ? Jednou mě takhle utáhnul rychlost na 50%, že jsem prej omezoval ostatní, ale to bylo někdy v roce 2010 :D.

Jen taková hloupost nezměnila by to veřejná ip adresa ?

Jinak mockrát díky za pomoc.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 908/546
Poskytovatel: Centrio

to se dá těžko odhadovat, co tam sedí za týpky a co s tim vyváděj, ale asi to moc kvalitní síť nebude :/ on nakonec nemusí bejt problém ani tak s konektivitou, ale s nekvalitníma síťovejma prvkama, co používaj...

jestli to nefunguje, tak pryč od nich :D a veřejná ip adresa by na kvalitu (stabilitu, rychlost) internetu vliv mít neměla

aspoň že si zvolili vhodnej název firmy :)

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od darkhencz
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 1,50/0,49
Poskytovatel: Lamanet

Aha takhle. Já jsem rád, že je tu konkurence :D. Ty 02 jsou fakt sprostáci soused od nich má ten bezdráták s fupem 30gb a signál bída.

Ještě to vyřídít ohledně smlouvy ta je taky zajímáva, z roku 2006 a trvala 6 měsíců-žádné automatické prodlužování nic :D. A od té doby se jen posílaly penízky.

Určitě zkusím ten net od wiracomu.

Víte čemu tomu nerozumím? V době, kdy jsem měl ten internet 2006, tak všichni, co jsem znal měli fupy :D a já ne. Jenže, jak to šlo dopředu, tak tihle borci se zastavili. Stabilita čím dal horší a od roku 2009 je nestabilní. A rok 2015 se zapisuje, jako katastrofa. Zdá se mi to divné, ale od doby, co je tu wiracom, tak je to s tím pingem každodenní katastrofa, jako kdyby to nějak blokovali. Možná paranoja :D..Vždy, kdžy vidím na wifi, že je poblíž někdo připojen od wiracomu, tak se to laguje :D.

A jako lamanet jediné, co udělal bylo, že navýšil rychlost o 100kb/s, ale zase se mi zdá, že totálně rozbořili nestabilitu, která tu byla, když už se nedá hrát ani ani pozdě večer, nebo brzy ráno.