Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Je v Uherském Hradišťi INTERNET ?

Je v Uherském Hradišťi INTERNET ?

Je v Uherském Hradišťi INTERNET ?

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od wasa
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 14,0/9,22

Za poslední dva měsíce jsem v centru UH změnil dva poskytovatele z důvodu výpadků a nestability připojení, servisní oddělení vždy odvětilo že problém vyřeší - jaká bývá realita, když je zákazník brán jako číslo na výplatní pásce známe.

Má někdo z místních TIP na kvalitního providera za normální peníze ? (UPC nelze)

Děkuji

 
od toto-toto
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 62,4/76,8
Poskytovatel: O2

Tady v regionu jsou z wifinářů kvalitní IMHO jen dva - Turbonet a Gemnet. Ti mají velkou část zákazníku, hodně AP a dost si teď konkurují.

U gemnetu záleží, jaké chytneš AP a kvalita servisu v minulosti byla dost kolísavá (vím, jak to tam chodívalo, jak servis, tak občasné výpadky a blbé rychlosti před pár lety), ale poslední dobou se to snaží intenzivně zlepšovat.

Turbonet si jede dost na kvalitu, ale pár výpadků a bordelu v papírech už jsem taky zažil (spletli si mě kvůli bordelu v papírech a neoznačených kabelech za neplatiče a byl jsem na tři dny odpojený). Jinak mně to jede ale v celku kvalitně, takže zkusit se zeptat první tam..

To jsou jediní, kde mám osobní zkušenost a dají se s jedním okem zavřeným celkem i doporučit.. NWT nebrat (síť na houby, amatéři, bordel, blbý management (ředitel je ...), vím to i od techniků), Dat asi záleži hodně na lokalitě (tváří se kvalitně, vlastní zaměstnanci na vysoce odborné úrovní (párkrát jsem mluvil s jedním jejich bývalým člověkem - dokonce rozumí kryptografii! - to je tady u wifi-instalatérů nevídané, ti většinou končí u statických IP adres), ale v Brodě rychlosti a stabilita na nic, v UH budou asi o poznání lepší a chtělo by to otestovat, na rozdíl od Gemnetu/Turbonetu outsourcuje techniky na švarc systém a nemá vlastní servis - není standardizace a občas lidi a instalace pochybné kvality, za všechno platíš (gemnet/turbonet servis zdarma)).

Je možné že ani nic extra skvělého nenajdeš, v kanclu v UH jsme u ASDL od O2, nic výrazně lepšího tam nejspíš asi ani není..

Ještě mě napadlo: Dat aka freepoint tam v UH kdesi tahá optiku, když už nic, zkusil bych se zeptat, kvalita bude řádově lepší než na wifině.

A ještě jeden interní tip nejen pro Gemnet: Při platbě na 12 měsíců si požádej o měsíc zdarma, není to nikde inzerováno a můžeš to zkusit i u konkurence (začli s tím kdysi dávno asi u NWT a ostatní reagovali). Pokud přecházíš, zkus je ukecat na 1-3 měsíce zdarma, jestli ti je nedají automaticky. Já kdysi dostal 4 měsíce od NWT free, ale těch dalších pár let stálo za to.

A další tip pro ostatní: Při odchodu dělají nwt a gemnet retenční nabídky, obzvlášť na optice je to výhodné, ale nevzal jsem to (po zkušenostech :D nicméně to bylo dávno, teď jsou fakt lepší). To taky jde zkusit i u jiných a i když člověk nemá v plánu přecházet.

Disclaimer: Přispěvatel si aktuálně užívá 100/100 od Turbonetu (www.turbonet.cz, ne ten co je tady) za 298 Kč a nikdy nepracoval u ISP (ale gemnet poznal zevnitř a jsou to fajn lidi).

 
od toto-toto
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)
Rychlost (Mbits): 63,6/74,3
Poskytovatel: O2

Toš sem ještě čeknul web turbonetu a oni v hradišti dokonce ani nejsou nebo mají starou mapu.. Taky dobré.

Čili tím se ti to tak reálně omezuje na Gemnet, Dat, O2, Supro, Sitkom a kunovický Tkom (ty poslední dva nekomentuju, neznám).

Supronet tam je, když začínali, snažili se, ale ten teď nějak posledních 5+ let stagnuje a tím to asi tak z těch větších firem končí :-/