Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Připojení - agregace, vyhrazená linka, atd.

Připojení - agregace, vyhrazená linka, atd.

Připojení - agregace, vyhrazená linka, atd.

Všeobecná diskuze o různych typech připojení
od adam
moderátor

Diskuze vycházející z offtopicu http://rychlost.cz/forum/tema/2654/

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

když už tady to téma je, tak jaký máte zkušenosti? :)

já za svůj život doma vystřídal jenom dva internety, u upc sem byl od roku 2003 do konce roku 2011 a za těch 9 let se párkrát stalo, že sme to tady měli solidně přetížený a rychlost skákala jak na horský dráze, jednou trvalo celý čtyři měsíce, než to dali do pořádku :/ ale pravda, většinu času nebyl žádnej problém a jelo to, jak mělo...

od konce roku 2011 sem u centria (takže už 3 roky, to to letí :D), a tady u nás ještě nikdy k žádnýmu přetížení nedošlo, kdykoliv měřim (a že měřim každej den několikrát), jede to naplno, tak snad to tak zůstane i v budoucnu :) doufám, že sem to teď nezakřiknul, to by mě vážně nepotěšilo :|

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od adam
moderátor

Já měl ADSL od O2 - centrum mlade boleslavy tusim snad jen 8Mbits/1Mbits nebo tak nejak a dosahoval jsem vzdy tech maxim. Stejne tak i UPC na 20MBits v Liberci. Ted mam mensiho wifi v Laznich Belohrad a taky spokojenost, na 5Ghz 20/5Mbits za slušnou cenu.

Takže s vlivem agregace jsem se moc nepotkal ale věřím, že je nutno to mít alespoň pro případ jakési nouze nastaveno tak aby ta rychlost u klienta mohla klesnout dle agregace či jiného FUP.

 
od jack93
příspěvků: 26
IP: (zobrazit)
Poskytovatel: FreeNet Liberec

Býval jsem u O2, to bylo víc nic, než-li moc a protože jsem v oblasti kde nemám moc navýběr, tak jsem sním vydržel celkem dlouho,ale po nějaké době jsem se poohlížel po jiném, na střední škole jsem se dozvěděl o freenetu liberec, kde kamarád byl správce, líbila se mi myšlenka že své připojení mohu ovlivňovat sám, tak jsem se stal správcem a můžu si to jen vynachválit. Doma mám po 5Ghz 50/50 a při velkem zarušení spektra asi 30/50.

SPrávce sítě, elektrotechnik projektant, programátor průmyslových aplikací