Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Praha - Nusle - Táborská - UPC?

Praha - Nusle - Táborská - UPC?

Praha - Nusle - Táborská - UPC?

Doporučení připojeni v .......
od ddaanny
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Nedávno nám v ulici natáhli optický kabel a tak se konečně snad zbavím svého ADSL od O2 (500Kč za 8Mbit).

Nabídku jsem zatím dostal od UPC, na jejich stránkách v dostupnosti si to ověřil.

Jenže 450Kč za 40Mbit (reál 25/3,7) mi i tak přijde moc. Myslíte, že by se tu našlo něco rychlejšího za ty peníze?

Díky

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

tak si furt plat tech 500 za rychlost sotva 1/5 :)

jestli ti jde o prachy, tak http://www.svobodnasit.cz/ ale je to wifi a není to poskytovatel v pravém slova smyslu ;)

 
od ddaanny
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

O prachy mi nejde, ale za podobny penize co tady stoji 40Mb jsem jinde videl i 100+, takze jsem doufal ze to nejak pujde, no asi ne..

To ta opticka sit patri treba jenom UPC ze ostatni provideri ji nemuzou nabidnout? Vysvetli mi to nekdo? :D

 
od richard-zenker
příspěvků: 17
IP: (zobrazit)

ddaanny:23.10.2014 16:13O prachy mi nejde, ale za podobny penize co tady stoji 40Mb jsem jinde videl i 100+, takze jsem doufal ze to nejak pujde, no asi ne..

To ta opticka sit patri treba jenom UPC ze ostatni provideri ji nemuzou nabidnout? Vysvetli mi to nekdo? :D

Ahoj,

jj, je to tak - UPC si zaplatí pokládku kabelů a pokud se s nimi nikdo nedomluví, že se podělí na nákladech, tak patří pouze tomu, kdo si je zaplatil... . A optická vlákna jsou velmi specifickou komoditou, málo kdo je prodává, málo kdo je pronajímá.

Richard

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

ddaanny:23.10.2014 14:2340Mbit (reál 25/3,7)

timhle myslíš co? 40 Mb/s od upc má rychlosti 40/4 Mb/s, v MB/s to vychází na 5/0,5

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Realna rychlost u upc je stejna jak teoreticka. Prakticky tam agregaci nepocitis. Mam v Brne 240mbits a jede to touto rychlosti.

 
od ddaanny
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

richard-zenker: díky za vysvětlení :)

x-rated: 25Mbit a 3,7Mbit - tak tady vychází průměrná rychlost podle měření..

warman: jestli to tak je, tak jedině dobře :)

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

ddaanny:27.10.2014 15:12x-rated: 25Mbit a 3,7Mbit - tak tady vychází průměrná rychlost podle měření..

aha, no už by to tady chtělo novej měřák, ten by měl snad bez problémů zvládnout i 500/500, ale kdo ví, jak bude fungovat v plný zátěži s více lidma najednou :|

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od placek-milan
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

x-rated:27.10.2014 17:55aha, no už by to tady chtělo novej měřák, ten by měl snad bez problémů zvládnout i 500/500, ale kdo ví, jak bude fungovat v plný zátěži s více lidma najednou :|

Není lepší měřák než zapnout nějakého torrent klienta a vytížit linku více spojeníma na maximum. Všechny měření jsou orientační, vždyť vždy měříte ze svého PC na nějaký server v tramtárii který je zrovna ve chvíli měření kdo ví jak vytížený. Nejlepší je když má poskytovatel spuštěn měřák přímo někdě u něj.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

to s těma torrentama neni úplně pravda, při velkym množství spojení dochází k přetížení procesoru v routeru a tim pádem i k omezení rychlosti :/ chce to holt kvalitní měřák nebo kvalitní server na stahování / odesílání souborů...

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od milan-placek
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)

Nevím tedy jaky wifi router se přetíží, ale stahuju torrenty téměř každý den přes TP-LINK TL-WR720N což je uplně nejlevnější wifi router a není problém stahovat několik hodin rychlostí 40mbps. Si stojím za tím že přes torrenty se linka vytíží na maximum.

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

no to je pravda, na 40 Mb/s stačí těch spojení míň, ale třeba u 240 Mb/s vejš už to bude trochu problém

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz
 
od milan-placek
příspěvků: 21
IP: (zobrazit)

x-rated:30.10.2014 14:55no to je pravda, na 40 Mb/s stačí těch spojení míň, ale třeba u 240 Mb/s vejš už to bude trochu problém

Myslím, že těch 240Mb/s zrovna moc lidí nemá. Já jsem přes ten tplink tahal z torrentů i 97mbps (nemá gigo wan)

 
od x-rated
příspěvků: 202
IP: (zobrazit)

moc, nemoc, to je dost relativní, nabízí to upc a upc má hodně lidí :D

fórum o připojení k internetu -> internetforum.cz