Rychlost.cz Fórum Ostatní Vysoký ping

Vysoký ping

Vysoký ping

Ostatní
od benyr
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Zdravím,

mám takový problém,už přibližně měsíc mi neustále skáče ping v hrách jako jsou (League of Legends,Worlds of Tanks).Velice často např. u LoL vyskočí ping běhěm hry na 130-150 a posléze se vrací pomalu do normálu tedy na nějakých 15-25 ping jsem míval dřív.Ovšem někdy se stává že to vyskočí i na nějakých 200 a výše a tam se i nějaký čas drží a to je samozřejmě nehratelné.

Není to dlouho co máme nově televizi s připojením na internet,někde jsem četl,že by to snad ping ovlivňovat mohlo,ale nikde jsem se přesně nedočetl jak.Nezdálo se mi ale,že by ten ping začal skákat hned od doby kdy se televize připojila k internetu,ale to už si nevzpomínám.

Byl bych rád,kdyby mi někdo vysvětlil,jestli ta televize na to má opravdu takový vliv a případně nějakou radu na ustálení pingu.

Předěm děkuji za odpověď.

 
od svestka
příspěvků: 143
IP: (zobrazit)

Ping je obecně doba, po kterou paket putuje od tebe k cíli a zpět, a ta trasa může být různá, různé/proměnné kvality.

Místo pingu zkus ve Windows program traceroute, který ukáže celou trasu, s odezvami jednotlivých skoků. Třeba zjistíš, že problém není u tebe, ale někde dál na trase, kde to neovlivníš.

internet brno a okolí
 
od taker
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

benyr:26.12.2013 09:31Zdravím,

mám takový problém,už přibližně měsíc mi neustále skáče ping v hrách jako jsou (League of Legends,Worlds of Tanks).Velice často např. u LoL vyskočí ping běhěm hry na 130-150 a posléze se vrací pomalu do normálu tedy na nějakých 15-25 ping jsem míval dřív.Ovšem někdy se stává že to vyskočí i na nějakých 200 a výše a tam se i nějaký čas drží a to je samozřejmě nehratelné.

Není to dlouho co máme nově televizi s připojením na internet,někde jsem četl,že by to snad ping ovlivňovat mohlo,ale nikde jsem se přesně nedočetl jak.Nezdálo se mi ale,že by ten ping začal skákat hned od doby kdy se televize připojila k internetu,ale to už si nevzpomínám.

Byl bych rád,kdyby mi někdo vysvětlil,jestli ta televize na to má opravdu takový vliv a případně nějakou radu na ustálení pingu.

Předěm děkuji za odpověď.


Máš třeba utorrent?

 
od valiboss
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 2

nic si stoho nedelej ja mam ping na wot třeba 999 a nekdy i vic bohužel mam O2 a to je firma na hovno protože ma všechny telefony na 2 dratkach a pak se nemůžeme divit ze to je takovy jaky to je a přitom mají dalších x vlaken nevyuzitych v kabelovem svazku

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

valiboss:05.01.2014 21:56nic si stoho nedelej ja mam ping na wot třeba 999 a nekdy i vic bohužel mam O2 a to je firma na hovno protože ma všechny telefony na 2 dratkach a pak se nemůžeme divit ze to je takovy jaky to je a přitom mají dalších x vlaken nevyuzitych v kabelovem svazku

Evidentne tomu rozumis. Rozhodne nejsou ostatni kable nevyuzite, jen nejsou zapojene v tvoji jednotce. Druha vec- rika ti neco frekvencni modulace? Je jedno, jestli budes sam na kablu do ustredny, nebo s dalsimi sto lidmi, kdyz bude kabel spatny a zaruseny, tak to nepojede nikdy ;)

 
od dundee
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

valiboss:05.01.2014 21:56nic si stoho nedelej ja mam ping na wot třeba 999 a nekdy i vic bohužel mam O2 a to je firma na hovno protože ma všechny telefony na 2 dratkach a pak se nemůžeme divit ze to je takovy jaky to je a přitom mají dalších x vlaken nevyuzitych v kabelovem svazku

--

Proste a jasne VDSL a ADSL jsou dvoudratove technologie. Takze cesta, ze cim vic dratu, tim rychleji to jde je opravdu zcestna. A jak tu nekdo naznacil s tou frekvenci. Ani cesta, ze si necham zavest domu 2 ADSL (VDSL) sve ovoce neprinasi.

K tem pingum. Obecne pokud rostou pingy tak je nekde "ucpana cesta". Ale dost casto se zapomina pri tomto faktu na upload.

Je li na lince TV tak sledovani ruznych programu znamena download od 5 do 8 Mbit. HD programy jedou klidne od 12 do 19 Mbit. Takze zkusit kolik ta linka dava normalne bez pustene TV a pak se mozna dospeje k prekvapeni, ze TV s internetem v te lince sice jeste jede, ale "poradne drhne". Ale pozor i kdyz je download dostatecny, tak je potreba pamatovat na to, ze treba pri koukani na HD program vas setopbox taky vysila potvrzovaci a dalsi packety smerem do netu. Nekdy sem pozoroval, ze to klidne dela i 1 Mbit. A pri rychlostech uploadu nabyzenych pro ADSL (a i VDSL) pak uz staci jen trochu, aby se "ucpal" smer ven a pingy leti zavratne vzhuru.

 
od valiboss
příspěvků: 27
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

nejde o to ze internet jede na dvou drátcích ale jde oto ze třeba na naší ustrednu je napojenych nejakych 1000 cisel a nerikej mi ze když to rozdelim po 50 cislech na linku tak to nepujde rychleji? prece jen kapacita slabého kabilku není nevycerpatelna.

 
od dundee
příspěvků: 28
IP: (zobrazit)

valiboss:16.01.2014 20:56nejde o to ze internet jede na dvou drátcích ale jde oto ze třeba na naší ustrednu je napojenych nejakych 1000 cisel a nerikej mi ze když to rozdelim po 50 cislech na linku tak to nepujde rychleji? prece jen kapacita slabého kabilku není nevycerpatelna.

VDSL a ADSL jsou technologie "poslední mile". To znamena z ustredny do ucastnicke zásuvky.

Samotne ustredny jsou propojene optickými vlakny. Dokonce několika najednou.

Jen tak mimochodem, do drtive vetsiny domacnosti v CZ vedou 4 draty, protože velika část telefonních linek byla zbudovana nebo predelana v době kdy se pocitalo s ISDN.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: 1

EuroISDN2 (dva datové kanály B každý o kapacitě 64 kb/s a jeden signalizační kanál D o kapacitě 16 kb/s) používá jako přenosové médium jednu metalickou kroucenou dvoulinku (1 pár), a to pro základní přístup k veřejné ústředně (koncový uživatel, typicky domácnost nebo malá firma - lze připojit až 8 koncových zařízení, současně mohou být v provozu 2).

EuroISDN30 (třicet datových kanálů B, každý o kapacitě 64 kb/s a jeden signalizační kanál D o kapacitě 64 kb/s) používá jako přenosové mědium dvě metalické kroucené dvoulinky (2 páry) nebo optický kabel, a to pro primární přístup k veřejné ústředně (typicky pobočková ústředna nebo lokální datová síť - LAN).