Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... U Hadovky, Praha 6, Hanspaulka

U Hadovky, Praha 6, Hanspaulka

U Hadovky, Praha 6, Hanspaulka

Doporučení připojeni v .......
od pabos
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jaké připojení byste mi doporučili na tuto adresu.

V tuto chvíli bydlím na Petřinách a mám připojení od UPC, což je naprostý luxus. Bohužel na Hanspaulce, kam se tento měsíc stěhuji, možnost připojení od UPC není.

Možnosti jsou v podstatě následující: buďto ADSL přes kabel tel. linky o max. rychlosti 6 Mb/s, což se mi zdá málo (no jo, holt po tom, co si člověk zvykne na 25Mb/s od UPC je to těžké :)), nebo bezdrátové např. od Pe3ny net, které může mít i 10Mb/s, což už by mi přišlo dostačující. Nikdy jsem do této chvíle ovšem bezdrátové připojení neměl a co jsem tak četl, tak to není úplně spolehlivé.

Proto bych se rád zeptal, jestli existují ještě nějaká jiná řešení, která jsem nenašel, nebo, pokud neexistují, které byste zvolili z těchto dvou? Drátové - nižší rychlost, vyšší spolehlivost, nebo bezdrátové, které to má naopak?

Díky za rady.

 
od troubleshooter
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Řeším podobný problém - přechod z lokality kde je UPC do lokality kde není téměř nic :) ADSL se budu snažit vyhnout jak to jen jde (i kvůli tomu že vzdálenost od ústředny je max. na 6Mb/s downstream, nehledě na agregaci), nakonec ve většině případů jde pouze o přeprodávané O2 (kde jsou ty časy local loop unbundlingu a operátorů, kteří měli vlastní DSLAMy), kde to berou jako housky na krámě. Raději dám svoje peníze nějaké menší firmě, kde mi možná i zvednou telefon, než molochu.

 
od mikro
příspěvků: 10
IP: (zobrazit)

Z hlediska papírové teorie jednoznačně vede kabel až pak bezdrát, ale ve skutečnosti je to spíš o přístupu firmy a o oblasti, takže asi nejlepší možnost je vyzvídat nebo vyzkoušet. Jinak přímo v ulici U Hadovky je vysílač www.vasesit.cz.