Rychlost.cz Fórum Doporučení připojeni v ....... Doporučte přípojení Ostrava-Zábřeh ulice Jugoslávská 2811

Doporučte přípojení Ostrava-Zábřeh ulice Jugoslávská 2811

Doporučte přípojení Ostrava-Zábřeh ulice Jugoslávská 2811

Doporučení připojeni v .......
od kowall20
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Prosím o rady a zkušenosti. Děkuji mockrát předem za odpověď. Je jedno jestli kabel či Wifi. Petr

 
od twistor
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

kowall20:25.04.2012 13:04Prosím o rady a zkušenosti. Děkuji mockrát předem za odpověď. Je jedno jestli kabel či Wifi. Petr

Dneska se těžko radí, nejlepší je zeptat se sousedů od koho mají připojení a jak jsou spokojení. Taky je dobré zjistit jakou má potenciální poskytovatel dostupnou rychlost za jakou cenu a podmínky ve smlouvě. Sám jsem teď zjišťoval možnosti připojení po kabelu (do wi-fi se mi nechce) a měl jsem dvě možnosti: Zůstat u UPC (odrazující cena, ale ověřená spolehlivost) nebo přejít buď k PODĚ (u nich se mne zase odrazuje tříměsíční výpověď a minimální reference) nebo k O2 (ti podle mně nemají zrovna nejlepší reputaci a ne zrovna nejidálnější poměr ceny za službu v závislosti na poskytnutné službě).

Taky bych podle už získaných zkušeností nevybral pomalejší připojení než je 3Mbit/s, ale v nabítkách je harnice myslím buď méně nebo až 5Mbit/s a víc.

 
od czmajkl
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

twistor:15.07.2012 10:16Dneska se těžko radí, nejlepší je zeptat se sousedů od koho mají připojení a jak jsou spokojení. Taky je dobré zjistit jakou má potenciální poskytovatel dostupnou rychlost za jakou cenu a podmínky ve smlouvě. Sám jsem teď zjišťoval možnosti připojení po kabelu (do wi-fi se mi nechce) a měl jsem dvě možnosti: Zůstat u UPC (odrazující cena, ale ověřená spolehlivost) nebo přejít buď k PODĚ (u nich se mne zase odrazuje tříměsíční výpověď a minimální reference) nebo k O2 (ti podle mně nemají zrovna nejlepší reputaci a ne zrovna nejidálnější poměr ceny za službu v závislosti na poskytnutné službě).

Taky bych podle už získaných zkušeností nevybral pomalejší připojení než je 3Mbit/s, ale v nabítkách je harnice myslím buď méně nebo až 5Mbit/s a víc.

No, já jsem taky zákazník UPC v Ostravě, a taky uvažuju o PODĚ. S tou tříměsíční výpovědí moc nechápu, jak to myslíte. Resp. pokud vím, tak u UPC, jsou to taky tři měsíce, takže žádná změna. Nic jiného si myslím nepřichází v úvahu. WIFI v dnešní době samozřejmě vůbec, před takovými 6 lety možná, ale dneska už to kabelu nebo optice nemůže konkurovat. Taktéž O2 a jejich ADSL, i zde platí - vhodné akorát tam, kde není možnost kabelu. U ADSL navíc záleží na vzdálenosti od ústředny, na počtu sdílení, takže skutečná rychlost se může pohybovat ve zlomcích té nábízené). Jako relativně spokojený zákazník UPC o něčem takovém vůbec neuvažujte. Přejít z kabelu k ADSL je krok zpátky. Tady jde spíše o technologii jako takovou než o reputaci poskytovatele.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

CZMajkl:15.07.2012 14:02No, já jsem taky zákazník UPC v Ostravě, a taky uvažuju o PODĚ. S tou tříměsíční výpovědí moc nechápu, jak to myslíte. Resp. pokud vím, tak u UPC, jsou to taky tři měsíce, takže žádná změna. Nic jiného si myslím nepřichází v úvahu. WIFI v dnešní době samozřejmě vůbec, před takovými 6 lety možná, ale dneska už to kabelu nebo optice nemůže konkurovat. Taktéž O2 a jejich ADSL, i zde platí - vhodné akorát tam, kde není možnost kabelu. U ADSL navíc záleží na vzdálenosti od ústředny, na počtu sdílení, takže skutečná rychlost se může pohybovat ve zlomcích té nábízené). Jako relativně spokojený zákazník UPC o něčem takovém vůbec neuvažujte. Přejít z kabelu k ADSL je krok zpátky. Tady jde spíše o technologii jako takovou než o reputaci poskytovatele.

u UPC je to mesicni vypovedni lhuta. krom toho, neni problem si domluvit levnejsi internet od UPC, ja platim za 30mbits 200kc vcetne modemu.

 
od twistor
příspěvků: 4
IP: (zobrazit)

CZMajkl:15.07.2012 14:02No, já jsem taky zákazník UPC v Ostravě, a taky uvažuju o PODĚ. S tou tříměsíční výpovědí moc nechápu, jak to myslíte. Resp. pokud vím, tak u UPC, jsou to taky tři měsíce, takže žádná změna. Nic jiného si myslím nepřichází v úvahu. WIFI v dnešní době samozřejmě vůbec, před takovými 6 lety možná, ale dneska už to kabelu nebo optice nemůže konkurovat. Taktéž O2 a jejich ADSL, i zde platí - vhodné akorát tam, kde není možnost kabelu. U ADSL navíc záleží na vzdálenosti od ústředny, na počtu sdílení, takže skutečná rychlost se může pohybovat ve zlomcích té nábízené). Jako relativně spokojený zákazník UPC o něčem takovém vůbec neuvažujte. Přejít z kabelu k ADSL je krok zpátky. Tady jde spíše o technologii jako takovou než o reputaci poskytovatele.

Podle smluvních podmínek na webu UPC je běží výpovědní doba jeden měsíc a to od prvního dne následujícího měsíce.

Jak tak sleduju tak asi zůstanu zákaznikem UPC a maximálně zkusím ukecat nějakou slevu.

 
od jlname
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

twistor:15.07.2012 10:16Dneska se těžko radí, nejlepší je zeptat se sousedů od koho mají připojení a jak jsou spokojení. Taky je dobré zjistit jakou má potenciální poskytovatel dostupnou rychlost za jakou cenu a podmínky ve smlouvě. Sám jsem teď zjišťoval možnosti připojení po kabelu (do wi-fi se mi nechce) a měl jsem dvě možnosti: Zůstat u UPC (odrazující cena, ale ověřená spolehlivost) nebo přejít buď k PODĚ (u nich se mne zase odrazuje tříměsíční výpověď a minimální reference) nebo k O2 (ti podle mně nemají zrovna nejlepší reputaci a ne zrovna nejidálnější poměr ceny za službu v závislosti na poskytnutné službě).

Taky bych podle už získaných zkušeností nevybral pomalejší připojení než je 3Mbit/s, ale v nabítkách je harnice myslím buď méně nebo až 5Mbit/s a víc.

Pokud je k baráku PODA dokopána, nevidím důvod proč používat UPC. Nic lepšího jak optika není. Cena oproti UPC je vyšší, ale je to vyváženo lepší latencí a veřejnou IP.

 
od hnitka
příspěvků: 90
IP: (zobrazit)

CZMajkl:15.07.2012 14:02No, já jsem taky zákazník UPC v Ostravě, a taky uvažuju o PODĚ. S tou tříměsíční výpovědí moc nechápu, jak to myslíte. Resp. pokud vím, tak u UPC, jsou to taky tři měsíce, takže žádná změna. Nic jiného si myslím nepřichází v úvahu. WIFI v dnešní době samozřejmě vůbec, před takovými 6 lety možná, ale dneska už to kabelu nebo optice nemůže konkurovat. Taktéž O2 a jejich ADSL, i zde platí - vhodné akorát tam, kde není možnost kabelu. U ADSL navíc záleží na vzdálenosti od ústředny, na počtu sdílení, takže skutečná rychlost se může pohybovat ve zlomcích té nábízené). Jako relativně spokojený zákazník UPC o něčem takovém vůbec neuvažujte. Přejít z kabelu k ADSL je krok zpátky. Tady jde spíše o technologii jako takovou než o reputaci poskytovatele.

není pravda že wifi je na nic .wifi je neska na hodně vysoké urovni třeba sdružení pilsfree.jim to na wifi lítá i 50mb s latencí 10ms i mín takže to jsou jen plané řeči samozřejmě že pokud to isp neumí tak je to potom hrůza