GARANTOVANÉ PŘIPOJENÍ

Strana:1 2 3
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Ráda bych věděla zda existuje nějaká alternativa slušného připojení pro oblasti kde nelze pořídit ADSL, WIFI ani 3G. Jsme 6 km od Prahy a domácí internet nám běží v zoufalém CDMA (prům. 300 - 500 Mb/s). O2 nám 4 roky odmítá natáhnout kabel 200 m přestože jsou volné sloty, nabízeli jsme i spoluúčast. Byli bychom vděční za 2 Mb bez FUP a výkyvů. Díky za typy.

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

1) kdyby vam sel net 300Mb asi by to bylo velmi luxusni, asi to melo byt 300kb (kilobit)

2) bez presnejsi adresy nebo nazvu obce vam urcite nikdo nepomuze, pokud napisete obec rad vam poradim kde hledat.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

napsat jakou si predstavujete cenu, odezvu a ruzne parametry a hlavne kde presne bydlite

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Navic je nesmysl chtit garantovane pripojeni, to se pohybuje v radech tisicu korun mesicne. Ale i negarantovane spojeni na wifi funguje naprosto bezproblemove.

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Omluva - jedná se o kilobajty. Jsme ze Zvole - Černíky - Nad Zlatým údolím - Praha západ, kousek jižně od Phy. Bohužel tomu moc nerozumím ale včera jsem přišla na to co je opravdu GARANTOVANÉ 99,7% - myslela jsem že to je pokrytí ale je to garance vlákna nebo tak něco. Takže satelit je strašně drahý a zaFUPovaný a jiný způsob než CDMA neznám. WIFI bohužel také nejde - jsou kolem stromy. Prostě taková drahá technická daň za krásnou přírodu. Díky za jakou koliv radu.

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Ve tvem pripade to bude dost problem. Nevim jak moc je to u vas schovany stromy a ostatnima prekazkama. Tady jsem zbezne kouknul na wifi providery nabizejici net do Zvole. Na zacatku bych je kontaktoval rekl jim kde presne bydlite a at vam zmeri signal. To dela kazda solidni firma zdarma, nebo rovnou reknou ze tam signal nikdy nebude. Cenove to neni zadnej luxus ale ve vasi lokalite se neni cemu divit. Takze tu to je : http://www.internet-wifi.eu/ http://www.cznet.cz/cenik.html http://www.eurosignal.cz/internet/cenik http://www.vasesit.cz/wifi

Co se tyka satelitu je to opravdu drahy luxus s FUP. Do toho bych asi urcite nesel, protoze za ty prachy a cenu zarizeni ti udela nekdo z wifi provideru nejakej P2P spoj.

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Moc ti děkuji, ale všechny poskytovatele okolo už jsem za ty 4 bídné roky kontaktovala a všichni my řekli pokud nevidíte aspoň ze střechy na nějaký vysílač přímou viditelností tak bohužel wifi nelze. A teď si představ jestli zrušej pro zastaralost někdy CDMA, tak se tu v tom krásném údolí oběsím na první větvy - bez netu zešílím.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

violik:29.06.2011 18:14Moc ti děkuji, ale všechny poskytovatele okolo už jsem za ty 4 bídné roky kontaktovala a všichni my řekli pokud nevidíte aspoň ze střechy na nějaký vysílač přímou viditelností tak bohužel wifi nelze. A teď si představ jestli zrušej pro zastaralost někdy CDMA, tak se tu v tom krásném údolí oběsím na první větvy - bez netu zešílím.

a o stozaru jste nepremysleli? jestli treba to nevychazi o par metru pres stromy, tak se to o to navysi. jinak jedine ufon, nevim jestli ma pkkryti a nebo si pockat na 3g-u vodafone jsem v notebooku pripojeny pres mobil nameril 2,8mbs

http://rychlost.cz/rs/20112554299-8b7380fb37.png

mobil ma 3,6mbs dl a uplad 384kbs max.

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

To máš fakt CHYTREJ mobil, ale bohužel Vodafon uplatňuje strašný FUP - kluk ho tu má, jen pro aktualizace win a her - mají sice geniální Combo modem, ale ať děláme co děláme vždy si chytí CDMA a 3G jen zoufale mrká na display. UFON je zajímavý má BTSku asi 1 km ve Zvoli a nabízejí také CDMA bez FUP, chtěla jsem se pomstít O2 a domluvila se s UFO (byli levnější) protože za 1000,-/měs to bylo strašidelný, ale okamžitě mi O2 nabídli jako nekonečnému zákazníkovi 35% slevu, tak to mám za 666 (to je fakt Ďábelská rychlost). Nechápu jak můžou propagovat rychlosti u mobilního připojení až desítky Mega když se ti to zatne po 3 tnech stahování. Já si naměřila data za měsíc a dělalo to necelých 60 Gb a to je výkon co s touhle rychlostí co mám - no ale kultůra muší bejt - i kdyby na chleba nebylo

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

No pak to vidim se solidnim pripojenim velmi blede. Wifi byva vetsinou ta posledni solidni sance jak se dostat k nejakemu netu. Kazdopadne bych znovu poptal ty providery, jestli nenastala nejaka zmena, novy vysilac apod.. Taky wifi technologie postupuje velmi rychle vpred. Ani prima viditelnost dnes neni nutnosti pro pouzitelne pripojeni. Samozrejme pokud neni chut ze strany providera tezko se to nejak pohne. Ono tahat pripojeni nekam na samotu kvuli par stovkam mesicne neni zadnej med.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

ja nerikam pouzivat 3g od vodafone, ale ze 3g je jakztakz pouzitelny. onehda si kamos tahl do domu kabel na net-ma az k domu tahlou elektrinu vzduchem, tak si to zavesil na sloup.

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

To by byla moznost ale zase narazi na to kde jsou vysilace. Jinak udelat se to da mnoha zpusoby (i kdyz veset neco na CEZ sloup vysokyho napeti asi nebude idealni napad :D )

Kazdopadne nic rozumne krome wifi tam asi neklapne. Ne za normalni penize. Ber to z lepsi stranky neprochazhi vam tam mozkem tolik ruznejch vln a vlneni :D

 
od violik
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Děkuji Vám za příspěvky, WIFI poskytovatel mi loni navšívil a ubezpečit že 50 metrový stožár není možné zřídit a faktem je, že sousedi jsou hákliví na techniku a chroupají celoročně pouze pampelišky, kopřivy a podobná zelená zvěrstva pouze nehnojené ze zahrady. No ona to ta samota moc není. Zvole je prestižní satelit a v Černíkách každý druhý staví domek a bourá chaty. Je tu ale velkej pech. Ty původní chataři měli 20 let Telecom linky a dnes si na nich vesele potomci surfují. Já jí před 12 lety zrušila - měla jí tu máma a pak umřela a v chatě mít pevnou mě nebralo. Vše je na sloupech ČEZU, ale pak vyšel zákon z EU (klasicky) a ani ČEZ, kam jsem taky psala mi vyjímku neudělal. Tak tu jen zírám na bludiště kabelů nad hlavou a zuřím a zuřím.

 
od fispol
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

violik:30.06.2011 13:42Děkuji Vám za příspěvky, WIFI poskytovatel mi loni navšívil a ubezpečit že 50 metrový stožár není možné zřídit a faktem je, že sousedi jsou hákliví na techniku a chroupají celoročně pouze pampelišky, kopřivy a podobná zelená zvěrstva pouze nehnojené ze zahrady. No ona to ta samota moc není. Zvole je prestižní satelit a v Černíkách každý druhý staví domek a bourá chaty. Je tu ale velkej pech. Ty původní chataři měli 20 let Telecom linky a dnes si na nich vesele potomci surfují. Já jí před 12 lety zrušila - měla jí tu máma a pak umřela a v chatě mít pevnou mě nebralo. Vše je na sloupech ČEZU, ale pak vyšel zákon z EU (klasicky) a ani ČEZ, kam jsem taky psala mi vyjímku neudělal. Tak tu jen zírám na bludiště kabelů nad hlavou a zuřím a zuřím.

Dovolím si příspěvěk.

Existuje technologie bezdrátová od Motoroly, tzv Multi-Beam, mám ji vyzkoušenou a používám ji, tedy mohu referovat. Přes les na vzdálenost 8km stabilních 60Mbit. Je to ovšem drasticky drahé. Možná, kdyby se ve vaší lokalitě našlo pár dalších klientů, třeba by si některý z místních providerů to lajznul a provedl to.....

 
od tomasek1234
příspěvků: 438
IP: (zobrazit)

Jeste me napada co spojeni (alespon vzduchem) k nejakym sousedum co maji nejaky net? On nich by se dalo vzduchem ledacos poslat. Tedy pokud je na ne videt.

 
Strana:1 2 3

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.