Rychlost.cz Fórum Síťový hardware VDSL2 od O2

VDSL2 od O2

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od tampiss
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

Dobrý den,

prosím o radu, jelikož nejsem schopen odhalit chybu.

Do včerejšího dne jsem měl ADSL 8Mbit od O2. Objednal jsem VDSL 16Mbit. Včera mi dorazil jejich modem za 1Kč.

Model jsem zapojil, ale jelikož ještě nebylo VDSL zprovozněno, jelo mi to na staré nastavení ADSL. K routeru se připojuji skrze notebook přes wifi. Když jsem na novém testoval rychlost připojení přes nový router, byl jsem na 7,5Mbit, tak jako na svém starém.

Dnes v noci mi O2 zprovoznilo VDSL a hle, přes wifi mám nyní download 3Mbit :-/. Když notebook připojím přes LAN, dostanu se na 10-12 Mbitů.

Nenapadá prosím někoho, kde by mohl být problém? O2 standardně odmítá pomoc, jelikož oni "garantují" rychlost dosahovanou přes LAN :-/

Děkuji za jakoukoli radu,
tampiss

 
od dax
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

:25.05.2011 15:16Dobrý den,

prosím o radu, jelikož nejsem schopen odhalit chybu.

Do včerejšího dne jsem měl ADSL 8Mbit od O2. Objednal jsem VDSL 16Mbit. Včera mi dorazil jejich modem za 1Kč.

Model jsem zapojil, ale jelikož ještě nebylo VDSL zprovozněno, jelo mi to na staré nastavení ADSL. K routeru se připojuji skrze notebook přes wifi. Když jsem na novém testoval rychlost připojení přes nový router, byl jsem na 7,5Mbit, tak jako na svém starém.

Dnes v noci mi O2 zprovoznilo VDSL a hle, přes wifi mám nyní download 3Mbit :-/. Když notebook připojím přes LAN, dostanu se na 10-12 Mbitů.

Nenapadá prosím někoho, kde by mohl být problém? O2 standardně odmítá pomoc, jelikož oni "garantují" rychlost dosahovanou přes LAN :-/

Děkuji za jakoukoli radu,
tampiss

mam vdsl , ale nezapinam wifi tak tezko rict ,ale asi nastaveni routru. na tom cd v balicku je i podrobny navod jak si jej nastavit mozna to trochu pocist a zmenit paarmetry

 
od velicenstvo
příspěvků: 3
IP: (zobrazit)

Zkus nainstalovat Netvork Stubler nebo inSSIDer a s jeho pomocí si zjisti, jestli nemáš zarušený kanál, případně si zjisti jakou máš od modemu odezvu příkazem "ping" v příkazovým řádku. Já mám například odezvu do 1ms.

Statistika ping pro 192.168.1.1:

Pakety: Odeslané = 4, Přijaté = 4, Ztracené = 0 (ztráta 0%),

Přibližná doba do přijetí odezvy v milisekundách:

Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Průměr = 0ms

 
od buchar
příspěvků: 54
IP: (zobrazit)

dax:26.05.2011 22:10mam vdsl , ale nezapinam wifi tak tezko rict ,ale asi nastaveni routru. na tom cd v balicku je i podrobny navod jak si jej nastavit mozna to trochu pocist a zmenit paarmetry

Tak máte zcela jistě špatně nastavenou WiFi na Vašem zařízení a možná nemáte podporu 802.11n ... je ještě možné, že máte vadnou WiFi část modemu a nebo špatně nastavený modem. Je možné, že máte i zarušený kanál. Chceto rozepsat jak a kde máte co nastaveno, protože jinak přesnější odpověď nedostanete.

 
od ladarozan
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

K tomu bych poznamenal, že wifi má svoje omezení a brzdí rychlejší připojení. Pokud se musí wifi použít, je třeba mít nejnovější variantu s paralelním chodem (výrobce uvádí přenos až 150 Mbit/s)na dvou kanálech, pak je ztráta rychlosti malá.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

ladarozan:15.07.2011 05:03K tomu bych poznamenal, že wifi má svoje omezení a brzdí rychlejší připojení. Pokud se musí wifi použít, je třeba mít nejnovější variantu s paralelním chodem (výrobce uvádí přenos až 150 Mbit/s)na dvou kanálech, pak je ztráta rychlosti malá.

ja na g wifi namerim v pohode 20 mbit pres 2 zdi, problem bych spis hledal jinde... jinak tech 150mbits je v praxi okolo 30-40 obvykle, coz je i tak slusny.

 
od psp822
příspěvků: 396
IP: (zobrazit)

warman:15.07.2011 09:37ja na g wifi namerim v pohode 20 mbit pres 2 zdi, problem bych spis hledal jinde... jinak tech 150mbits je v praxi okolo 30-40 obvykle, coz je i tak slusny.

Donedávna sem měl po bytě staré Gčko a max 25 Mbit přes jednu panelákovou zed tad jedu na Nku Draft 2.0 300Mbps a skutečnost 56Mbps což je stejne dost dobrý ale kabel je kabel.

I takhle může frčet NET doma :) = http://rychlost.cz/rs/201649111354.png
 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)
hodnocení reakce: -1

:25.05.2011 15:16Dobrý den,

prosím o radu, jelikož nejsem schopen odhalit chybu.

Do včerejšího dne jsem měl ADSL 8Mbit od O2. Objednal jsem VDSL 16Mbit. Včera mi dorazil jejich modem za 1Kč.

Model jsem zapojil, ale jelikož ještě nebylo VDSL zprovozněno, jelo mi to na staré nastavení ADSL. K routeru se připojuji skrze notebook přes wifi. Když jsem na novém testoval rychlost připojení přes nový router, byl jsem na 7,5Mbit, tak jako na svém starém.

Dnes v noci mi O2 zprovoznilo VDSL a hle, přes wifi mám nyní download 3Mbit :-/. Když notebook připojím přes LAN, dostanu se na 10-12 Mbitů.

Nenapadá prosím někoho, kde by mohl být problém? O2 standardně odmítá pomoc, jelikož oni "garantují" rychlost dosahovanou přes LAN :-/

Děkuji za jakoukoli radu,
tampiss

No hele já mám podobný problém jako vy jenom stím rozdílem že to mám úplně opačně. A mám už vše aktivované VDSL 16 MB atd...Ale když použiju připojení přes kabel (Lan) Homeplugin po elektrické síti mě jede internet, tak mám rychlost stahování jenom 3 MB!!! A upload je 1 MB ten je v pořádku. Ale pokud to otočím začnu se připojovat přes wifi připojení tak bez problému naměřím rychlost nad 16 MB a upload 1 MB ale ping se zhoršil ze 30 ms na 43 ms do 55 ms což je docela hodně. Ale to už nezáleží na to jestli jedu přes kabel LAN nebo Wifi. Jde o to že po přechodu na VDSL vám nechutně stoupne ping!!! Lze tento problém nějakým způsobem vyřešit?

JInak mám sílu signalu přes wifi 2 až 3 zelené čárky a síla signálu je: slušný a rychlost je maximálně 52 MB. A na závěr bych dodal, že přes wifi mě to jede daleko rychleji tedy co se týče downloadu. A ping zůstává beze změny!

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:15.07.2011 19:38No hele já mám podobný problém jako vy jenom stím rozdílem že to mám úplně opačně. A mám už vše aktivované VDSL 16 MB atd...Ale když použiju připojení přes kabel (Lan) Homeplugin po elektrické síti mě jede internet, tak mám rychlost stahování jenom 3 MB!!! A upload je 1 MB ten je v pořádku. Ale pokud to otočím začnu se připojovat přes wifi připojení tak bez problému naměřím rychlost nad 16 MB a upload 1 MB ale ping se zhoršil ze 30 ms na 43 ms do 55 ms což je docela hodně. Ale to už nezáleží na to jestli jedu přes kabel LAN nebo Wifi. Jde o to že po přechodu na VDSL vám nechutně stoupne ping!!! Lze tento problém nějakým způsobem vyřešit?

JInak mám sílu signalu přes wifi 2 až 3 zelené čárky a síla signálu je: slušný a rychlost je maximálně 52 MB. A na závěr bych dodal, že přes wifi mě to jede daleko rychleji tedy co se týče downloadu. A ping zůstává beze změny!

chapu dobre ze mas 2 pc? :) zkus ten notebook pripojit primo kabelem. videl bycb to spis na chybu v pc, nez ve vdsl modemu.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:16.07.2011 14:20chapu dobre ze mas 2 pc? :) zkus ten notebook pripojit primo kabelem. videl bycb to spis na chybu v pc, nez ve vdsl modemu.
rnrnNe je to jinak!rnrnKdyž jsem byl připojený přes kabel ( Lan ) za pomocí homepluginu rozvodu po elektrické síti můj download byl 3 MB a kolísla do 4 MB rychlejší v žádném případě nebyl!!!rnKdyž jsem to zkusil přes wifi tak můj download už jel normálně nad 16 MB. Takže kde je chyba? Šlo by to nějak opravit, aby to mohlo normálně jet přes kabel Lan homepluginů po elektrickém rozvodu? Ta wifi je hodně nespoléhlivá tak bych nejraději přes ní nejel. Ale to bych napřed musel vyřešit ten problém po kabelu. Už to chápeš?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:16.07.2011 17:30rnrnNe je to jinak!rnrnKdyž jsem byl připojený přes kabel ( Lan ) za pomocí homepluginu rozvodu po elektrické síti můj download byl 3 MB a kolísla do 4 MB rychlejší v žádném případě nebyl!!!rnKdyž jsem to zkusil přes wifi tak můj download už jel normálně nad 16 MB. Takže kde je chyba? Šlo by to nějak opravit, aby to mohlo normálně jet přes kabel Lan homepluginů po elektrickém rozvodu? Ta wifi je hodně nespoléhlivá tak bych nejraději přes ní nejel. Ale to bych napřed musel vyřešit ten problém po kabelu. Už to chápeš?

zkus pc privezt primo k modemu, jestli tu neplechu nedela homeplugin(to taky napis co mas za typ ;) ). me se nezda, ze by to delal tsn vdsl modem, ty homepluginy urcite maj nejaky nastaveni rychlosti ci kvality.

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:16.07.2011 18:54zkus pc privezt primo k modemu, jestli tu neplechu nedela homeplugin(to taky napis co mas za typ ;) ). me se nezda, ze by to delal tsn vdsl modem, ty homepluginy urcite maj nejaky nastaveni rychlosti ci kvality.

A kde bych to měl nastavovat na tom homepluginu?

 
od karlos
příspěvků: 237
IP: (zobrazit)

warman:16.07.2011 18:54zkus pc privezt primo k modemu, jestli tu neplechu nedela homeplugin(to taky napis co mas za typ ;) ). me se nezda, ze by to delal tsn vdsl modem, ty homepluginy urcite maj nejaky nastaveni rychlosti ci kvality.

Ty mě napíšeš, že se to dá někde bův ví kde nastavit, ale pořád si mě neodpověděl kde vlastně!

Mám ty drahé EDIMAX HP 2002AC (200 Mbps) jeden znich stál litra a něco.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Karlos:18.07.2011 09:21Ty mě napíšeš, že se to dá někde bův ví kde nastavit, ale pořád si mě neodpověděl kde vlastně!

Mám ty drahé EDIMAX HP 2002AC (200 Mbps) jeden znich stál litra a něco.

nenapsal nebot nejsem vsevedouci a hlsvne jsem nevedel co mas za typ. a za druhe v manualu urcite neco bude. a zkus spis nejprv zapojt pc naprimo at muzes vyloucit problem v modemu ci v tech homepluginech.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.