Jaké připojení na cesty

Strana:1 2
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od paulus
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Jelikož počítačům moc nerozumím. Jsem jen běžný uživatel, který počítač používá ke své práci a nijak dán nezkoumá, kde se bere signál pro připojení k internetu. Proto také různým zkratkám a pojmům nerozumím.

Před časem jsem zakoupil notebook, který by měl umět se připojit bezdrátově k internetu přes wifi. Jelikož cestuji po celé republice a potřebuji se připojit z kteréhokoli města, potřebuji radu jak na to. Většinou se pohybuji po větších městech jako je Jičín, Cheb, Klatovy apod. ale bydlím v menším městečku poblíž Kladna (Tuchlovice). Potřebuji se tedy připojit k internetu nejen doma ale i jinde. Co k připojení potřebuji a co je potřeba nastavit, či na koho se mám obrátit?

PS. Sousedé doma využívají připojení k internetu přes wifi - mají na střeše nějaký talíř a doma pak mají internet rozveden po kabelu. Mohl bych se doma připojit na jejich přijímač a chytat jejich signál wifi?

Nevím jestli můj dotaz byl dostatečně srozumitelný, každopádně děkuji za každou pomoc.

 
od edison01
příspěvků: 38
IP: (zobrazit)

Já mám tuto kombinaci: http://www.cz.o2.com/osobni/internet/132570-mobilni_internet.html Na přenosném inernetu dosahuji rychlosti až 2MB. Za 650 kč měsíčně to jde. Samozřejmě je třeba mít domů zavedenou telefonní přípojku. Wifi od sousedů by na doma také šlo ale za 1. je třeba od sousedů získat přístupový kod k síti. Za 2.kvalita signálu by asi nebyla nic moc protože pokud modem sousedů umožňuje použití wifi má jen malý dosah a každá zeď signál zeslabuje. A asi jediné řešení slabého signálu by byl router.

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

- - Tato reakce byla z důvodu nevhodného obsahu zmoderována. - -

 
od paulus
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Díky za rady.

Router (tedy nějaká krabička, která zesiluje signál pro wifi) je určitě řešení na doma, ale co na cesty? Musel bych ho vozit sebou? Mohl bych se připojit i jinde ačkoli se v jiném městě bude jednat o jiného poskytovatele wifi připojení?

Mobilní internet od telefonních operátorů mě připadá za 600 měsíčně dost drahý. Doma sice pevnou linku mám, ale platím jen nutné minimum, protože ji ani moc nevyužívám. Jen při občasném volání do zahraničí. Jinak využívám mobil, ale také moc neprovolám. Spíše mi záleží na tom internetu, ale samozřejmě se mi nechce do toho cpát moc peněz. Je pro mne menší zlo zaplatit o něco víc na počátku a pak platit méně než platit více každý měsíc.

Prostě hodně muziky za málo peněz.

 
od mysteria
příspěvků: 79
IP: (zobrazit)

Fungovalo by ti to jenom doma. Pokud by jsi se chtěl připojit kdekoliv jinde, musel by jsi najít nezaheslovanou wifi, protože většina lidí na ní má hesla a navíc pochybuju, že by jsi tukal na baráky a prosil bys heslo k wifi.

 
od paulus
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Takže připojení přes wifi je naprosto nevhodné protože funguje jenom na jednom místě? Nebo spíš jen tam kde se vyskytuje jeden poskytovatel - tj. většinou jen v nějakém konkrétním regionu.

Na cestování připadá do úvahy jen internet od nějakého telefonního operátora (O2, T-mobile apod.)?

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

wifi je nevhodne, nebot nemuzes spolehat na to, ze bude urcite nekde vysilat a ze bude volne dostupny :) nejvhodnejsi reseni je jak jsem napsal, nejakyho mobilniho operatora.

 
od paulus
příspěvků: 5
IP: (zobrazit)

Díky.

 
od shingen
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

No, já si před pár dny zřídil od O2 mobilní internet. USB modem za 1 kč, a 150 kč/měsíc, limit 10 Gb/měsíc. Jsem naprosto spokojen. Po celé praze a velkých městech chytám rychlost až 3.5 Mb/s. No za 150 kaček mít net všude, neberte to ;-)

 
od warman
příspěvků: 1 108
IP: (zobrazit)

Shingen:13.10.2009 15:16No, já si před pár dny zřídil od O2 mobilní internet. USB modem za 1 kč, a 150 kč/měsíc, limit 10 Gb/měsíc. Jsem naprosto spokojen. Po celé praze a velkých městech chytám rychlost až 3.5 Mb/s. No za 150 kaček mít net všude, neberte to ;-)

To bude nejaka akce, nebo k pevne lince, ci ti mas na firmu napsany? jinak, zavidime ti to :D

 
od shingen
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

warman:13.10.2009 15:37To bude nejaka akce, nebo k pevne lince, ci ti mas na firmu napsany? jinak, zavidime ti to :D

Pravda, samotné to je za 600 Kč tuším. Já už mám od nich internet, takže ano, je to k tomu.

 
od tatka1111
příspěvků: 18
IP: (zobrazit)

Souhlas též používám mobilní připojení od O2 mám ho k ADSL souhrná cena 650 kaček (500+150)rychlost jak psal kolega v příspěvku nademnou,naprostá spokojenost.

ADSL mi jede 6800/430 i to je pohoda.

 
od shingen
příspěvků: 9
IP: (zobrazit)

Jen pro zajímavost..
Centrum Prahy

http://rychlost.cz/rs/20094172935.png

 
od romanp
příspěvků: 6
IP: (zobrazit)

http://rychlost.cz/rs/20094198886.png
Ufon taky valí gut.....
Plzeň.......

 
Strana:1 2

Diskuze k tomuto tématu pokračuje na další stránce.

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.