Rychlost.cz Fórum Všeobecná diskuze o různych typech připojení Windows omezuje rychlost o2 ADSL

Windows omezuje rychlost o2 ADSL

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od ulthar
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

Cca pred 2 tydny mi o2 aktivovali 8Mbit linku ADSL. Problem je v tom, ze mi linka na Windows XP (build 2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236) bezi maximalne 3Mbit.Kdyz na tom samem pc pustim linux, tak to bezi normalne. Zkouseli jsme s technikem od o2 pripojit jiny pc s XP sp2 a tam to bezi normalne. Technik mi rikal, ze nedavno resil stejny problem u jineho cloveka, ale ten mel Win. Vista Home Basic (build nevim), bohuzel nebyl schopen ten problem vyresit. Mate nekdo podobnou zkusenost? Mohli byste mi nejak poradit?

 
od riddick
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

:28.02.2009 13:44Cca pred 2 tydny mi o2 aktivovali 8Mbit linku ADSL. Problem je v tom, ze mi linka na Windows XP (build 2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236) bezi maximalne 3Mbit.Kdyz na tom samem pc pustim linux, tak to bezi normalne. Zkouseli jsme s technikem od o2 pripojit jiny pc s XP sp2 a tam to bezi normalne. Technik mi rikal, ze nedavno resil stejny problem u jineho cloveka, ale ten mel Win. Vista Home Basic (build nevim), bohuzel nebyl schopen ten problem vyresit. Mate nekdo podobnou zkusenost? Mohli byste mi nejak poradit?

Ja ti poradim jednoznacne. Vyser se na O2 a porid si normalni net jako treba ja mam mikrovlny. A mas klid

 
od adam
moderátor

Prosim zadne vulgarnosti.

K dotazu - ja bych doporucil pripojit na adsl modem domaci router. Dnes se da sehnat za par stovek a ziskate tim moznost pripojit si do internetu vedle pevneho pocitace i notebook nejake navstevy :)

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

Bohužel v původním dotazu chybí jakékoli informace o typu použitého ADSL2+ modemu (na staré ADSL modemy pouští Telefónica O2 max. 4 Mb/s), firewallu a jak je rychlost připojení měřena.

Takže jen moje zkušenost:

S nízkými naměřenými rychlostmi (zdejší rychloměr www.rychlost.cz, OS Windows 2000 Pro) jsem se setkal při používání Kerio Personal Firewall (free verze). Pro získání "normálních" hodnot bylo nutno KPF vypnout.

 
od marconi
příspěvků: 33
IP: (zobrazit)

Souhlasím z Františkem, stejný problém jsem zjistil i u několika PC s Win XP a nainstalovaným Kerio PF, kdy rychlost měrená bez zapnutého KPF byla 16 Mbps a se zapnutým KPF jen cca 1,7 Mbps. Pro objektivní měření vždy doporučuji vypnou všechny rezidenty a ochrany. Na slabších počítačích (P3 a P4 single)může dělat problém i nová verze NOD32, hlavně ve zpomalování uploadu.

 
od z-com
příspěvků: 1
IP: (zobrazit)

:28.02.2009 13:44Cca pred 2 tydny mi o2 aktivovali 8Mbit linku ADSL. Problem je v tom, ze mi linka na Windows XP (build 2600.xpsp_sp3_gdr.080814-1236) bezi maximalne 3Mbit.Kdyz na tom samem pc pustim linux, tak to bezi normalne. Zkouseli jsme s technikem od o2 pripojit jiny pc s XP sp2 a tam to bezi normalne. Technik mi rikal, ze nedavno resil stejny problem u jineho cloveka, ale ten mel Win. Vista Home Basic (build nevim), bohuzel nebyl schopen ten problem vyresit. Mate nekdo podobnou zkusenost? Mohli byste mi nejak poradit?

Nazdar,

přesně ten samý problém jsem řešil tři léta zpět.

Měl jsem tehdy 7-mbit od Karnevalu na Win_2003server.

Rychlost vždy nešla nad 3mbit.Řešení jsem nalezl až o

měsíc později,když jsem si hrál s vlastnostmi sítové karty.

- zkus se tam mrknout,ta propustnost tam lze nastavit.

Rád bych to blíže upřesnil,ale už si to přesně nepamatuji.

 
od ulthar
příspěvků: 7
IP: (zobrazit)

diky moc za vase odpovedi:

2 riddick: u tebe wifina jede mozna vklidu jenomze v miste kde bydlim ja, to s wifinou neni tak jednoduche protoze pokud chci wifinu tak musim vylezt na protejsi panelak a hodit tam dalsi APcka protoze na muj barak nemam primou viditelnost a navic rychlost linky by byla 1Mbit coz jsem mel i u ADSL predtim.

adam: diky ale domaci router nepotrebuju protoze pouzivam modem s 4 ethernet vystupy. Akorat me stve ze to nema wifinu, tak jsem uvazoval, ze to mozna koupim nejake APcko.

frantisek: diky za tip, ale modem je v poradku je to Well PTI 845...

z-com: diky moc za radu! Presne jsi trefil problem. Bylo to v nastaveni sitovky. Nejakym zpusobem se mi zapl QoS Packet Sheduler (QoS planovac packetu) a ten prave delal bordel a nepustil me nad 3Mbit.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.