O2 si mění IP dle libosti?

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od kings
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Zdravím,

u O2 jsem již nějaký ten pátek (pravděpodobně 3 roky). Dříve jsem se O2 (dříve ještě Telecom) spíše vysmával, jejich rychlosti a omezení byli někdě 100 let zpátky. O to tu ale nejde. Zrychlování internetu u O2 se samozřejmě dotklo i mne. Na začátku tohoto měsíce (tedy února 2009) mi byla rychlost navýšena na 3 mb/s (více v naší lokalitě bohužel nejde). Byl jsem celkem spokojen.

Až doteď jsem měl stejnou IP, samozřejmě veřejnou. Dnes odpoledne ale náhle na tomto webu zjistím, že mám jinou IP. Z prvu jsem si myslel, že se jedná o chybku nebo o "nějaký" žert. Bohužel, nebyl.

Ihned jsem tedy zavolal strýčka Googla, ale ten bohužel nenašel to, co hledám.

Nevím, zda-li se to stalo i dalším uživatelům O2, budu jen rád, když ti, kterým se to také stalo, sem napíšou svůj příspěvek.

Rád bych se ke své původní IP vrátil, měl jsem na ni vázano dost věcí. Naštěstí mi zůstala veřejná.

Díky za vaše názory.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

Mám podobnou zkušenost. ADSL mám od roku 2004 a IP adresa se mi za tu dobu změnila jen jednou, a to při změně rychlosti. Telefónica O2 přiděluje veřejné IP adresy dynamicky prostřednictvím DHCP serveru, ale zápůjční doba je nastavena tak dlouhá, že i při odpojení ADSL modemu od linky na několik dní je poté přidělena znovu stejná IP adresa, takže se zdánlivě jeví jako pevná. Skutečná pevná IP je ovšem za příplatek a pokud si ji neplatíte, nelze neohlášenou změnu IP adresy reklamovat.

U mně došlo k změně rychlosti z 2 Mb/s minulý týden (synchronizace 6 Mb/s, nominální rychlost 4 Mb/s, reálná rychlost měřená zde 3,2 - 3,7 Mb/s), při zlepšení odezvy přes webový prohlížeč (webping) z min. 100 ms na min. 50 ms (IP adresa zůstala stejná). Výměnu modemu ADSL za ADSL2+ jsem neakceptoval, proto omezení nominální rychlosti jen na 4 Mb/s.

Včera mi přestalo fungovat připojení k Internetu a při pátrání po příčině byla zjištěna nesprávná IP adresa (Windows, pokud neobdrží platnou IP adresu z DHCP serveru, přidělí si ji samy, ovšem nikoli z rozsahu IP adres poskytovatele připojení). Po restartu ADSL modemu již bylo vše v pořádku, ovšem s novou IP adresou.

Důvod vidím ryze technický, a to ten, že Telefónica O2 provádí restrukturalizaci agregačních skupin tak, aby v jedné agregační skupině nebyli jen samí "vysokorychlostní stahovači" a ve druhé jen samí "pomalorychlostní prohlížeči", ale aby v každé skupině byli "stahovači" a "prohlížeči" namixováni v určitém optimálním poměru. Dá se předpokádat, že každá agregační skupina má přidělen určitý rozsah IP adres, takže "přeložení" do jiné agregační skupiny je spojeno se změnou IP adresy.

 
od volnypetr
příspěvků: 8
IP: (zobrazit)

:12.02.2009 17:58Zdravím,

u O2 jsem již nějaký ten pátek (pravděpodobně 3 roky). Dříve jsem se O2 (dříve ještě Telecom) spíše vysmával, jejich rychlosti a omezení byli někdě 100 let zpátky. O to tu ale nejde. Zrychlování internetu u O2 se samozřejmě dotklo i mne. Na začátku tohoto měsíce (tedy února 2009) mi byla rychlost navýšena na 3 mb/s (více v naší lokalitě bohužel nejde). Byl jsem celkem spokojen.

Až doteď jsem měl stejnou IP, samozřejmě veřejnou. Dnes odpoledne ale náhle na tomto webu zjistím, že mám jinou IP. Z prvu jsem si myslel, že se jedná o chybku nebo o "nějaký" žert. Bohužel, nebyl.

Ihned jsem tedy zavolal strýčka Googla, ale ten bohužel nenašel to, co hledám.

Nevím, zda-li se to stalo i dalším uživatelům O2, budu jen rád, když ti, kterým se to také stalo, sem napíšou svůj příspěvek.

Rád bych se ke své původní IP vrátil, měl jsem na ni vázano dost věcí. Naštěstí mi zůstala veřejná.

Díky za vaše názory.

Ona vždycky bude veřejná a vzhledem k existenci DHCP můžeš tu původní IP v klidu zapomenout. Za pevnou IP si musíš připlatit.

 
od kings
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Děkuji za vaše rady i názory, jen bych rád podotknul, že za pevnou IP si samozřejmě připlácím, již od pořízení internetu jsem měl jednu a tu samou IP. Nejlepší asi bude se podívat do papírů, které jsem dostal při pořízení.

Důvod vidím ryze technický, a to ten, že Telefónica O2 provádí restrukturalizaci agregačních skupin tak, aby v jedné agregační skupině nebyli jen samí "vysokorychlostní stahovači" a ve druhé jen samí "pomalorychlostní prohlížeči", ale aby v každé skupině byli "stahovači" a "prohlížeči" namixováni v určitém optimálním poměru. Dá se předpokádat, že každá agregační skupina má přidělen určitý rozsah IP adres, takže "přeložení" do jiné agregační skupiny je spojeno se změnou IP adresy.

Osobně se řadím mezi uživatele, kteří denně stáhnou velké množství dat, proto bych viděl tuto možnost jako nejreálnější.

Avšak nejlepší bude kontaktovat rovnou O2.

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.