Problém s ip na routeru

Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Mám problém s internetem od O2 potřeboval by jsem zakládat server třeba na:TeamSpeak, Counter Strike, Day of Defeat: Source, atd. .Ale když to chci založit tak mi to tam napíše ip 10.0.0.2 ale veřejnou ip mám jinou a myslím si že to nějak blokuje router ale nevim jak tak bych potreboval help router mám D-Link DSL-584T (4x Ethernet) potřeboval by jsem stručnej návod pllllllllsssss.

 
od frantisek
příspěvků: 86
IP: (zobrazit)

<span style="color:#00BF00">IP adresa 10.0.0.2 je neveřejná adresa PC ve vaší místní síti (LAN). Router (směrovač) provádí směrování provozu z jediné veřejné IP adresy (kterou vám poskytuje Telefónica O2) na neveřejné IP adresy jednotlivých PC v LAN (= překlad adres, NAT).

Pokud potřebujete připojit k Internetu jen jeden PC na ADSL lince s protokolem PPPoE, je možné nastavit ADSL modem do režimu BRIDGE (most) a PPPoE klienta realizovat až v PC (ve Windows XP). Pak se veřejná IP adresa dostane až tento PC (se všemi riziky z toho vyplývajícími).

Pokud potřebujete mít k Internetu připojeno 2 a více PC v LAN, pak je možné ADSL modem ponechat v routovacím režimu, ale je nutné nastavit pravidla směrování (NAT) tak, aby určitý port byl směrován vždy jen na IP adresu jednoho PC v LAN.

Konkrétně se touto problematikou pro ADSL modem/router/switch D-link 584T zabývá diskuse zde (zejména Nargon):

http://www.dslforum.cz/viewtopic.php?t=26 </span>

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.