Rychlost.cz Fórum Ostatní kolisavost pingu

kolisavost pingu

kolisavost pingu

Ostatní
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdrawim predem bych chtel diq za vsechny odpovedi (jestli vubec nejaky budou:)

Mam problemy s pingem vlastnim 5ghz wifi 1Mbit s agregaci 1:3 trapi me kolisani pingu, kdyz pingnu na seznam tak pingy jsou docela v poho do 50 ms problem je ze cca kazdej 5 paket mi ping vyskoci na 5nasobek normalni hodnoty tj 100-300ms neprojevuje se to pravidelne je to tak od oka kazdej 5paket obcas ty zvyseny pingy trvaji i delsi dobu 10min az 1hod jo a projevuje se to hlavne v odpolednich a vecernich hodinach.problem je taky to ze ping co mi ukazuje pres prikazovou radku mi ve hrach naprd cs totalne nesouhlasi (a neni to tim ze bych hral na nejakejch nekvalitnich serverech a napr kdyz hraje vic lidi naprd nejakou aim mapu tak ty pingy jsou este o dost vetsi)Dokazu pochopit ze u wifi nejde zajistit aby to proste porad bezelo do 20ms ale tyto problemy mam dlouhodobe da se s tim neco delat ? kdyz napisu providerovi tak myslim ze ten se mi vysmeje ze tj normalni ping a ono se to docela spatne meri protoze se to nevyskytuje pravidelne v intervalech :( predem dik za kazdou odpoved budu rad .)

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Zdravim, mam stejny problem, net funguje docela dobre, dtedy do te doby, dokud nezacnu hrat, take se mi stava, ze hraju a po chvilce jakoby vypadne signal. A to se mi deje pravidlene, snad kazdou minutu. Neviite nekdo co s tim je?? Hraju na dobrych serverech, dela to proste vsude, provider si nevi rady! Diky

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Hmm spatny je ze ping v prikazovym radku mi totalne nesouhlasi s realnym pingem ve hrach :( a neni to nejakejma pofidernima serverama proste i kdyz mi to provider zmeri v prikaz radku tak to je sice hezky ale rekne mi ze ping je norlmalni kdyz ve skutecnosti neni :(

 
od adam
moderátor

Ping v prikazove radce jde pres mene vrstev nez ping ve hre. V prikazove radce pouziva mensi ICMP packety , ping ve hre a treba i tady na serveru rychlost.cz pouziva TCP/UDP s interakci s aplikaci ktera je zpracovava.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

tak to mi ale potom pripada jako podraz kdyz ping v prikazove radce neukazuje realnej ping ve hrach kde je nekolikanasobne vetsi a neni to ze bych hral na nekvalitnich serverech to je podvod kdyz mi provider zmeri ping v prikazovym radku kde je sice krasnej a rekne mi ze je to ok ale skutecnost je uplne jina

 
od adam
moderátor

<fieldset><legend>pepa9</legend>tak to mi ale potom pripada jako podraz kdyz ping v prikazove radce neukazuje realnej ping ve hrach kde je nekolikanasobne vetsi a neni to ze bych hral na nekvalitnich serverech to je podvod kdyz mi provider zmeri ping v prikazovym radku kde je sice krasnej a rekne mi ze je to ok ale skutecnost je uplne jina </fieldset>

No podraz, od koho , icmp ping v prikazove radce je standart, a uvadi nejkratsi mozny cas na odeslani a nasledne prijeti odpovedi. Ale osobne si myslim ze ping ve hre do 50 ms je zcela pouzitelny. Ja mam napriklad ping v prikazove radce na o2 na internet kolem 13-15 ms, min ne. Ve hre to muze byt podle lokace serveru vice, na rychlost.cz me to zmeri Web odezva: 43.4ms 44ms 45.5ms

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

No ja kdyz pingnu na seznam tak mam pingy do 30 obcas cca kazdej desatej vyskoci na 100, kdyz to parkrat zmerim tu na rychlost.cz tak mam ping min 40+- prumer 70-80 a max 120+, no a ve hrach to je podobny jako tu na rychlost.cz

 
od lucent
příspěvků: 2
IP: (zobrazit)

Podle mého názoru který nemusí být zcela přesný se jedná o typický nešvar WiFi sítě. Trochu mne mrzí že to dělá i na WiFi 5 Ghz! U 2,4 je to podle mne zcela normální. Tedy - dochází k &quot;hádání&quot; jednotlivých stanic které chtějí vysílat najednou. Dojde pak ke kolizi a krátkodobému výpadku několika paketů - vtom horším případě nebo ke zpoždění paketů. Naštěstí to netrvá tak dlouho a ping se prodlouží o dobu kdy se jednotlivé stanice musí zastavit - vygenerují čekací stav a pak se pokusí znovu navázat spojení. Možná to nelíčím zcela přesně problematika je mnohem složitější ale souvisí to s počtem stanic na jeden přístupový bod a s jejich vytížením. Navíc WiFi 5 ale i 2,4 Ghz trpí tím že jde jen o half duplex takže používají stejný kanál pro vysílání i příjem a musí tedy bleskově přepínat vysílání a příjem. Takže pokuď píšeš že k problému dochází odpoledne a večer viděl bych to na typické chování přetížené sítě. Dělá mi to taky a už se nad tím vůbec nepozastavuji.

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Hoj,

no jestli chces hrat hry po netu , a mas moznost si poridit ADSL nebo jine &quot;kabel&quot; pripojeni a das za to kolem 1000kc,

tak problem s ping nebude.
Alespon ja mam takove zkusenosti .

Ovsem je tu problem s dostupnosti &quot;kabelu &quot; .

 
od smazáno
IP: (zobrazit)

Jo ty pingi to je zlo....mám tedy ufouna tam se dá čekat to nejhorší, ale zahraju si přes net....jak kdy....nejhorší je když se mi při hraní ukáže &quot;po dobu xx nepřišli žádné zprávy&quot; mám ping kolem 90 ms a pak to začne lítat do 150, ale stále to jde hrát bez problémů....někdy si zahraju celý den a někdy vůbec....taky už jsem tam viděl ping 1500ms tak jsem hru ani nespoštěl.....jestli existuje nějaký přístroj,který mi to zlepší tak bych ho hned koupil....dal bych za něj i 5000Kč, tak jestli někdo o něčem víte tak šup jsem s tím....jo a jestli někdo hraje ARMU tak chcem založit tým, tak taky pište....ZDARY pjvoky

 
Toto téma je zamknuto, nelze do něj přidávat reakce.
Můžete založit nové téma.